Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Cübbeli Ajan: "Atatürk'e Aleyhine Konuşulmaz, Câiz değildir" Cevab Bekleyen Sorular

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Cübbeli Ajan: Atatürk'e Aleyhine Konuşulmaz, Câiz değildir
Cevab Bekleyen Sorular

Mustafa Kemal, Mahmud Ustaosmanoğlu Hocanın hocası olan Mehmet Rüştü Aşıkkutlu hoca efendiye ülkede yasak olmasına rağmen Kur’an-ı Kerim okuma ve okutma Kur'an okutabilmesine izin verdi , yoksa ölülerden yardım isteyici Mahmud Hocaları gibi bir hoca yetişemezdi. Bu büyük âl-i cenablık karşısında minnet olarak “Atatürk’ü eleştirmek câiz değildir” diyen embesiller, düştükleri gaybi trajik acziyetin bile farkında değiller.

1- Ataput'un izin vermediği Türkiye'de Mahmud hocanızdan başka âlim yok mudur?

2- Türkiye’nin genelinde Kur’an-ı Kerim’in ve ezanın yasaklanması diğer onlarca seküler inkılaplar ve idamlar karşısında sadece tek (1-bir) kişinin ‘Gökten indiği zannettiği kitabına izin verdim’ demiş olması, Ateistin yaptığı küfür ve zulümlere Ataist olarak göz yummayı mı gerektiriyor?

3- Bize ve bizim hocalarımıza Kur’an izni vermediği için Atatürk’ünüzü eleştirmemek câiz değildir diyebilir misiniz?

4- Atatürk’ün Mahmud Hocanın hocasına Kur’an okumaya izin verdiğini yeni mi öğrendiniz de eleştirmekten, tekfirden vaz geçtiniz? Bunca zaman haram işleyen sizler nasıl bir keffaret yolunu izlemeyi planlıyorsunuz?

5- Önümüzdeki 10 Kasım’larda, Atatürk’e İsmailağa cemaatinde Atatürk’e mevlüt okutma bidatini hangi hocanıza vereceksiniz?

**

Kur’an-ı Kerimin okunması ve okutulmasının ülkede yasaklanması; okutmayı da koca ülkede sadece bir tek kişiye özel izne tâbi tutulmasına rağmen, siyasi konjönktür gereği Hilafeti ilga eden Tağutu Mehdi gösterebilecek kadar ehl-i sünnet akidesinden beri olan,
Hapisten çıkınca ilk yaptığı röportajda “tüm cemaat ve tarikatlere savaş açıp kapattıracağım" diyen Mao’cu, vatancı Doğu Perincek’i "kardeşim" diyerek taltifte bulunabilen fakat Canlı yayında Ehl-i sünnet muslumanları seküler rejime jurnalleyebilen,

Ülkesini ABD ve Nato kâfirlerine karşı savunan Afganistan halkının mucâhidleri olan Taliban’a karşı İngilizlerle hem fikir olarak katıldığı ajanlık seçmelerinden elenen jurnalci geveze Palyaço’nun İslam’daki hükmünü bilir misiniz?

Ashab 65 Çevrimdışı

Ashab 65

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm abi öğrenmek için soruyorum kimi dinler kimi seversiniz akideniz ne özeredir Tasavvuf erbabları böyle eleştirdiğinizi görünce şaşırdım onları sevip seni methetmek değildir şahsen ben sevmem sadece düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum haliyle yeni üyeyim vesselam

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selamün aleyküm abi öğrenmek için soruyorum kimi dinler kimi seversiniz akideniz ne özeredir Tasavvuf erbabları böyle eleştirdiğinizi görünce şaşırdım onları sevip seni methetmek değildir şahsen ben sevmem sadece düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum haliyle yeni üyeyim vesselam
Âleykum selam we rahmeullahi we berakatuh kardeşim;
Evvela sitemize hoş geldiniz, inşeAllah hayırlara vesile olursunuz.
Kısaca forumdaki İslami Kavramlar bölümündeki bölümleri okursanız akidemizin ehl-i sunnet we'l cemaat olduğunu görürsünüz. Kur'an ve sünnete uymayan bir akidemizi tesbitiniz halinde delillendirirseniz rûcu ederiz. Fakat altına soru açtığın bu videodaki kabirperest ajan gibi Hilafeti ilga eden ateist Tağutları öven isterse tasavvufcu olmasın , kendisiyle beraber akidesini de reddederiz.
Fakat her dönemin tağuti rejimlerinin kılıç sallayanı genelde farz olan cihada "vurdu kırdı" diye sapıklık olarak niteleyenler (istisnalar mustesna) genelde sapkın kemik sevici uydurma peydahlayıcılar olduğundan reddiyemiz mevcuddur.

Ashab 65 Çevrimdışı

Ashab 65

Üye
İslam-TR Üyesi
Âleykum selam we rahmeullahi we berakatuh kardeşim;
Evvela sitemize hoş geldiniz, inşeAllah hayırlara vesile olursunuz.
Kısaca forumdaki İslami Kavramlar bölümündeki bölümleri okursanız akidemizin ehl-i sunnet we'l cemaat olduğunu görürsünüz. Kur'an ve sünnete uymayan bir akidemizi tesbitiniz halinde delillendirirseniz rûcu ederiz. Fakat altına soru açtığın bu videodaki kabirperest ajan gibi Hilafeti ilga eden ateist Tağutları öven isterse tasavvufcu olmasın , kendisiyle beraber akidesini de reddederiz.
Fakat her dönemin tağuti rejimlerinin kılıç sallayanı genelde farz olan cihada "vurdu kırdı" diye sapıklık olarak niteleyenler (istisnalar mustesna) genelde sapkın kemik sevici uydurma peydahlayıcılar olduğundan reddiyemiz mevcuddur.
Anlayışınız için teşekkürler abi

Üst Ana Sayfa Alt