Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Delilleri ile IŞİD (Harici) Akidesinin Deşifresi - IŞİD Gerceği

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Allah yolunda savaştığını söyleyen cihatcı örgütlerin karşısında devlet gücü var devlet gücünün elinde ise insansız hava araçları f16 lar ve en gelişmiş silahlar mevcut sen ne kadar füze atarsan at adamlar havada anında imha ediyor veya gelip seni havadan bombalıyor işte bu yüzden müslümanların şimdilik yapması gereken Tevhidi anlatmasıdır. Tüm dünyada büyük bir tevhidi uyanış var gayrimüslim insanlar bile duyduğum kadarıyla Tevhid akidesinde müslüman oluyorlar...
Mucahidlerin elinde de imha silahları var 😊. Kâfir ordulardan alınan ganimetler de var. Bir de onların yanında Allah'a tevekkülün ve ölümü sevmenin verdiği güç var. Kâfirler ölüm korkusundan tam potansiyele ulaşamıyorlar, çünkü erkeklik artık eskisi gibi değil bu yüzden Müslümanlar şanslı. Eskiden kâfir de erkekçe ölmeyi temenni ediyordu şimdi dünya sevgisinden ailesinden ayrılma korkusundan vb. tam potansiyelle savaşamıyorlar, bu yüzden ekstra teknolojik silahların arkasına sığınıyorlar zaten.

Ayrıca Müslümanlara yardım etmeyip sadece Tevhid'i anlatarak mazlum Müslümanların hakkını nasıl ödeyeceğiz? İslâm nasıl güçlü kılınacak? Hep kâfirlerin altında mı olacağız? Biz Tevhid'i anlatıp davet yapalım ki onlar daha fazla Müslüman öldürebilmiş olsun! Komik...

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Allah yolunda savaştığını söyleyen cihatcı örgütlerin karşısında devlet gücü var devlet gücünün elinde ise insansız hava araçları f16 lar ve en gelişmiş silahlar mevcut sen ne kadar füze atarsan at adamlar havada anında imha ediyor veya gelip seni havadan bombalıyor işte bu yüzden müslümanların şimdilik yapması gereken Tevhidi anlatmasıdır. Tüm dünyada büyük bir tevhidi uyanış var gayrimüslim insanlar bile duyduğum kadarıyla Tevhid akidesinde müslüman oluyorlar...
Adamların hanımını Kur'ân öğretiyor diye içeri alıyorlar. Çocuğunu okula göndermek istemiyor diye içeri alıyorlar. Hayatın her alanına fitne yerleştirmişler... Allah'a isyan etmek için her yolu deniyorlar. Öbür tarafta kâfir, dalga geçer gibi seni aşağılayıp dört taraftan ateş açıyor. Çoğunluğu kadınlar ve çocuklara olmak üzere katliam yapıyor. İnsanlar, etrafa dağılmış et parçalarını toplamaya çalışıyor. Diyorsun ki: "Şimdilik yapılması gereken tevhidi anlatmaktır."

Bir Müslümanın, anasını/karısını/kızını birileri götürürken aval aval bakıp izlemek, bir şey yap(a)mamak, zilletin âlâsıdır.

Kardeşine yahut mazluma yardımdan geri kalınması gerektiğini söyleyip oturanlarla beraber oturmaktan razı olmak, zilletin âlâsıdır.

"Fitne ortadan kalkıncaya ve din tamamen Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın!" (Enfâl 39)

Seleme b. Nufeyl'den (r.anh) şöyle rivayet edilmiştir. Der ki:
Ben, Rasulullah (s.a.v.) ile otururken bir adam girip şöyle dedi:
Ey Allah'ın Rasulu! Atlar salıverilmiş ve silah bırakılmış. Bazıları savaşın artık olmayacağını, savaşın bittiğini iddia ediyorlar."
Rasulullah (s.a.v.) dedi ki: Yalan söylüyorlar. İşte şimdi savaş zamanı geldi. Ummetimden bir grup Allah yolunda cihad etmeye devam edecektir. Muhalif olanlar, onlara zarar vermez. Allah onlarla bir kavmin kalblerini kaydırır ki, onlarla onları rızıklandırsın. Kıyamet kopuncaya kadar savaşırlar. İyilik daha atların kaküllerine Kıyamet gününe, savaş bitinceye ve Yecuc ve Mecuc çıkıncaya dek bağlıdır.
(Nesai, Cihad, Kitabu'l-Hayl (Atlar): Hadis no: 1 ; Ahmed bin Hanbel, Musned, 4/104)
[Nesai rivayet etmiş. Nesai benzerleriyle hasen bir isnad ile rivayet etmiş. ]

