Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Cuma Namazı Kılmama Sorunum?

osman1987 Çevrimdışı

osman1987

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.Cuma namazı ile ilgili sitenizde paylaştığınız yazıyı okudum.DİB' e bağlı, ''akidesi düzgün'' olan imamların arkasında namaz kılabilirsiniz diyorsunuz.Yaşadığım bölgede akidesi düzgün tanıdığım kişiler yok.Gittiğim Camii'lerin neredeyse hepsinde elfazı küfür sözler işittim.Kendisinden küfür sözü işitmediğim imamın ise şehir dışındayken tatilde arkasında namaz kılmıştım.Dolayısıyla uzak mesafede.Sizden nasihat etmenizi istiyorum.Ne yapmalıyım?Yaşadığım şehirde bulunan Camii'leri gezmeli miyim?Cuma Namazına gittiğimde elfazı küfür sözleri işittiğim zaman Namaza başlanmadan Camii' yi terkediyorum yerine vaktin öğle namazını kılıyorum.İçimde huzursuzluk var.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah kardeşim
Mâlesef diyanet imamları gerçekten sıkıntılı, bu sebeble muslumanlar, Cumua ve günlük namazda cemaate katılma sıkıntıları ile karşı karşıya kalıyor.
İmamın elfaz-ı kufrune şahid oluyor ve arkasında namaz kılınmayacak kâfir olduğuna emin iseniz yahud namazda huşunuzu bozacak seviyede şubheye düşüyorsanız kılmayabilirsiniz, kılmayınız. Fakat bazı cümleleri olur ki tevil edebilir veya imamın cehaletine hamledilebilir durumda ise namaz kılmak isterseniz kılınız, kılabilirsiniz.

osman1987 Çevrimdışı

osman1987

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cuma kılınmaz diyenlerin görüşüne uyarak kilmasak vebali olur mu?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Cumua kılınabilecek imam ve mescid mevcud iken cumua kılınmaz diyen görüş bize göre hatalı olduğundan vebali olur.

Üst Ana Sayfa Alt