Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Cahiliyyeden Hidayete Uzanan Hayat Youtuber Ekin Soyak

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
"Yeryüzünde bulunanların çoğuna uyacak olursan, seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar zandan başka bir şeye tâbi olmaz, yalandan başka söz de söylemezler."Enam 116

"(Resûlüm!) De ki: Ey kâfirler! Ben sizin tapmakta olduklarınıza tapmam.
Siz de benim taptığıma tapmıyorsunuz.
Ben de sizin taptıklarınıza asla tapacak değilim.

Evet, siz de benim taptığıma tapıyor değilsiniz.
Sizin dininiz size, benim dinim de banadır."Kafirun 1-6

yt_1200-vfl4C3T0K.png

Geçmişte kendisini takip ettiğim ucunu kaçırmaya başladıktan sonra takip etmeyi bıraktığım bir youtuber Ekin Soyak.Nasıl başlasam, ne desem bilemiyorum.Bu kardeş için Allah azze ve celle'nin gerçekten ona hidayet vermesi için dua edip, gerek faziletli vakitlerde gerek normal günlerde sürekli duamda tuttum bu kardeşi.Kendisini sadece videolardan tanıyordum cahildi masiyetleri vardı ama kendisine karşı kalbimde anlatamayacağım bir hidayet isteği bir hüzün vardı.Ve sürekli duada bulundum ve ahirette karşılığını bulma ümidi taşıyorum.

1003188_ob8a6.jpg

Son zamanlarda kendisi bir sene içerisinde ilk "Çay House" daki kişilerle takılmış İslam'ı tanımış sonrasında ise onlardan ayrılan bir yol izlemiş.Anlattıklarından yola çıkılırsa Tevhid'i tanımış Tağut'u reddetmiş bizim zannımız bu yönde.Allah azze ve celle ona hidayet etsin onu sırat'ı mustakim üzere eylesin.Kendisinin cahiliyyede ki durumu lüks arabalar, şatafatlı bir hayat ve fuhşiyata götüren zincirler ile zincirlenmişti.Bunlardan vazgeçmek, ve Hakkı ve Sabrı tavsiye edebilmek ancak ve ancak Allah azze ve celle'nin ikramıyla olur.Allah onu hayırlı kılsın.600 Bin takipçisi olması, çekinmeden devletin küfür bir sistem olduğunu söylemesi şeriatı istediğini söylemesi.Ataput'un kafir olduğunu söylemesi kolay bir olay değildir.Bu yüzden kafirler kardeşimize yüklenmiş ve onun hakkında demogoji yapmışlar.Bu tarz davette bulunan kardeşlerimizi destekliyoruz.

mqdefault.jpg

"Biz sana onların başından geçenleri gerçek olarak anlatıyoruz. Hakikaten onlar, Rablerine inanmış gençlerdi. Biz de onların hidayetini arttırdık."Kehf 13

Kendisini ve durumunu bilmenizi istedim yanlışlarım nefsimden doğrular ancak Allah'tandır.Şehvetler ile bezenmiş bir hayattan vazgeçip Allah yoluna girenlere selam olsun.Kendisinin son videosu.

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Solcular tarafından çokça eziliyor bunun için kardeşimize sahip çıkmamız lazim
Benim şahsi görüşüm internet üzerinden savunman tepki ve fişlenmeden başka bi işe yaramaz bu kardeş bi süre internetten uzak durup ilim talep etçek akidesini öğrenip sağlamlaştırcak ibadetlerini arttırcak ve biiznillah İslama faydalı olcak.Yoksa uzaklaşmayıp böyle devam ederse imtihan ağır gelebilir kalbinde şüphe oluşabilir ayağı bile kayabilir. Rabbim ayaklarımızı bu yolda sabit kılsın.

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim şahsi görüşüm internet üzerinden savunman tepki ve fişlenmeden başka bi işe yaramaz bu kardeş bi süre internetten uzak durup ilim talep etçek akidesini öğrenip sağlamlaştırcak ibadetlerini arttırcak ve biiznillah İslama faydalı olcak.Yoksa uzaklaşmayıp böyle devam ederse imtihan ağır gelebilir kalbinde şüphe oluşabilir ayağı bile kayabilir. Rabbim ayaklarımızı bu yolda sabit kılsın.

