Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Çocuk Sahibi Olmak İçin Meryem Suresi Okumak ?

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve rahmetullah.
Çocuk sahibi olmak için Meryem suresini belli sayıda okutup beraberi aynı sayıda hurma yiyerek vs... yapılan amellerin kaynağı var mıdır ? Direk batıldır,aslı yoktur diye düşünmek yerine belki bir alimin,müfesirin tavsiyesidir diye aklıma geliyor.Hem de batıl ise bir cevab olsun diye soruyorum.İnsanları ikna etmek o zaman daha kolay oluyor.Yoksa nasihatimiz dinlenmiyor.Allah razı olsun.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetulah kardeşim;

Çocuk sahibi olmak için 41 adet Meryem suresini okumak gibi tılsımlarda bulunmak İslam'da yoktur.

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

Bir kişiyi kurtarmak için çabalayınız..
İslam-TR Üyesi
Hamile kadınlarının dinlenmesi uygundur diye biliyorum..delili nedir diye bakmadım hiç... Kur’an-ı kerim okumak ibadettir ve yalnızca Allah rızası için okunur
Rabbimizden Bir şey isteyeceğimiz zaman dua etmeliyiz
Hadis-i şeriflerde surelerin ve bazı tesbihlerin sayıyla çekilmesine
ve okunmasına dair bir rivayete rastlanmamaktadır Hamile kalmak
için söylenen bu durumun aslı sabit değildir.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam we rahmetulah kardeşim;

Çocuk sahibi olmak için 41 adet Meryem suresini okumak gibi tılsımlarda bulunmak İslam'da yoktur.
Üstad ben bu tür şeylerin çoğunu ilk defa duyduğum için,belki başlangıçta bir alimin güzel isabetli bir tavsiyesidir de,sonradan saptırılmıştır diye düşünüyorum.Dediğiniz gibi tılsım gibi birşey olduğunu düşünsem de sormadan edemiyorum:) Allah razı olsun

Üst Ana Sayfa Alt