Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cihad +şehitlik herkeşe kurtuluş yolu olur mu?

S Çevrimdışı

seekerofthelight

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hakkın selamı ve bereketi siz değerli müslümanlara olsun. fıkıh konusunda sıfır bilgisi olan birisiyim siz değerlilere soruyorum. sorum sıze cok cahılce (uzunca+sıkıcı) gelebilir,sokaktan gecen adam gibi sorim şimdiden hakkınızı helal edin

Allahın Kelamını defalarca bitiren hala evinin nuru olarak saklayan bir ana-baba nın üniversite son sınıfa gelen cocuguyum. 4 yıldır gırtlagıma kadar kaşıklarla kepçelerle materyalist ve judeo-christian inançların fikirlerine bilgilerine ve öğretilerince şişirildim. bir okadar da günahla dolu bir hayatım var. müslümanlarla dolu bir sınıfta gunahkar kimdir konulu derste işte budur hocam dıye gösterilebilirm.baskalarını da gunahlarıma alet etmişliğim bile var. son 2 yıldır bu gidişatın hiç de hayıra alamet olmadıgını anladım.lise cocuklugumuzda gördügümüz namazında niyazında normal muslumanlar gibi olmak istiyorum ama tek basıma yapamıyorum.feyz almam gereken bir ışık kaynagı arıyorum Ayrıca yıllardır mazlum muüslümanlara yapılan zulümler inanılması zor ama hep içime batmıstı lafta da kalmadı bu.yıllardır yahudi asıllı yada hristiyan filozofların profesörlerın kıtaplarını okuyoruz.butun bolumler ıcın gecerlıdır bu.kalemle diploması ile çözülcek birsey olmadıgnın gayet iyi farkındayım.islami direnişin ideolojiler üstü bir çözüm oldugnu kavradım artık cihad için yanıp tutusuyorum. çözüm olarak Mavi Marmaya kaydımı yaptırmıstım.çıkmadı. islam yoluna girmeye calısyorum camilere gitmeye başlıyorum (her namazımdan sonra cihad fırsatı ıstıyorum kendıme) toparlamaya calısyorum kendımı ama daha hala 5 vakiti oturtamadım. bu haldeyken sizce benim cihad için şehitlik içn yanıp tutuşmam nekadar anlamlıdır?nekadar farzdır? gelme olasılığı nedir sizce? 1 kac kere aileme açim dedim konuyu '' önce 2 rekat namaz kıl günah işlemeden '' klasik dalgayı gectıler haliyle bu sitede bir yazı okudum şehit olmak için şehıt gıbı yasamak lazım. hakıkaten dogrumudur bu?dogruysa hayatta bana nasip olmaz değilmi? en nihayetınde ben bu yolda ölsem bile kurtulus olurmu gunah dolu yarım yamalak bir müslümana?

bütün cevap ve fikirleriniz için
şimdiden hepınze cok teskur ederm evet haklsınız cok sacma gülünecek bir soru :)

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Kardeşim! cihad islamın zirvesidir ve her müslümanın bu konuda samimi olması gerekiyor. Bundan dolayı her duanda Allah seni mücahid etsin diye ısrarcı ol..
Bizede duanda yer ayırırsan seviniriz. Dikkat! internettede cihad yolu arama gibi bir hataya düşmeni tavsiye etmem. Dua et Allah sana güzel bir kapı açar..

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
amellerinde yarım yamalak kalmanın sebebi içinde bulunduğun ortamdan kaynaklanıyor kardeşim madem ALLAH için bişeyler yapmak istiyorsak bizi hak yolundan engel olucak bu tür ortamlardan ilk yapılacak tek iş hicret etmektir sonra cihad için hazırlık yapmaktır.ben şahsen ilk okul 4 terk ettim,ilkokul olmasına rağmen küfür ortamında insan bişey yapamıyor.her ne kadar samimide olsak ALLAH için bi bakmışsın onlar gibi olmuşuz.dikkat edersen ALLAH Resulu s.a.v peygamberlik gelmeden önce içinde bulunduğu ortamdan kaçıp hira nur dağına itikafa çekiliyordu ta ki ALLAH c.c ona peygamberlik gönderene kadar ve artık onun için cihad başlamış oldu.

S Çevrimdışı

seekerofthelight

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hepinze teşekkür ederim Alah razı olsun sizlerden benim için fikir beyanlarınız çok aydınlatıcı oluyor. sizlere sabit sorularım var tekrardan eğer cevaplamak isterseniz.IbnIbraheem ve sancak 12345 arkadaşlarımız Hicretten bahsetti.tam olarak anlamadım.bu ülkeden ayrılmamız mı gerekiyor? bir sorum da yine aynı kardeşimiz
Birde sunu unutmayin ki, cihad tek yönlü degildir buyurmuş. cihad denildiğinde aklıma mazlumun kılıcı AK -47 ve onu göğüsünden indirmeyen Allah yolunda sevenlerini ve tüm dünya malını geride bırakmış halis müslümanlar geliyor.
bu tasvir ettigim cihad şekline karşı baska ne tür alternatifler var?

tekrardan hepinizden Allah razı olsun

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
cevabı tam anlamadın kardeşim dikkat edersen okul ortamından bahsettim bunlar ibadetinin yarım kalmasına vesile oluyor ilk olarak bunu düzeltmelisin

USULU'D DİN Çevrimdışı

USULU'D DİN

Üye
İslam-TR Üyesi
LA İLAHE İLLALLAH

MaaşAllah
kan bağı olmasada ondan daha kuvvetli bağla kalplerimizi bağlayan Allah'a hamd olsun.
kardeşim şu an gözlerimin içine bakıp da sevincimi görebilseydin.hem senin adına hem İslamın kuvvet bulması adına

İslamiyetle şereflenen insanlara gerçekten pek çok şey verilmiş demektir.

