Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bugün Hangi Gündür?

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
10698411_301530163367988_8307226049007561709_n.jpg

Lütfen sallamasyon olmasın, cevabı yazan kişi nedeninide yazsın inşeallah. :D

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Soyledikleri gun pazar gunu . Erkek diorki bn dun yalan soyledim . Kadinda dior ki "bende" ama "bende dun yalan soyledim" demiyor, dogru konustuklari gun oldugu icin ikiside itiraf ediyor gibi bir durum oluyor .

Boyle dusundumde ; dogru cevabi da pek merak ettim.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Perşembe! Erkek perşembe (yani erkeğin yalan söyleme gününde) dün yalan söyledim diyerek yalan söylüyor çünkü doğru söylemişti dün (çarşamba). Kadın ise perşembe (dogru söyleme gününde) dün yalan söyledim diyerek doğru söylüyor cünkü dün (çarşamba) onun yalan söyleme günüydü.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi hepimize dua ettin kim bildi yani? :kötü:

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
''Dünyadaki en zor üç mantık sorusundan biri diyen kişi'' bu sözü hangi gün söylememiştir sorusunun cevabı:
pazartesi, salı çarşamba günü söylemişse kadın, perşembe cuma cumartesi günlerinden birisinde söylemişse erkektir. Velhasıl pazar günü söylememiştir.

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Perşembe günüdür. Çünkü erkeğin yalan söyleme günlerinden ilki. Dün yalan söyledim diyor, ama çarşamba onun yalan söyleme günü değil, o zaman erkek yalan söylemiş oluyor. Kadının ise son yalan söyleme günü çarşambadır. Eğer perşembe diyorsa ki ben dün yalan söyledim, bu doğrudur. Velhasıl bugün perşembedir :)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dün , yarın olsaydı
diye yazsa anlıycaz.
cevap gelince anlaşılıyor şimdi