Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çocuklar Için Tahin Pekmezli Kurabiye - Şekersiz

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
20170607_160706.jpg

Tahin Pekmezli Kurabiye

Öncelikle tahin pekmezi bi kasede karıştırın. Sonra uzun bi süre onu yiyen olmasın (bal yiyen baldan usanırmış, ondan ötürü), sonra da beklemekten kıvamı sertleşti diye kimsenin yeme ihtimali de kalmasın. (Evet, bu tarif tahin pekmez kurtarma tarifi..)

Sonra kahvaltı kasesinde neredeyse kalıplaşmış olan bu tahin pekmezi hamur yoğurma kabına alın. Üzerine 1 yumurta kırın. (Şekere ve yağa gerek yok)

Yumuşak bi hamur olacak kadar tam buğday unu, yarım paket kabartma tozu, yarım paket vanilya ve yarım çay kaşığı kadar tarçın ekleyip yoğurun.

Elinizle küçük yuvarlaklar yapıp, üzerine bastırın. Ve 180 derece fırında 15 dk kadar pişirin.

Bizim kız beğendi, inşaAllah sizinkiler de beğenir. Afiyet olsun

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Geçen günlerde aynı tarifi tekrar yaptım. Vanilya denilen ürünün "doğalıyla" hiç bir alakası olmadığını öğrendikten sonra vanilya koymadım ama. Kabartma tozu yerine de çay kaşığının ucuyla karbonat koydum (kabartma tozu da katkılı) Geçen yıl katkılı tahinli bir bisküvi yemişlerdi bizimkiler, tadını ona benzettiler. Sadece o bisküvi susam kaplıydı, bir dahaki deneme inşaAllah susamlı olmak üzere, buraya not olarak ekleyeyim şimdiden.

Üst Ana Sayfa Alt