Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bugun Amel Var, Hesap Yok; Yarin Hesap Var, Amel Yok

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ramazan ayi bereket ayi ,Ramazan Rabb Tela'nin kullarina ikram ettigi hayir ayidir.Bir baska Ramazan yokkk .Gecenizi gunduzunuze katin mazlumlar icin yoksullar icin uykulariniz kacsin.Ter dokelim,zahmete girelim, sknti cekelim.Vermekten korkmayalim;biz onlarin dunyasina onlar bizim ahiretinize yardim etsin.Allah'in mulku vermekle eksilmez; yardimiyla kudreti zarar gormez...

Bu ayda birgun cok degerli onun kiymetini cok iyi bilmemiz gerekli.Kendi yemediklerimizi onlara yedirelim, Allah azze ve celle ayette buyuruyor:"Onlar kendilerinin ihtiyaci oldugu halde nefislerini baskalarina tercih ederler"Allah Rasulu a.s ve ashabi ,tabiin ve tebei tabiin boyle yasadilar.Ensari dusunun ,bugunun ensari bizleriz ,bu gorev bizlere dustu.Allah icin dikkat edelim,bugun mazlumlara gore luks evlerde konfor icinde hayat suruyoruz.Evlerimizde cesit cesit yemek...Bugun Suriyeli,Irakli ,Filistinli bacimiz ,kardesimiz cadirlarda kaliyor,bugun Türkiye'de,bodrum katlarinda yokluk icinde mucadele veriyorlar.Allah subhanehu we teala bize o evleri ,bunca nimeti rahatligi bizi sevdigi icin vermedi.Bizleri bunlardan O'nun yolunda infak etmemiz icin imtihan vesilesi kildi.Bunlarin hesabi aci olur.Abu Zer r.a dedigi gibi:"Dostum Muhammed a.s: kildan ince ,kilictan keskin ince kaygan bir yol var burda iki dirhemi olan bir dirhemi olana gore zorluk cekecek."Allah icin tefekkur edelim dunya bizim yurdumuz degil..Bizler ebedi cennete talibiz.Allah'in mali pahalidir ,o cennettir buyuruyor Peygamber a.s...

Bizler cennete talipsek bizim Allah yolunda ornek olan Peygamber a.s ve ashabina tabii olmamiz gerekli....Bu mubarek ayi en iyi sekilde degerlendirelim.En akilli kisi ahirete yatirim yapandir.Bu ay Rabbimiz icin mazlumlar icin kendi ahir gunumuz icin en iyisini yapalim.Kendimiz nasil gunluk yemege erisiyorsak,ayni sekilde baskasinin turtugu orucdan sevap kazanmak icin kendimiz gibi hergun bir kisiye iftar yaptiralim veya imkan dahilinde bu ay evlerimizde mazlumlarinda oldugu toplu iftarlar yapalim.Allah icin dusunun gunluk on liraya bir oruc daha hanenize yaziliyor.Muthis birsey.Biz ihlasli olalim Rabbim bize hem dunyada, hem ahirette fazlindan 700 belki daha fazlasi ecir verecek.Simdi calisma vakti.Etrafinizdaki ihtiyac sahibi aileleri muhacirleri tespit edelim.Imkan sahibi olan.yakinlarimizin kapilarini calalim, biz gayeret edelim Rabbimiz yardim edecek.Yardim kuruluslariyla irtibat icinde olalim.Elimizin uzandigi heryere ulasalim.Her yoldan dunya muslumanlari icin yardim talep edelim.Her yerde ecrimiz hissemiz katkimiz olsun.Unutmayalim ki bugunun mazlumlari yarinin efendileri olacak ,Rabbim bizleri mazlumlarla ,salihlerle ,sehidlerle siddiklarla, yasatip onlarla bir hasreylesin.Allahumme amin amin amin

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
amin amin amin, cemien

Üst Ana Sayfa Alt