Son düzenleme:
الإسلام أولا Çevrimdışı

الإسلام أولا

Dünya müminin zindanı kâfirinse cennetidir.
İslam-TR Üyesi
Günümüzdeki hiçbir cihatcı örgüte güvenilmez Tevhid akidesinde insanlar uyanık olmalı, günümüzün en büyük cihadı Tevhidi bilmeyen bu topluma Tevhidi anlatmaktır..
Allah yolunda cihat edicem diye çıkıp hem imanlarından hemde canlarından olanlar var..
Öyle bir dönemdeyizki şeytan Tevhid akidesindeki müslümanları cinler ile saptıramayınca cihad adı altında saptırıyor...
Çok merak ediyorum hangi hocaları dinliyorsunuz rica etsem paylaşır mısınız inseAllah?

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne gaddar adamlar vardı o ışid'de sübhanallah,çok büyük fitne vardı çok,Allah kimin ne olduğunun belli olmadığı günleri başımızdan alıp bir daha yaşatmasın ve bizlere hakkı hak olarak göstersin.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çok merak ediyorum hangi hocaları dinliyorsunuz rica etsem paylaşır mısınız inseAllah?
Hiçbir cemaat veya hocaya bağlı değilim her hocanın sohbetini dinler yanlışına yanlış, doğrusuna doğru derim kimseyi körü körüne savunmam...

Cihatcı örgütlere olan düşüncem güvenmediğimden kaynaklanıyor..

İşid Şeriatta olmayan bir hüküm ile 2 askeri yakarak öldürüyor birde bunu kayıta alıyor.. Sen bilmiyormusun o uzman askerlerin Tevhidi bilmediğini, cahil olduklarını..! Tevhidi bir davet yapar bırakırsın..

El kaide ise ikiz kulelere yapılan saldırıyı üstleniyor ama Amerika bu saldırı olmadan önce filmlerinde bu saldırıyı subliminal mesaj olarak veriyordu.. O kadar kolaymı dünyanın en güçlü ülkesinde hava alanı basıp uçakları kaçırıp bu saldırıyı gerçekleştirmek.! Buda benim aklıma acaba El kaide Amerikanın güdümündemi sorusunu getiriyor....

Son düzenleme:
忍びの木ノ葉 Çevrimdışı

忍びの木ノ葉

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hiçbir cemaat veya hocaya bağlı değilim her hocanın sohbetini dinler yanlışına yanlış, doğrusuna doğru derim kimseyi körü körüne savunmam...

Cihatcı örgütlere olan düşüncem güvenmedimğimden kaynaklanıyor..

Neyin cihadına gidiyorsunuz kardeşim siz.?

İşid Şeriatta olmayan bir hüküm ile 2 askeri yakarak öldürüyor birde bunu kayıta alıyor.. Sen bilmiyormusun o uzman askerlerin Tevhidi bilmediğini, cahil olduklarını..! Tevhidi bir davet yapar bırakırsın..

El kaide ise ikiz kulelere yapılan saldırıyı üstleniyor ama Amerika bu saldırı olmadan önce filmlerinde bu saldırıyı subliminal mesaj olarak veriyordu.. O kadar kolaymı dünyanın en güçlü ülkesinde hava alanı basıp uçakları kaçırıp bu saldırıyı gerçekleştirmek.! Buda benim aklıma acaba El kaide Amerikanın güdümündemi sorusunu aklıma getiriyor....
sana göre yan gelip yatalım, tağutların zulmüne uğrayıp tıpkı tekkelere kapanan gizli laikçi olan menzilciler gibi mi olalım? Bu ne yaman çelişkidir yaw

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sana göre yan gelip yatalım, tağutların zulmüne uğrayıp tıpkı tekkelere kapanan gizli laikçi olan menzilciler gibi mi olalım? Bu ne yaman çelişkidir yaw

Tabiki yan gelip yatın demiyorum, günümüzün en büyük cihadı Tevhidi en güzel şekilde bu topluma anlatmaktır, işte tağuta yapılan gerçek darbe budur.!
Sonra gerekirse müslümanlar silahlı bir cihadda yapar...

