Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Büyüye Karşı, Suyun İçine Arapça Yazılar Koyup İçmek Caiz midir?

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm

Soruyu nasıl soracağımı da bilemedim ama karşılaştığım bir durum üzerine bu başlığı açtım.

Dün gece sürahinin içinde böyle bir şeye rastladım. Eşimin hoca arkadaşı bizde büyü olduğunu söyleyip bunu yazıp vermiş sürahiye koyun bu şekilde suyunu için demiş, bunu içince iyi olacakmışız. Bu nedir tam olarak?

28940

28941

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam ve rahmetullah kardeşim,

önce şu yazıyı bi okumak gerek ;Çözüldü - Muska Takmanın ve Rukye'nin Hükmü Nedir ?

Sonra düşünmek gerek; bu yaptığım şey anlamlı mı? Yani muskaya cevaz verenlerin muskaya nasıl anlam yüklediğine bir bakmak lazım. Kağıtlara vs ayet ve hadis yazmak. Yani ayet ve hadislerde bulunan duaları bir hatırlatıcı olsun diye bir yerlere yazmak asmak.Önemli olan bir nokta ise yazının okunabilir ve anlaşılır olması. Şimdi sorarım; senin okuyamadığın anlayamadığın su içinde çözünüp neyle yazıldığı belli olmayan ve suya karışarak (eğer mürekkeple yazıldıysa) envai çeşit kimyasalı vücutlarınıza soktuğunuz bu olay büyüyü nasıl bozacakmış? Tamam büyü vardır inanmak gerekir ama sana büyü yapıldığını nasıl tespit edersin?

bi kere şöyle bir durum var herşey sınavdır, yani başımıza bir musibet geldiğinde de bunu şükretmek için bir vesile kabul etmek gerek. Allah’tan kendini hatırlamamızı anmamızı kendisine şükretmemizi sağlamak için geldiğine inandığımız bir nimettir musibetler. Şimdi mümin kişi böyle düşünmez de başına gelen her şeye bir kulp aramaya başlarsa tevhitten kopar gider uzaklaşır benden söylemesi.

Yok büyü yapılmış, yok ayın 13. günüymüş yok kara kedi geçmiş önümüzden aramıza girmiş, göz varmış kurşun döktürelim nazar varmış boncuk takalım. Hızır’ı çağıralım gavsı analım. Bu bööööyyle şirke doğru gider.

misal benim başıma bin bir türlü şey geliyor. Burnum hiç dertten beladan çıkmıyor. Ama bi an olsun aklıma gelmiyor bana büyü yapılmış olabilir mi demek. Neden?Çünkü başımıza gelenlerden dolayı bir “sorumlu aramak” mantığı bence tevhide ters. “Sorumlu” zaten Allah. Çünkü O bilmeden yaprak kımıldamaz herşey Onun kontrolünde. Allah’tan başka başımıza bir şey getirebilecek bir kuvvetin olduğuna inanmak zaten şirkin kendisi.

Yani yapabileceğimiz TEK ŞEY hayra dua etmek. Herşeyin hayırlısını versin Allah. Bakın haberlerde görüyoruz gençler ailelerini katlediyor, şimdi illa çocuk istemek mantıklı mı? Yani görüyoruz bin bir takla atıp millet hamile kalmaya çalışıyor, e belki bu hayırlısı değil? Belki sen böyle ısrarla istersen Allah seni sınayacak? Bebek olacak ama iki üç yıl sonra ölecek, bebek büyüyecek sonra anasını babasını dedesini öldürecek? Hırsız katil tecavüzcü olacak? Kehf suresinin mealini okuyup anlayalım kardeşlerim. Allah’ın hakkımızda karar verdiğine boyun eğmedikçe biz nasıl düzgün müslüman olabiliriz?

Son düzenleme:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamun Aleyküm

Soruyu nasıl soracağımı da bilemedim ama karşılaştığım bir durum üzerine bu başlığı açtım.

Dün gece sürahinin içinde böyle bir şeye rastladım. Eşimin hoca arkadaşı bizde büyü olduğunu söyleyip bunu yazıp vermiş sürahiye koyun bu şekilde suyunu için demiş, bunu içince iyi olacakmışız. Bu nedir tam olarak?

Ekli dosyayı görüntüle 28940
Ekli dosyayı görüntüle 28941

Aleykumselam kardeşim ben hiç duymadım.
İçmesini de tavsiye etmem.ne yazıldığı bilenmediginden büyü de olabilir Allah muhafaza

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir rukyeci olarak bu tür vakalar ile karşılaşıyorum içmeyin sakın büyü olma ihtimali çok yüksek youtube kanalımda bu konular hakkında video yayınlayacağım.. İslamda cin çıkarma ve büyü bozmanın tek tedavi şeri rukyedir.. havas ilmi,hüddamcılar,büyücüler bunlardan uzak durun bunlar sizi küfüre sokar ve ebced cifir harfleri ile sizleri daha çok cin musallatına maruz bırakır ayrıca bu kendini hoca diye adlandıran büyücülerin bir simalarına dikkatlice bakın yüzleri kapkara tenleri beyaz olsa bile göz altları kararmış özelikle facebook ve twitter'da resimlerine bakın hiç normal insan sıfatındalarmı hemen yanlarına gitmeyin çünkü sizi bir şekilde ikna eder ve kandırılar sakın bunların oyunlarına gelmeyin artık teknoloji çağındayız kendiniz açın rukye kaydını dinleyin eğer mussalatınız yüksek ise bir rukyeciye gidin..

Üst Ana Sayfa Alt