Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Davetçi Yusuf Estes Ve Hidayet Öyküsü

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör

Fahad al Kandari’nin 2014 yılında seri olarak sunumunu yaptığı Kuran’la Hidayet Buldum serisini sizler için hazırladık. Seride daha öncelerde gayrimüslim olan insanlar, Kuran ile nasıl tanıştığını ve bu tanışma sonrasında İslam’ı nasıl seçtiklerini bizlere anlatıyorlar. Seriden seçtiğimiz çeşitli videoları her pazartesi günü sizlere sunmaya gayret edeceğiz. Serininin ilk bölümünde Yusuf Estes etkileyici hidayet öyküsünü anlatıyor.

Yusuf Estes’in Kuran ile hidayet buluşundan bir kesit:

Gece yarısı Müslüman arkadaşımın yanına gittim ve onu uyuyor halde buldum. Hemen onu uyandırdım ve ona dedim ki: “Benimle gel. Seninle konuşmam gerek!” Yürüyorduk ve ben ona tüm olanları anlatıyordum ve dert yanıyordum. Bana dedi ki: “Beni dinle! Tüm bunlar seninle benim aramdaki bir mesele değil. Bu ancak senin ve Rabbin arasındaki bir meseledir. Git ve O’nunla konuş.” Dedim ki: “Ne? O’nunla mı konaşayım? Allah ile?” “Elbette! Müslümanlar Allah ile her gün konuşur! Git ve onunla olan biteni konuş” Tamam. Sonra dışarı çıktım ve babamın evinin arkasına gittim. Ve tam olduğum yerin üzerine alnımı koydum. Kimse beni izlemiyordu. Müslüman arkadaşımın yöneldiği aynı yöne doğru secde ettim. O’na demek istemeyi düşündüğüm tek şey vardı.“Ey Allah’ım! Bana doğru yolu göster.” Anladım ki sorun dışarıda değilmiş.O, içerideymiş. Ve bu şey çoğumuzun gözünden kaçırdığı bir gerçek. Her kim ki Allahtan hidayet ister. O, hidayete ulaştırılacaktır. Eğer kalbinde samimiyet varsa şüphesiz ki O, seni hidayete ulaştıracaktır. Sonra eve girdim ve arkadaşıma dedim ki “Ben şimdi Müslüman olmak istiyorum.”

Genç Müslümanlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Vakit darlığımdan dolayı videonun tamamını izleyemedim lakin bakabildiğim kadarıyla harika görünüyor.

Aschian Çevrimdışı

Aschian

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah! Yusuf estesin bu hikayesini hiç duymamıştım.

اِنَّكَ لَا تَهْد۪ي مَنْ اَحْبَبْتَ وَلٰكِنَّ اللّٰهَ يَهْد۪ي مَنْ يَشَٓاءُۚ وَهُوَ اَعْلَمُ بِالْمُهْتَد۪ينَ

Üst Ana Sayfa Alt