Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cihad eden grupların eleştirilmesi ile ilgili

Ü Çevrimdışı

Ümit ERDOĞAN

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi Sahil Bölgesi Emiri Ebu Ömer'e sorduğum sorulardan birisini ve cevabını size aktarayım.Ayrıca yanımda 2.Komutan Ebu Adem ile DEVLE mücahidi ile aramızda geçen kısa olayları aktarayımda herkes nereden konuştuğuna dikkat etsin.

Röportaj öncesi soruları Ebu Ömer'e iletmesi için Medya işi ile ilgilenen kişiye verdim.Akşam röportaj esnasında DEVLE'ye sizden çok gidenler oldu mu? Aranızda herhangi bir problem var mı diye sordum.Önce röportajda soruyu cevapladı.Cevabı şu idi : Çok fazla bizden ayrılan olmadı.Aramızda herhangi bir problem yok.Hatta bazı operasyonlara beraber gidiyoruz.Omuz omuza mücadele ediyoruz.

Fakat sonradan bu soru ve cevabı yanlış anlaşılır diye soruyu iptal ettiler.Bunu da ilk defa burada yazıyorum ki artık boş boş konuşulmasın.Onlardan da bu cevabı yazdığım için bir daha ki görüşme de nasip olursa helallik isteyeceğim.

3.gün kontrol noktalarını Ebu Adem ile gezerken yolda 1 gece evvel esed tarafından çok ciddi bombardımana uğrayan DEVLE karargahının yanından geçtik.Esed'in genelde tevhidi grupları vurduğunu bundan da en çok nasibi Nusret ve DEVLE'nin aldığını söyledi.

Sonrasında yolda giderken DEVLE'den birisi bizi gördü ve arabayı durdurarak 2-3 dk sohbet ettiler.Sonrasında o mücahid motor ile önümüzden giderken işlettikleri bir bakkaldan aldığı çikolata/bisküvi ve içeceği bizi durdurarak zorla ikram etti.

Daha önce de birçok yerde söyledim.Direniş cepheleri dışında olan yerlerde sempatizanların ve gönül bağı olanların ABARTTIĞI gibi sorunlar büyütülmüyor.Kendi aralarında çözüyor ve kapatıyorlar.Eğer varsa bu grupların hataları bunların konuşacak kişiler bizler değiliz.Kendi kendimize gelin-güvey olmaya gerek yok.Direniş gruplarının müntesipleri bu konuları bu kadar konuşmuyor iken bize ne oluyor ???

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Katılıyorum.Açıkçası bu olaylar benim işide biraz önyargılı bakmama neden oldu.Ama ardı ardına bu tür haberlerin gelmesi işidin üzerinden bir oyun oynanıyor olmasını düşünmemi sağladı.İşidden olmayan kişiler işiddenmiş gibi ahraruş şamı ve nusreti destekleyenleri tekfir ediyor.Bu bile bir komplodur.Ha işidin hataları var mı elbetteki var ama bunu bizim burada malzeme vererek çözmemiz mümkün değil.Olayın iç yüzüne bakmak gerekiyor.O yüzden gördüğüm her habere atlamamaya karar verdim size de bunu tavsiye ediyorum.Rabbim tüm mücahidlere ve Müslümanlara yardım etsin.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanallah,demek ki devlete zarar verenler sadece cahil,bilgisiz belki de art niyetli kişilermiş Allah swt cahillerin şerrinden muhafaza etsin bizi

NoT:Bu konu sabit olsa daha çok kişi gerçekleri görse

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilgi vermeniz guzel. Ama verdiginiz sozu tutmaniz daha guzel olurdu.
Ustu kapali olarak da konuyu izah edebilirdiniz

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Karsidaki kisi Ben olsam bunun ardindan bir daha size sirrimivermem

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konunun silinmesi daha yerinde olur bence.

Üst Ana Sayfa Alt