Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Büyük Savaşa Açılan Kapı; El Bab

H Çevrimdışı

HamzaHorasani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
dewle arapça devlet demektir kalıpçı arkadaş kendilerine devlet ehli dedikleri için öyle söylüyorum eğer destekçi olsaydım islam devleti derdim kaldıkı menhecımı sorarsan surıye catısmalarında tarafsızım dıger cıhad beldelerınde ıse elbettekı muslumanları desteklerım şialar nusayriler durziler bır olup muslumanlara saldırırken sızın gıbılerın bu dewleci bu nusracı bu kaideci diye muslumanları ayrıstırmasınada sonuna kadar karşıyım.Sız sanıyormusunuzkı kafirler musulu rakkayı alırsa duracak ? musul rakka duserse kı Allah gostermesın ılk hedeflerı ıdlıb olacaktır Allahu Alem.

Furkan el turki Çevrimdışı

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çok garib, diğer İslam beldelerinde müslümanlardan yanasın ama suriye de tarafsızsın demek....
:ssrtcbya::ssrtcbya:
nutkum tutuldu..

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bence sen benim tutulan yerlerimi bırak bi göz doktoruna git, ileri seviyede bakarkörlük var sende, suriye cihadı başlayalı 5 sene oldu sen hala kim doğru yolda kim yanlış yapıyor derdindesin...
hariciler olan Işid müslümanları katletti, yalnızca nusra ve ahrar üyesi oldukları için öldürdükleri mücahidleri biliyoruz,

sivil halkı toptan mürted ilan edip katlettiklerini,
müslümanlara işkence ettiklerini biliyoruz...
bu kişilerin şahsi yanlışı da değil ayrıca,
örgütün umumi içtihadıdır...
onlar grupların İslama bir fayda sağlamadığını grupların parçalanması ve dağıtılmasını, tek bir noktadan cihada devam edilmesinin gerektiğini savundular...
Bu içtihadları onları suriyedeki gruplara cihad ilan etmeyi gerektirdi, kendilerinden olamyan herkesi de mürted ilan etmeyi... ve öldürmeyi...
bu bir fitnedir kardeşim müslümanlara hiçbir fayda sağlamayan bir fitne.
azıcık araştırın kardeşim ya...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir insana iftira atmayalim akhiler ALLAH icin

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrica kardes dewleci degil konusmalarindan gosteriyor.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mashadow hakkini helal edermisin bilmiyorum akhide cedel cikmasi ve konunun herzamanki gibi sabote oldugu icin uzgunum ALLAH affetsin beni

H Çevrimdışı

HamzaHorasani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
doğru cihad başlayalı 5 sene oldu ama fitne çıkalı 2 sene ki kime sorsan ben haklıyım diyor dewleye sorsan ilk kursunu onlar sıktı yetmedı tagutlarla beraber sımdıde bıze saldırıyorlar dıyorlar haksızlar mı ? nusraya sorsan ılk kursunu çeyşulislam sıktı bız sıkmadık buna ragmen dewle bıze saldırdı şeri mahkemeyi kabul etmediler diyor haksızlar mı ? şimdi kım haklı kım haksız sen anlat bakalım.

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
doğru cihad başlayalı 5 sene oldu ama fitne çıkalı 2 sene ki kime sorsan ben haklıyım diyor dewleye sorsan ilk kursunu onlar sıktı yetmedı tagutlarla beraber sımdıde bıze saldırıyorlar dıyorlar haksızlar mı ? nusraya sorsan ılk kursunu çeyşulislam sıktı bız sıkmadık buna ragmen dewle bıze saldırdı şeri mahkemeyi kabul etmediler diyor haksızlar mı ? şimdi kım haklı kım haksız sen anlat bakalım.
:eyv: ama ben o haklıdır bu haksızdır demiyorum... fitne Işiddir diyorum... neden dersen cevabı bi önceki mesajda.
sen hala Işid ile suriyedeki grupları karşılaştırıyorsun...
herkes bize biat edecek etmeyenler katledilecek sen kimsin bilader bu hakkı kendinde görüyosun.... her sakallıyı halife zannedersek yandık

