Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

C dilinde yardım edecek Abi Var mı?

SalihBeratt Çevrimiçi

SalihBeratt

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم

C dilini öğrenmek istiyorum. İnternetten ChatGPT ve Youtube gibi yerlerden öğrenmek zorluyor.

Temel konuları vs. öğrenmek kolay oluyor ama iş biraz ileri düzeye gelince sıkışıyorum ve internetteki bu kaynaklar yetersiz geliyor. C dilinde sıkıştığım zaman bana yardım edebilecek bir abi var mı? Buraya yazsam sorunu ve uzman abi de çözümü buradan cevap vererek anlatsa?..

İnternette C dili hakkında türkçe forum aradım ama aktif bir forum bulamadım.

İngilizce yer var stackoverfow lakin orası ingilizce olduğu için daha zor anlıyorum. Çünkü ingilizcem olsa da ana dilim türkçe. Bu yüzden türkçe okuyarak öğrenmek daha kolay oluyor. Hem de kâfir yâhud müşrik yahud ehli kitaplarla muhatap olmamış olurum. Müslüman bir abi öğretmiş olur.

Eğer öğretecek kimse çıkmazsa stackoverflow üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum maalesef : (

Niçin Python, Java, C#, C++ değilde C istiyorsun diye merak eden abiler için cevabım C'nin aşırı hızlı bir yazılım lisânı olması ve doğrudan donanıma erişmesi. Doğrudan donanıma erişen bir dille bilgisayar üzerinde daha hür olursun. Hız ile de gereksiz kaynak kullanımı ve yavaşlıklardan kurtulur insan (diğer python, java gibi dillere kıyasla. ASM de uzman biri C'den daha hızlı bir kod yazabilir.)

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt