Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Çarşaflı Kadına "makul Şüphe" Araması

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Polis, arama ve göz altılarda geniş yetkiler tanıyan ‘makul şüphe’ yasası kapsamında Bingöl'de çarşaflı bir kadını sokak ortasında durdurup aradı.

Bingöl Merkez Saray Mahallesi'nde çarşaflı bir kadından şüphelenen bir vatandaş, 155 polis hattını arayarak ihbarda bulundu. İhbarı yapan kişi, kadının erkek gibi yürümesinden ve elinde evrak çantası olmasından şüphelendiğini aktardı. İhbar üzerine bölgeye zırhlı araçlar ve polis ekipleri yönlendirdi.

Kimliği meçhul sözde ihbarcının 155 polis hattını arayarak, ''Siyah çarşaf giymiş, erkek gibi yürüyen ve elinde evrak çantası gibi geniş bir çanta olan birisi şu an Saray Camisi etrafında geziyor. Canlı bomba olabilir'' şeklinde bir ihbarda bulunduğu iddia edildi.

Arama gerekçesi 'makul şüphe'

İhbarı alan güvenlik güçleri, verilen adrese gelerek önce yol güvenliği aldı. Araçların ve yayaların geçmesine müsaade etmeyen ekipler, daha sonra "Makul Şüphe Yasası" çerçevesinde şüpheliyi durdurdu.

Evine bir kaç adım kala polis etrafını sardı

Sivil bir bayan polis, yol ortasında halkın meraklı bakışları arasında, H.V isimli çarşaflı kadın üzerinde arama yaptı. Polis ekiplerine kimliğini ve çantasını veren H.V isimli çarşaflı bayanın memurlara zorluk çıkartmaması dikkat çekti. Yapılan arama sonrasında olumsuz herhangi bir duruma rastlanmazken, evine bir kaç metre uzaklıkta durdurulup aranan H.V'nin büyük korku yaşadığı gözlemlendi.

Mahalle sakinleri olayı şaşkınlıkla izledi

Görgü tanıkları, Özel Harekat ekiplerinin arama öncesi uzun namlulu silahları H.V'ye yönelttiğini ve bu nedenle H.V'nin büyük korku yaşadığı ifade edildi. Polisin 'Makul Şüphe' gerekçesiyle dini inancı gereği tesettür örten bir bayanın kendi mahallesinde ve komşularının gözü önünde terör zanlısı muamelesi yapması, olayı izleyen mahalle sakinlerinin de tepkisini çekti.

Haber: Ramazan BERDİBEK/BİNGÖL

incanews

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

IŞİD'ten korktuklarından. Hem bayan aramış ben bunda dinen bir mahsur göremiyorum. Bu devletin elle tutulur bir yanı yoktur ama "Bizimde düşmanlarımıza adaletten başka borcumuz yoktur". Bu olayı eleştirmek boşuna.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ISID düşman Devlet dost mu :)
ISID'i tartismiyorum ...
Bu olaya adalet perspektifinden bakmak baya bi komik ....
TC ve yandaşları herzaman Müslümanlara düşmanlık edecektir ....
Buna Neo-Osmanlıcılar dahil ...

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

IŞİD'ten korktuklarından. Hem bayan aramış ben bunda dinen bir mahsur göremiyorum. Bu devletin elle tutulur bir yanı yoktur ama "Bizimde düşmanlarımıza adaletten başka borcumuz yoktur". Bu olayı eleştirmek boşuna.

ışidten korkmaları yersiz şimdiye kadar kaç tane polis asker öldürdü ki ışid ?

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
ışidten korkmaları yersiz şimdiye kadar kaç tane polis asker öldürdü ki ışid ?

Gaziantep'te mit yakınlarda bir kamyon içinde yüklü bir plastik patlayıcı yakaladığını duyurdu. IŞİD midir değil midir bilmem ama güneydoğu polis teşkilatı şuan tedirgin, fazla değil 2 yıl önce reyhanlıda çok büyük patlama yaşandı yirmi küsür kişi hayatını kaybetti. Bunlar rutin kontorollerdir II. Abdulhamid rahimehullah zamanında da peçe yasaklanmıştı güvenlik açısından. Bu olay eleştirmelik değil, zira şer'i devlet olsa o da aynısını yapardı. Vesselam.

simsim Çevrimdışı

simsim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

. Bunlar rutin kontorollerdir II. Abdulhamid rahimehullah zamanında da peçe yasaklanmıştı güvenlik açısından. Bu olay eleştirmelik değil, zira şer'i devlet olsa o da aynısını yapardı. Vesselam.

neye dayanarak peçenin, Allahın emrinin yasaklanabileceğini söylüyorsunuz merak ettim, Abdulhamid e dayanarak mı??

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
neye dayanarak peçenin, Allahın emrinin yasaklanabileceğini söylüyorsunuz merak ettim, Abdulhamid e dayanarak mı??

Peçe "Allah'ın Emri"? Öyleyse kanıtla? Nass getir? Bilmediğiniz konularda yazmasanız ölür müsünüz?

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Peçe "Allah'ın Emri"? Öyleyse kanıtla? Nass getir? Bilmediğiniz konularda yazmasanız ölür müsünüz?

Akhi bu tür yorumlar hos olmuyor..

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
""Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına (bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) dış örtülerini üstlerine almalarını söyle. Onların tanınması ve incitilmemesi için en elverişli olan budur. Allah bağışlayandır, esirgeyendir" azhab 59 Ayette "tanınması ve incitilmemesi" geciyor . Sence pecesiz veya benzeri seylerleri kullanmamakla taninmamak mumkun olabilirmi?

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
@Seyyid Talha bin Asım şu molla modundan çık üslubunu düzelt zalimleri savunma sokakta dolaşırken erkekler dahi kimlik kontrolünden rahatsız oluyorken iffetli bacıların terör şüphesiyle bu muameleyi görüp tepki verilmesi gayet normal

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
cevap vermeye gerek görmüyorum,saygı sıfırsa gerek de yok zaten.

Hakkını helal et. Benim kimseyi savunduğum vesaire yok. Benim de ailemde çarşaflılar var. Gayri Müslim bir ülkeye gidildiği zaman oraya kendi kanunlarını götüremezsin oranın kanunlarına riayet edersin Darul İslam'a dönene kadar. Eğer kadın değil erkek arasaydı en sert mesajı ben yazardım. Daha öncede yazdığım gibi "Bizim düşmanlarımıza adaletten başka borcumuz yoktur". Zaten dikkat ederseniz "Gayri Müslim ülke" yazdım ben bu ülkenin asla Müslüman olduğunu savunanlardan da değilim. -yanlışlarım olursa her zaman düzeltin-

Üst Ana Sayfa Alt