Kimi insanlar vardır imtihan imanını daha çok arttırır.Kimisi imtihanda tutunacak dallar arar destekçi arar.Kendi hayatımdan da biliyorum ne zaman Müslümanların aleyhine söz söylenmiş ise ve üstüme üstüme gelinmiş ise bu benim imanım arttırıyor.Yani bu durum şahıslara göre değişiyor.Kimi sahabeler savaşın kızıştığı zamanları bir çok şeyden lezzetli olduğunu söylemiş, kimisine ise bu durum ağır gelmiş.Allah azze ve celle her ne durumda olursa olsun bu kardeşin ayaklarını ve ayaklarımızı sabit kılsın.Kalpler Allah'ın elinde güzel kardeşim, Müslümanlar ile birlikte olup hayatını Müslümanlar ile geçirip bu yoldan ayrılanlar var.Subhanallah aklıma gelmişken bir olay anlatayım.Bir abimiz anlatıyor:

"Bir Müslüman vardı.Sağlam birisiydi, müzik dinleyeni çalanı vs tekfir ederdi.Nitekim aradan zaman geçti uzun bir zaman bu adam ortalıktan kayboldu.Bir gün kardeşler evine ziyarete gitti.Duvarda bir sazın asılı olduğunu görmüşler.Adama sormuşlar nedir bu halin?O da siz hala o zamanlarda mı kaldınız?Kendinizi aşın artık bizde sizin geçtiğiniz yollardan geçtik diye cevap vermiş."

Aklıma bu seferde bir hadis geldi:

"Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz."(Tirmizi, Kıyamet, 53, no: 2507; Beyhaki, Şuabu'l-İman, 5/315, no: 2778; bk: Keşfu'l-Hafa, 2/265)

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Kimi insanlar vardır imtihan imanını daha çok arttırır.Kimisi imtihanda tutunacak dallar arar destekçi arar.Kendi hayatımdan da biliyorum ne zaman Müslümanların aleyhine söz söylenmiş ise ve üstüme üstüme gelinmiş ise bu benim imanım arttırıyor.Yani bu durum şahıslara göre değişiyor.Kimi sahabeler savaşın kızıştığı zamanları bir çok şeyden lezzetli olduğunu söylemiş, kimisine ise bu durum ağır gelmiş.Allah azze ve celle her ne durumda olursa olsun bu kardeşin ayaklarını ve ayaklarımızı sabit kılsın.Kalpler Allah'ın elinde güzel kardeşim, Müslümanlar ile birlikte olup hayatını Müslümanlar ile geçirip bu yoldan ayrılanlar var.Subhanallah aklıma gelmişken bir olay anlatayım.Bir abimiz anlatıyor:

"Bir Müslüman vardı.Sağlam birisiydi, müzik dinleyeni çalanı vs tekfir ederdi.Nitekim aradan zaman geçti uzun bir zaman bu adam ortalıktan kayboldu.Bir gün kardeşler evine ziyarete gitti.Duvarda bir sazın asılı olduğunu görmüşler.Adama sormuşlar nedir bu halin?O da siz hala o zamanlarda mı kaldınız?Kendinizi aşın artık bizde sizin geçtiğiniz yollardan geçtik diye cevap vermiş."

Aklıma bu seferde bir hadis geldi:

"Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz."(Tirmizi, Kıyamet, 53, no: 2507; Beyhaki, Şuabu'l-İman, 5/315, no: 2778; bk: Keşfu'l-Hafa, 2/265)
Eyvallah akhi tespitlerin ve örneklemelerin doğru inşallah ama imtahandan tad alıp huşunun artması için iyi bir yolun ve sağlam bir imanın olması lazım buda zaman içinde ve sürekli müslümanlarla beraber olmayı gerektirir. 99 adamı öldüren adamın kıssasını sahih kaynaklardan okumalarını kardeşlere herzaman tavsiye ederim müslümanlarla-Salihlerle beraber olmanın önemi hususunda ders çıkarabilmesi kolay olan sahih bi kıssadır cemaatte rahmet var bu olay nette döndüğü için konuşuluyor çevremizde çetin imtahanlardan geçen nice insanlar var Rabbim onların ecirlerini arttırsın hepimizin ayaklarını bu yolda sabit kılsın.(Amin)

م Çevrimdışı

محمد ياشار

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

ahi bu kardeş 1 senedir dinini öğrenmeye başlamış zaten

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Allah ayaklarını sabit kılsın hizbut tahrircilerle takılıyor.

Üst Ana Sayfa Alt