Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Testleri Bilen Var Mı ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
odadan-nasil-kacar,45Vj935pmkig4QXthug3nA.jpg

John bir odada kapana kısılmıştır. Odada sadece masa, sandalye ve çıkabilmek için iki kapı vardır. Ancak kapılardan bir tanesinin arkasında birkaç gündür hiçbir şey yememiş çok aç bir aslan vardır. Diğer kapıda güneşin altında içi öldürücü derecede sıcak cam bir tünele çıkmaktadır. John bu odadan nasıl kaçar?

hucreden-kacis,SwuWnQRbj0S_xrwScXgTXw.jpg

Jack zemini toprak bir hücrededir. Hücredeki pencere ulaşılamayacak kadar yüksekte ve etrafında bir kürekten başka hiçbir şey yoktur. Yiyecek yada içeceği de olmayan Jack'in hücreden kaçması için iki günü vardır aksi durumda ölecektir. Jack bu hücreden nası kaçar? (Tünel kazmak çözüm değil çünkü iki günden fazla sürüyor)

FBI'ın özel ajanlar için yaptığı bir test

2-iki-hap,UwY2dYJDGkiC0aJc9BbM5Q.jpg

Seri katil kurbanlarını hep aynı yöntemle öldürüyor. Önce onları kaçırıyor, soyuyor ve önlerine iki tane hap koyuyor. Bu haplardan bir tanesinin zehirli bir tanesinin ise zararsız olduğunu söyleyip seçmesini istiyor. Kurbanın seçmediği diğer hapı ise kendisi yutuyor. Kurban her seferinde zehirlenerek ölüyor. Seri katil her defasında zararsız hapı nasıl alıyor?

S Çevrimdışı

Süfyan-ı Sevri

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
2. Soru topragi pencereye dogru bir yukselti yapacak sekilde biriktirip atlayabilir.
3. Soru panzerihi yutmus olmasindan baska bir sey gelmedi aklima.
1. Soruda kesin aslani diger kapiya yonlendirmeyle alakali ama nasil

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
2. Soru topragi pencereye dogru bir yukselti yapacak sekilde biriktirip atlayabilir.
3. Soru panzerihi yutmus olmasindan baska bir sey gelmedi aklima.

diğer üyelerimizin de cevabını aldıktan sonra,cevaplar eklenecektir :) işin gerçeği kendim bilemedim ilk onu belirtim :)

keşmiri Çevrimdışı

keşmiri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2.sorunun cevabını yukarıdaki ahi vermiş.

3.soru sanırsam hapın yarısı zehirli,yarısı zehirsiz.Zehirsiz kısmını içip ölmemiş.

1.sorunun cevabını bende merak ediyorum :)

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1 sorunun cevabı aslan bir kaç güne açlıktan ölüyordur benim bildiğim. 2 toprakı pencereye doğru itib dikey yol yaparak çıkar. 3cünü biliyordum da zor olduğu için çoktan unutmuşum. :D

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
3. Sorunun cevabı

Hapların ikisi de aynıdır yani zararsızdır
Ama kurbanların içtiği su zehirlidir. Bu yüzden katil hep hayatta kalmakta.
Ama niye kurbanları soyuyor onu anlamadım:)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Cevaplar

1. John akşam olmasını ve güneşin batmasını bekler. Güneş batınca, güneş vurduğu için öldürücü derecede sıcak olan cam tünel serinleyeceği için oradan rahatlıkla kaçar.

2.Jack küreği kullanarak pencerenin altında topraktan bir tümsek yapar ve pencereye tırmanarak kaçar.

3.İki hap da zararsız. Sadece kurbanın önündeki su zehirli.

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1. Haric diğerleri bilenler oldu ben bile aklettim onlari :) ama akşamı beklemek subhanAllah kimsenin aklına gelmedi gercekten sabırli olmakta fayda var bence ibretlik bir soruydu cezakAllahu hayran kesiran :)

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dogru cevap verildi mi bilmiyorum aradaki mesajlari cevap verdikten sonra okuyacagim.
1. sinde adam boyutuna gore masayi veya sandalyeyi gunesten korunmak icin ustune alarak koridoru gecebilir.
2. sinde kurekle toprak yigini yaparak cama yukselebilir.
3. sünde acaba bu hap ciplak olan üsüdügü icin öldürüyor diğeri üsümediği icin etki gostermiyor olabilir mi diye dusundum.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
dogru cevap verildi mi bilmiyorum aradaki mesajlari cevap verdikten sonra okuyacagim.
1. sinde adam boyutuna gore masayi veya sandalyeyi gunesten korunmak icin ustune alarak koridoru gecebilir.
2. sinde kurekle toprak yigini yaparak cama yukselebilir.
3. sünde acaba bu hap ciplak olan üsüdügü icin öldürüyor diğeri üsümediği icin etki gostermiyor olabilir mi diye dusundum.

Sadece 2. Cevabınız doğru

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet yukarida cevaplar verilmis gordum Allah razi olsun biraz beyni kullanmis olduk.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Üst Ana Sayfa Alt