Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cinlerle Insanlar Evlenmeleri Mümkün Yanlız Kuvvetli Görüşe Göre Caiz Değildir

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Cinlerle İnsanlar Birbirleri ile Evlenirler mi?

İsra suresi 64. ayette Allah (cc) şöyle buyurmuştur. “Mallarına ve çocuklarına ortak ol!” Bir Hadisi şerifte peygamberimiz şöyle buyurmaktadır:

Eğer, kişi hanımı ile cinsi ilişki kurarken besmele çekmezse, şeytan zekerine girer ve Onunla beraber o da cima eder. (İmam-ı Şibli, Ahkamu’l Mercan)

İbn-i Teymiye de insanlarla cinler birbirleriyle cinsi temasta bulunabilir ve aralarında normal bir çocuk doğabilir. Bu çok vukuu bulmuştur demiştir. (El-Mecmu, 19/939)

İbn-i Abbâs demiştir ki: «Kişi, karısına hayızlı halinde cima ettiği zaman şeytan ondan daha önce davranır da o kadın Muhannes’e hamile kalır. Muhannesler Cin çocuklarıdır.» Bu hadîsi, El-Hafız İbn-i Cerir rivayet etmiştir.

Rahman süresindeki ayette buna delildir : «Onlara ne bir insan, ne bir cin asla dokunrııamıştır.» (Er-Rahman: 56).

Alimlerin ekseriyetine göre böyle birşey mümkündür fakat caiz değildir.

T Çevrimdışı

theofman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hayır farklı açıklamalrda mevcudtur asıl olan suu ee çocugun olursa nasıl olacak mesela ben erkegım kadınla ılıskı oldu cocuk dunya alemindemı kalacak_?

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nasıl varlıklarkı sen gördünmü ?
İnsanda iman kalmaz ise o beş duyu organının kulu olur. Bizler görmediğimiz, duymadığımız şeylere gayb deriz. Ve gayb Allah'tan ve Rasulunden gelirse ona iman ederiz. Çünkü islam bizi duyu organlarımızın kulu olmaktan kurtarır.
Mesela sen NASA'nın bilgisine güvenip de görmediğin ve gitmediğin gezegenlere inanmıyor musun ? Uzayda şu kadar milyar yıldız var diyorlar bunları görmediğin halde inanmıyor musun ?
İşte biz de tek ve ilmi sonsuz olan Allah'a imanımızdan dolayı görmeden kabul ettik

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Isin acikcasi pek idrakim almadi bu konuyu.
Insan iliskileri gayet fiziksel temaslarla oluyor. Mekanik bir iliski sonucu cocuk dunyaya geliyor. Allah yaratacagi insana iki kisiyi vesile kilsada , vesilenin nasil gerceklestigini gayet iyi biliyoruz.
Peki o zaman cin ve insan fiziksel temasi nasil saglamakta.
Insan erkek diyelim. Bu is nasil olacak.
Insan kadin diyelim. Bu is nasil olacak.

Alimler gorus beyan etmis. Lakin bu yasanmis ve somut ornekler varmi. Yoksa fikhi olarak bir fetvami.

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Konu ile alakalı hadisler var. Böyle birşey olabilmesi mümkün Allah izin verdiği sürece cinler fiziksel bir çok şeyi yapabiliyorlar. Yangın çıkartma birşeyi yerinden alma vs gibi

Üst Ana Sayfa Alt