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
El kaide ise ikiz kulelere yapılan saldırıyı üstleniyor ama Amerika bu saldırı olmadan önce filmlerinde bu saldırıyı subliminal mesaj olarak veriyordu.. O kadar kolaymı dünyanın en güçlü ülkesinde hava alanı basıp uçakları kaçırıp bu saldırıyı gerçekleştirmek.! Buda benim aklıma acaba El kaide Amerikanın güdümündemi sorusunu getiriyor....

Burada cevap verilmesine rağmen hâlâ komplo teorilerine inanıyorsun. "el-Kaide, Amerika'nın güdümünde mi?" sorusu tamamıyla ya bu konuları hiç bilmeyen birinin ya da art niyetli birinin soracağı bir soru. Eğer ilkiyse bu çözülebilir ama ikincisiyle ona diyecek sözüm yok...
Ben insanların niyetini bilemem, onu Rabbim bilir. Şu videoyu da bırakayım;

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Günümüzdeki hiçbir cihatcı örgüte güvenilmez Tevhid akidesinde insanlar uyanık olmalı, günümüzün en büyük cihadı Tevhidi bilmeyen bu topluma Tevhidi anlatmaktır..
Allah yolunda cihat edicem diye çıkıp hem imanlarından hemde canlarından olanlar var..
Öyle bir dönemdeyizki şeytan Tevhid akidesindeki müslümanları cinler ile saptıramayınca cihad adı altında saptırıyor...
Sen ne saçmalamışsın hele.
Kardeşim git Allaha tevbe et ve bilmediğin kişi ve cemaatler hakkında su-ı zanda bulunup günahlarına girip vebal Almaktan Allaha istiğfar et, sadaka dağıt ve gözyaşı dök.
Hariciler namaz da kılıyor, namaz kılanlara da güvenme, suçla , aşağıla.

Bu başlık altındaki saçma sapan cahilce iftira yorumlar silinecektir.

Abdulmuizz Fida

Admin
Tabiki yan gelip yatın demiyorum, günümüzün en büyük cihadı Tevhidi en güzel şekilde bu topluma anlatmaktır, işte tağuta yapılan gerçek darbe budur.!
Sonra gerekirse müslümanlar silahlı bir cihadda yapar...
Cihad kıyamete kadar sürecektir. Gerekmediği zamanlar olmayacaktır.

“Ummetimden bir topluluk, hak üzerinde galib gelmeye devam edecektir. Onlar hak üzerinde hep böyle sebat edip durdukları müddetçe ta Allah'ın emri onlara gelinceye kadar muhalif olanlar onlara zarar veremeyecektir.”

(Ebu Dâvud, Fiten 1, 4252; Tirmizî, Fiten 51, 2229; İbn Mâce, Mukaddime 1, 10, Fiten 9, 3952; Ahmed b. Hanbel, Musned, 5/278, 279)

“Ummetimden bir topluluk, insanlara galib gelmeye devam edecektir. Onlar, bu galib gelme halinde bulunurlarken Allah'ın emri onlara gelecektir.”
(Buhâri, Menâkıb 28; İ'tisam 10, Tevhid 29; Ahmed b. Hanbel, Musned, 4/244, 248)

“Bu din, daima ayakta durmaya devam edecektir. Müslümanlardan bir topluluk, kıyamet kopuncaya kadar bu din uğrunda cihada devam etmekten asla vazgeçmeyecektir.”
(Ahmed b. Hanbel, Musned, 5/92, 94, 103, 105, 106, 108)

“Ummetimden bir topluluk, hak uğrunda cihad kıyamet gününe kadar galib gelmeye devam edecektir.”
(Ahmed b. Hanbel, Musned, 3/345, 384; İbn Hibbân, Sahih, 6819; Ebu Yalâ, Musned, 2078)