H Çevrimdışı

HamzaHorasani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Asıl fitne o ilk kurşunu sıkanlardır başkası değil.Allah teala butun muslumanlara feraset versın eğerkı bu ayrılıklar surerse ne Musul kalacak ne Rakka ne de İdlib

keşmiri Çevrimdışı

keşmiri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben şöyle düşünüyorum düşmanlarımız belli...abd pkk esed iran felan.bunlardan biri ile yapılacak savaşta halkın katılımı çok önemli

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah svt senden razı olsun seni sevsin ve cennetine alsın aqhim bu yazıyı her kim kaleme almışsa çok iyi bir stratejistmiş kendisi, verileri ve bu doğrultıdaki teorileri çok mantıklı, ki bende böyle düşünüyordum, bir kaç yıl içinde ümmetin akıbeti ne olur sorusunun cevabını aramakta iken çok fazla karmaşık komplo teorisi elde etmiştim, kafayı sıyırmamak elde değil sahada çok fazla aktör var ve yapabilecekleri girebilecekleri riskler göze alındığında çok fazla kombinasyonlu bir savaş sonucu çıkıyor ortaya ama bu kardeş çok iyi çıkarımlar yapmış Allah ondan da razı olsun,

rabbim islam ümmetine ileriki yıllarda yardım etsin melhamei kübra çok yakın, bu savaşa istesekde istemesekde dahil olacağız...
hazırlıklarınızı yapın!

Bu güzel duaların için teşekkür ederim kardeşim. Allah azze ve celle sendende razı olsun, kalblerimizi Kur'an ve Sünnetten ayırmasın ve son nefeste imanlı ölmemizi nasip etsin inşaAllah.

Yazıyı kaleme alan Selahaddin Dağıstan ahiden ve yazıyı burada paylaşan Mashadow ahiden Allah razı olsun. Yazıyı baştan sona sindire sindire okudum, elhamdülillah çok güzel tespitleri var ahinin, hepsine katılıyorum. Ben Suriye Cihadı başladığı günden beri dedim ve yine diyorum: Suriye Cihadı Melhame-i Kübra'ya giden yoldur ve Büyük Kıyamet Savaşlarının (Melhame-i Kübra'nın) başlangıcıdır. Hadislerde belirtilen olaylar yavaş yavaş gerçekleşiyor ve tam da hadislerde belirtilen mevkilerde gerçekleşiyor olaylar. Mesela Dabıq'ta çok büyük savaşların olacağını söylüyor Allah Rasulu, ve haritada El Bab ve Dabiq arası tam 35 km...Zaten El Bab şehrinin adı da tam bir tevafuk...Arapça "El-Bab" türkçe "Kapı" demek, Melhame-i Kübraya açılan "Kapı" yani. Ben Melhame-i Kübranin şahsen çok yakın olduğuna inanıyorum, Allah'ın izniyle bu büyük savaşa hazır olmalıyız ve hazırlıklarımızı da ona göre yapmalıyız.

Allah azze ve celle sendende razı olsun hocam. Konu ile alakalı ek paylaşım için teşekkür ederim.

Mashadow hakkini helal edermisin bilmiyorum akhide cedel cikmasi ve konunun herzamanki gibi sabote oldugu icin uzgunum ALLAH affetsin beni

Estağfurullah. İbn Teymiyye rahimehullah zindana atılmasına, sürgün edilmesine, işkenceler görmesine rağmen hatta kendine zulmeden hükümdara bile hakkını helal etmiş. Ben kimim ki Müslüman bir kardeşime katı yüreklilik gösterip hakkımı helal etmeyeceğim. Eğer üzerinizde hakkım var ise helal olsun. Allah azze ve celle kalblerimizi yakınlaştırsın inşaAllah...

Üst Ana Sayfa Alt