Resulullah as ın bir hadisin söylemek istiyorum.hangi hadis kitabında kaç nolu hadis hatırlamıyorum ama hadis güvenilirdir Allah ın izniyle.

hadis şu

''kişi cennetlik amel işleyip durur,eğer o cehennemliklerden yazılmışsa en sonunda öyle bir kötü amel işler ki cehenneme girmeyi hak eder.kişi de var ki cehennemlik ameller işleyip durur, eğer o cennetlik yazılmışsa en sonunda öyle bir amel işler ki o kişi cennetliklerden olur''

buradan da anlayabileceğin gibi canım kardeşim inşaAllah geçmişteki günahlar yapmak istediğin temiz güzel amellere engel olamaz.seninle istedikleri kadar dalga geçsinler.
sende dalga geçenlere şu ayeti okursun

''onlar sizinle alay ederler.asıl Allah onlarla alay ediyor''

senin de bahsettiğin gibi ak47 lerle yapılan el kıtal olan cihad a gelince

kardeşlerin bahsettiği gibi bu İslamiyetin en büyük sevaplı amellerinden ve mücahidlik şehitlik makamları en üst rütbelilerindendir.

şunu ısrarla belirtmek istiyorum ki

şehitlik ve Allah yolunda cihadı çoğu müslüman heves etmez.geriye kalan çok az sayıdaki müslüman grup ise cihad a çok imrenir.fakat bu imrenenlerin de ne yazık ki çok çok az bir grubuna ancak Allah yolunda cihad nasip olur.

eğer bir şehid gibi yaşamasını bilirsen Allah sana nasip edecektir.

hiçbir kınayanın kınamasından korkmadan İslam yolunda gidebilmek herkese nasip olmaz.

kardeşlerin de dediği gibi cihad dan önce tevhid gelir.önce tevhidi günümüzdeki putları İslam adı altından sokuşturulan fakat aslen İslam dan olmayan insanı farkında olmadan Allah a şirk koşmaya çağıran bir takım amelleri bilmekte öncelik vardır.
fakat bu demek değildir ki cihad sevgisini ertelemen gerekir.hayır tam aksine.her geçen gün onu içinde büyütmesi için Allah a yalvarmalısın her fırsatta.

cihad a çıkacağım biraz daha zaman var deyip zamanla nefislerine yenilip ağırlık çöküp de cihada çıkamayanlardan olmak her zaman bir mücahid i korkutmalı.

şu ayeti unutmamanı dilerim
''onlar cihad a çıkmayınca amelleri(cihad a çıkmamaları için sunduğu mazeretler) onlara süslü gösterildi ve kadınlarla beraber oturun'' denildi

bu ayetin hedef aldığı kimseler olmaktan Allah a sığınırız.

tevhid i hızlı bir şekilde öğren ve şu söyleyeceğim rivayet gönlüne teselli olsun inşaAllah

''Resulullah as zamanında bir adam geldi müslüman oldu ve müslüman olur olmaz direk cihad a katılarak şehid oldu inşaAllah.Resulullah as o adam için''az işle çok mükafat aldı '' dedi.

o adamın tek bir kere alnı secdeye değmemişti fakat cennet derecelerinin en yükseği olan firdevs e gitti Allah ın izniyle.bi çok alim yıllarca ilmini yayabilir de yine de firdevs i kazanamayabilir.fakat şehid lere firdevs in garantisi vardır.

şunu da belirteyim ki o adamın o dönemdeki putları reddederek İslam a girmek istemesi demek günümüzdeki tevhid i bilmek demektir.onun için günümüzdeki asıl tevhidi bilmemiz İslam adına sokuşturulmuş büyük küfür amellerini tanıyıp uzak durmamız onları red etmemiz, o zamanın ancak Resulullah as a gelip la ilahe illallah demeye denk oluyor.

çünkü günümüzde bir çok la ilahe illallah diyenler büyük küfür işleyerek Allah a ortak koşuyorlar da farkında değiller.bizden istenen bunun manasını bilerek neyi reddetmemiz gerektiğini ve neye sarılmamız gerektiğini bilerek anlayarak yaşayarak söylemektir.
eğer Allah sana tevhidi nasip ederse bir dakika dahi bekleme ve hemen cihad için hazırlık yap.çünkü şu an cihad farz ı ayn olmuş durumda komuşu eyaletlerdeki kardeşlerimiz yeterli asker çıkaramamış durumda ve Allah ın askerliğini yapmak bize düşmüş durumda.
oturanlar seni aldatmasın.onların çoğu vebaldeler.cihad farz ı ayn olmuşken cihad terk edenlerin üzerine vebal vardır.

duam Allah yolunda şerefli bir asker olarak şehadete kavuşmaktır.

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
okul ortamı kötü egitimi berbattır ...

din egitimi 0 dır.

insanın bozulmaması eldemi kardeşler ?

insan bu ortamdan kendini kurtarsa vallaha on numara olur ...

Üst Ana Sayfa Alt