Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Çeçen cihadı ne durumda?

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir ay kadar evveldi sanırsam, sitede bir haber görmüştüm "Çeçen Cihadı bitti" diye. Direnen son 6 kişi şehid edilmiş ve Çeçen cihadı bitti sayılmıştı. O sıra aklıma gelmemişti ama Çeçenya bölgesinde Dokka Umarov liderliğinde "Kafkas İslam İmareti" diye bir yapı kurulmuştu velakin ne buradaki kardeşlerden Dokka Umerov'un şehadetini duydum, nede buna dair bir habere rastladım. Çeçen Cihadı'nın son durumu nedir?

Komutan Talut Çevrimdışı

Komutan Talut

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir ay kadar evveldi sanırsam, sitede bir haber görmüştüm "Çeçen Cihadı bitti" diye. Direnen son 6 kişi şehid edilmiş ve Çeçen cihadı bitti sayılmıştı. O sıra aklıma gelmemişti ama Çeçenya bölgesinde Dokka Umarov liderliğinde "Kafkas İslam İmareti" diye bir yapı kurulmuştu velakin ne buradaki kardeşlerden Dokka Umerov'un şehadetini duydum, nede buna dair bir habere rastladım. Çeçen Cihadı'nın son durumu nedir?
Dokko umarov şehit olalı çok oldu akhi. Biraz araştırırsan naaşının fotorafını bile bulabilirsin. Rabbim şehadetini kabul etsin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin