Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Elmalılı Hamdi Yazır'ın Kur'an Mealini veya Başka Meal Önerir misiniz?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Seyh hasan karakaya mealini tavsiye ediyorum.ikincisi hasan tahsin feyizli meali de güzel gerçi senin hoşuna gitmezde biz yine de tavsiyede bulunalım

Ha dersen ki kelime kelime öğrenmek istiyorum diyorsan

Herhangi bir kitapçıya gidip kelime mealli bi kurani kerim alabilirsin

Seslenen Çevrimdışı

Seslenen

Üye
İslam-TR Üyesi
Arastirdigima göre Kur'an in güzelliği arapça olunca daha da ön plana çıkmakta, şimdi türkçe okuyunca o arapca daki edebi görkem, güzellik ve bir insan kaleminden çıkmadığı kanıtı hissi daha bariz hissediliyor diyorlar.Ben o hissi olabildiğince türkçe olarak yaklasabilecegim bir Türkçe meal ariyorum.Artık olduğu kadar, belki sonra arapça öğrenirim şu An ı boş gecirmeyeyim niyetindeyim

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Arastirdigima göre Kur'an in güzelliği arapça olunca daha da ön plana çıkmakta, şimdi türkçe okuyunca o arapca daki edebi görkem, güzellik ve bir insan kaleminden çıkmadığı kanıtı hissi daha bariz hissediliyor diyorlar.Ben o hissi olabildiğince türkçe olarak yaklasabilecegim bir Türkçe meal ariyorum.Artık olduğu kadar, belki sonra arapça öğrenirim şu An ı boş gecirmeyeyim niyetindeyim

Sen meal falan boşver en iyisi
Bi arapca kursuna gidip elif ba dan başla

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Alacaksan birkac tane meal al bari
Karsilastirmali okursun
Ama yanina tefsirde ekleyip beraber okursan daha güzel olur.

Misalen 5 kelimelik bir ayeti 20 kelime ile çevirince ifadelerdeki öz de güzellik haliyle biraz yitirilmiş oluyor meallerde

Seslenen Çevrimdışı

Seslenen

Üye
İslam-TR Üyesi
Alacaksan birkac tane meal al bari
Karsilastirmali okursun
Ama yanina tefsirde ekleyip beraber okursan daha güzel olur.

Misalen 5 kelimelik bir ayeti 20 kelime ile çevirince ifadelerdeki öz de güzellik haliyle biraz yitirilmiş oluyor meallerde

Ben kelime kelime meal almaya karar verdim son aşama.Birazdan siparis vereceğim sence nasıl kelime kelime

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ben kelime kelime meal almaya karar verdim son aşama.Birazdan siparis vereceğim sence nasıl kelime kelime

Kardeş senin kafan karışık herhalde biraz.

Bende kelime meal yok
Kirik meal de kelime kelime ezber arti tefsir dersine katılmıştım. Ilk 5 surenin fotokopisi vardi
Benim açımdan en guzel faydası
Namaz da sureleri okuyunca kelimelerin direk turkce anlami aklima geliyordu.
Namaza daha konstre oluyorsun.

Üst Ana Sayfa Alt