Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Buğday Şırası

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
BUĞDAY ŞIRASI
Öncelikle kanserin ilacı olarak bilinen B 17 vitamini; buğday şırası,acı badem ,buğday çimi ve kayısı çekirdeğinde bulunmaktadır.Atalarımızın da Orta Asya ‘da çokça kullandıkları buğday şırasının yapımı zor değil.

YAPILIŞI:
Bir bardak aşurelik buğdayı tertemizce yıkayıp cam bir kavanoza koyalım.Klorlu olmayan içme suyunundan (ılık) 3 bardak üzerine ekleyelim ve ağzını bir tülbentle kapatıp serin yerde 24 saat bekletelim.Ertesi gün oluşan ilk suyu kullanmayıp dökelim ve yeniden 3 bardak ılık su ekleyip 24 saat yine bekleyelim.İkinci oluşan yarı gazozlu suyu temiz bir şişeye ayırıp dolabta saklayalım ve taze taze tüketelim .Aynı buğdaya bir kere daha 3 bardak su ekleyip 24 saat bekletebiliriz.Bu su, çocukların içmesine elverişli değil ve keskin bir tadı var .Bu yüzden içilecek şıranın içine C vitamini tableti atılıp içirilebilir.Ben ise ilmini şöyle buldum,şırayı yoğurdu sulandırmada kullanıp ayran yapıyorum.Hayatınızda içmediğiniz kadar lezzetli oluyor inanın.Bu kadar mı birbirlerine yakışırlar,ayranın tadı mis gibi oluyor.Yöresel soğuk ayran aşı çorbamız vardır bilirsiniz.Buğday ve ayrandan yapılır.Gerçekten de ikisi süper ikili!!Ciddi anlamda hayatımıza sokmamız gereken bir içecek.Müptelası olmanız dileğiyle!!!! Sağlıklı günler dilerim (ALINTI)
1AB6A8AB-306D-438B-8EB1-8A30F3498948.jpeg

Üst Ana Sayfa Alt