Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Cinlerin İnsanlara Verdiği Rahatsızlık - Zarar ve Korunup Kurtulma Yolları

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sağolun Allah razı olsun felak nas okuyordum ama diğerlerini yapmıyordum bakayım onlarıda yapacağım yalnız bakara suresini nasıl hepsinimi okumam gerek yatmadan önce yoksa beli bir kısmını mı okumam gerek.

RUKYE Hakkında Bilgi Edinmek ve Bu Konuyu Merak Eden Tanıdıklarımızın da Öğrenmesine Vesile Olabilmek İçin Bu Esere de Bir Bakabilirsiniz akhi;

48yph.jpg

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
oku oku bitmiyor masaALLAH.ben okumaktan pes ettim :)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yenimi çıkmış bu kitap .....gurabanın yayınları hep mükemmel elhamdulillah..

Q Çevrimdışı

Qan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
9- Her insanla birlikte olan kafir cin ona, her türlü kötülüğü emreder:

Bunun delili Abdullah b. Mesud (r. anh)'ın şöyle dediğine dair rivayettir:
Rasulullah (s.a.v.) buyurdu ki:
"Aranızdan cinlerden onunla birlikte bulunanın kendisi için görevli kılınmadığı hiçbir kimse yoktur.”
“Sen de mi ey Allah'ın Rasulu?” diye sordular.
Şöyle buyurdu: Evet ben de. Şu kadar var ki, Allah ona karşı bana yardımcı oldu ve bunun üzerine o da İslama girdi. O bakımdan bana sadece hayır emreder." (sahih-i Muslim: Kıyamet Gününün Nitelikleri bahsi)

Yine İbn Mesud'un rivayetine göre:
"Cinden onunla birlikte bulunacak olan kimse ile onunla beraber meleklerden olacak kimsenin görevli kılınmadığı hiçbir kimse yoktur.”
“Sen de mi ey Allah'ın Rasulu”, dediler.
Peygamber şöyle buyurdu: "Ben de. Şu kadar var ki Allah ona karşı bana yardımcı olmuştur. Bu sebeple bana ancak hakkı emreder." mam Ahmed: Musned)

Bu şu anlamamı geliyor. Yani şuan benimle olan bir cin war. Benimle seninle bu sitedeki herkesle. Hemde kafir ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Herkeste, hem iyiliği emreden musluman bir melek, hem de kötülüğü emreden kafirlerden bir cin görevli kılınmıştır.

Q Çevrimdışı

Qan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bizim yanımızda mı yoksa içimizde mi? rukiya diye bişey war. ben bi tanıdıgımdan duydum. o kafir olan için bizimde rukya yaptırmamız mı gerekiyor.?
we bu cinlerin insanlara korku werme gibi etkisi de warmı? mesela bazı kişilerde çarpıntı korku ws tarzı psiklojik hastalıklar oluyor. bunun nedeni cinler olabilir mi?
we bi insan cinlerden bahsederken bile korkması normal mi?

H Çevrimdışı

hamza2011

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yaw karedesim bu yazdigin yiginlarca hadis kuranin tabiatina aykiridir kuranin bahsettigi cinin ilk tanimi görünmeyendir hatta Resullullah ta görmemiski Allah peygamberine cinlerin geldigini haber ediyor Kuranin ayetleri ile yaradilislari bir cesit enerjidir sizin anlattiginiz manada insana zarar vermez insanlari böyle hurefelerle korkutmayin az önce okudugum arkadas hasta olan kisinin bilimsel olarak nasil bir rahatsizligi oldugunu acikliyor zaten kendisinede dua ettim sizde ona dua edin milletin kafasini bu bilgi kirliligiyle yikamayin

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
De ki: Gerek cinden ve gerekse insanlardan olsun, insanların kalplerine vesvese veren o sinsi vesvesecinin şerrinden in¬sanların Rabbi, yegâne halikı, mâliki ve mâ'budu olan Allah (celle celal)'a sığınırım.
»

bunlar insana bulaşır , öncelikle yapılması gerekende yukarıda yazıyor .

Ş Çevrimdışı

Şehadet Gülüm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kişiye cin musallat olmuş ise ve kişinin ağızından konuşan cin müslüman olduğunu idda eder ise ne yapmak gerekir. Bu cinin insana zararı olur mu ya da faydası ?

A Çevrimdışı

Ahlul Hadeeth

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bir kişiye cin musallat olmuş ise ve kişinin ağızından konuşan cin müslüman olduğunu idda eder ise ne yapmak gerekir. Bu cinin insana zararı olur mu ya da faydası ?

Cin ister Müslüman olduğunu söylesin, ister söylemesin. Onlara asla itibar edilmez. Cinler çok yalancı varlıklardır, akıl ve ruh halleri 10-11 yaşındaki bir çocuk gibidir. Velev ki hakikatta Müslüman olsa bile her türlü zarardır. Çünkü insanın vücuduna girmesi zaten kişiye yapılmış bir zulümdür.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
zaten cinlerin insan bedenine girmesi yasaktır.Bunlar konuştuklarında bunu hata olduğunu (eğer müslüman ise) kabul ederler.Yok şayet müslüman değilse kalmak ve daha fazla zarar vermek için diretecektir.

Konuşmasına müsade etmeden onu çileden çıkarıp rukyeye devam edilmelidir.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamu aleykum

bende çok oluyor esneme dua okuyunca aklım başka başka düşünce oluyor sırasıra konuları okurken böyle bir hadis karşılaştım soraryim dedim şimdi kafa takılan şu hadis belirti gimi

4- Şeytanın namazda vesvese vermesi halinde yapılacak olan:

Ebu'l-Ala'dan şöyle rivayet edilmiştir:
Osman b. Ebi'l-Âs, Peygamber (s.a.v.)'e gelerek dedi ki:
“Ey Allah'ın Rasûlu, şeytan benimle namazım ve Kur'ân okumam arasına giriyor ve benim namazımı karıştırıyor.”
Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: "O, Hanzeb (Hınzeb) adı verilen bir şeytandır. Onu hissettiğin vakit ondan Allah'a sığın ve sol tarafına üç defa tükürür gibi yap."
(Osman b. Ebi'l-Âs) dedi ki: “Ben onu yaptım ve Allah onu benden giderdi.”
(Sahih-i Muslim: Selam bahsi)

PEKİ namaz içinde bunu yaparsak namaz bozulurmu bozulmazmı veya namaz bittikten sonramı yapılçak

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
peki cinler insana sadece dünyalık canlıların kılığında görülebilir değil mi ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Üst Ana Sayfa Alt