“Ummetimden Allah'ın emrini yerine getiren bir topluluk sürekli bulunacaktır. Onları aşağılayan veya onlara muhalefet edenler, onlara asla zarar veremeyecektir. Öyle ki Allah'ın kıyamet emri gelinceye kadar bu topluluk insanlara karşı böyle muzaffer halde kalacaklardır.”
(Buharı, Menâkıb 28, Tevhid 29; Ahmed b. Hanbel, Musned, 4/101)

Abdulmuizz Fida

Admin

Cihatcı örgütlere olan düşüncem güvenmediğimden kaynaklanıyor..

Neyin cihadına gidiyorsunuz kardeşim siz.?

Tam bir fiyasko. Allah seni ıslah etsin !

Aşağıdaki linkleri ve özellikle ateist komunist evrimci kâfirler kadar konu hakkındaki bilgi edin ve Onların zekatı kadar mucâhidlere saygı duy!

Uydurulan Komplo Teorilerine Bilimsel Reddiyeler

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sen ne saçmalamışsın hele.
Kardeşim git Allaha tevbe et ve bilmediğin kişi ve cemaatler hakkında su-ı zanda bulunup günahlarına girip vebal Almaktan Allaha istiğfar et, sadaka dağıt ve gözyaşı dök.
Hariciler namaz da kılıyor, namaz kılanlara da güvenme, suçla , aşağıla.

Bu başlık altındaki saçma sapan cahilce iftira yorumlar silinecektir.

Niyetim kesin bir hükümde bulunmak değildi..
'Şeytan müslümanları cihad adı altında saptırıyor' ifademin abartı olduğunu sonradan fark ettim..

Benim güven sorunum olduğu için bütün cihatcı örgütlere şüpheyle yaklaşıyorum.. Tevhid ehli diyenler bile birbirini tekfir ediyor...

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tam bir fiyasko. Allah seni ıslah etsin !

Aşağıdaki linkleri ve özellikle ateist komunist evrimci kâfirler kadar konu hakkındaki bilgi edin ve Onların zekatı kadar mucâhidlere saygı duy!

Uydurulan Komplo Teorilerine Bilimsel Reddiyeler

Allah razı olsun, Hepsini dinleyeceğim inşallah..

Abdulmuizz Fida

Admin
'Şeytan müslümanları cihad adı altında saptırıyor' ifademin abartı olduğunu sonradan fark ettim..

Benim güven sorunum olduğu için bütün cihatcı örgütlere şüpheyle yaklaşıyorum.. Tevhid ehli diyenler bile birbirini tekfir ediyor...
Cübbeli Seni , sen cübbeliyi tekfir ediyorsun diye namaz kılanlardan veya ben muslumanım diyenlere subheyle yaklaşmak, veya herkesi sapıklıkla mı suçlamak lazım.
Oturduğun kombili yerden mucâhidleri yarım yamalak duyup seyrettiğin kadar hüküm vermek hangi dinin usulu. Zırvalamayı bırak .

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sürekli şüphe duymak çok kötü bir duygu bunun üstesinden gelmek gerekiyor.Şeytan durmadan vesvese verip insanı şüpheye sürüklüyor.Bende de güven eksikliği var güvensizliğin sebebi güvendiğim insanların güvenimi sarsması ile oluştu.Sonrasında anladım ki güveni vermeden önce kişiyi veya cemaatleri tanıyıp bilgi sahibi olup ondan sonra güven vermek gerekir.Herkese güvenen yarı yolda kalır.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben burada kesin konuşarak söylemedim sonuçta bu dava için annesini, babasını eşini, çocuklarını bırakıp bu uğurda canını ortaya koyup, Allah için cihad edenler var benim buradan yarım yamalak bilgim ile arkalarından bilmeden konuşmam tabiki doğru olmaz...
Ben sadece genel anlamda şüphelerimin olduğunu bu şüpheleriminde bunlardan dolayı olduğunu söyledim.
Bu konuyu çok daha detaylı araştırıyorum... Allah yanlışlarımız var ise hepimizi ıslah etsin.

Üst Ana Sayfa Alt