Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Cuma Namazının Kazası Olur mu?

N Çevrimdışı

Nickname

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
1. Cuma namazini bilerek terkedildiği zaman bunun kazası var mı? Örneğin 1 yıldır hiç gidilmiyor cuma namazina.
2. Bir özrü olmaksizin, bilerek cuma namazını kilmayıp onun yerine cuma gunu ogle namazi kilmanin hükmü nedir? Cuma namazi kilmayip oglenin kazalarini kilmam uygun mudur? Cok namaz borcum oldugu icin soruyorum.

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cuma namazı ve sair terkettiğin namazlar için tevbe ve istiğfar etmelisin. cuma namazının kazasını hiç duymadım.namaz borcun varsa farz namazlarını aksatma ve sünnet ve nafile namazlara gücün ölçüsünde gayret et.

N Çevrimdışı

Nickname

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
1. Soru cevabını verdin Allah razi olsun. 2. Soru cevabi alamadim. Farz namazlarimin kazasi cok, cumaya gitmek yerine ogle namazinin kazalarini kilsam olur mu?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
1. Soru cevabını verdin Allah razi olsun. 2. Soru cevabi alamadim. Farz namazlarimin kazasi cok, cumaya gitmek yerine ogle namazinin kazalarini kilsam olur mu?
Kardeşim kaza kılacaksan başka bir farzı terk ederek yapılmaz. Hatta Şafii mezhebi hariç sunnetlerin yerine dahi terk edilemez.

Üst Ana Sayfa Alt