Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Darbeci Sisi'den Incil Açılımı

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
0:55, 25 Eylül 2013 Çarşamba

Darbeci Sisi'den İncil açılımıDarbe sonrası eğitim-öğretim yılının açılışını iki hafta önce yapan Mısır'da, ilk kez Eğitim Bakanlığı'nın gözetimi altında okullarda İncil okutulmaya başlandı.

Darbe sonrası eğitim-öğretim yılının açılışını iki hafta önce yapan Mısır'da, ilk kez Eğitim Bakanlığı'nın gözetimi altında okullarda İncil okutulmaya başlandı.

Duruma tepki gösteren bazı Mısırlılar 'Camileri ve dini okulları kapatan, Cuma namazını yasaklayarak imamları görevden alan darbeci General Sisi, okullarda çocuklara İncil öğretmeye başladı' yorumunu yaptı.

Öte yandan Müslüman Kardeşler (İhvan) teşkilatının cunta tarafından yasaklanması kararına da tepkiler büyüyor. İhvan liderlerinden Muhammed Ali Beşir, kapatma kararına, yasalara aykırı olduğu gerekçesiyle itiraz edeceklerini bildirdi.

SAVUNMAMIZI BİLE ALMADILAR

Beşir, 'Dava, idari mahkemede görülmesi gerekirken, uzmanlık alanı farklı olan bir mahkemede görüldü. Savunmamızı dahi almadılar' dedi. (YeniŞafak)

incanews