Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Buyrun İbret Alalım

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Esselamu aleykum, sürekli bir şeyler okuruz, öğreniriz, duyarız, görürüz vs. Ama an gelir aslında sürekli okuduğumuz, gördüğümüz, duyduğumuz o şey bizi öyle bir silkeler ki bir korku, heyecan yahut endişe, pişmanlık çepeçevre kuşatır bizi..
Benim için o günlerden bir gün oldu...

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Kıyamet günü bir adam getirilir ve ateşin içine atılır! Ateşin içinde bağırsakları dışarıya dökülür. Bu sebeple o kimse bağırsaklarının etrafında eşeğin değirmen etrafında döndüğü gibi döner.

Bunun üzerine ateş ahalisi onun etrafına toplanırlar ve:

−Ey falan! Senin bu halin nedir? sana ne oldu? derler. Sen bize iyiliği emreder ve kötülüğü yasaklar değil miydin? derler.

O kimse:

−Evet, ben size iyiliği emrederdim ancak onu kendim yapmazdım! Ben size kötülüğü yasaklardım ve onu kendim yapardım! diye karşılık verir.”

Ahmed bin Hanbel Müsned 21843, Buhari 3065, Müslim 2989/51, Albânî Sahihu’l-Cami 8022

Bu hadisi şerifi okuyunca bir korkuya kapıldım. Allah bizi bundan muhafaza etsin.
Varsa sizden de "o gün"e dair o an size onu ne yaşattıysa bizimle paylaşmanızı istirham ediyorum.
Ola ki bizde ibret alırız.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu ibretlik olsun diye bir ahi paylaşmıştı. Aktarıyorum: bir gün islamın konuşulacağı bir konferansa katıldım. Konuşmacı değil dinleyici olarak. En ön sıralarda bir kız dikkatimi çekmişti. Içimden bu nasıl tesettür diye ayıpladım. Dar bir kıyafet giymiş makyaj yapmıştı ama başında bir ört vardı. Konferansın sonunda konuşmacı "aramızda yeni müslüman olan ve şehadet getirmek isteyen bir bacımız varmış" diyerek kişiyi sahneye davet etti. Bir de ne göreyim ayıpladığım kız sahneye çıktı. Utancımdan yerin dibine battım.