Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Derdi Cennet Olanlar

H Çevrimdışı

Hafsa binti Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_9139.PNG
"Allah yolunda çalıştığı için hicret etmek zorunda kalan biriyle karşılaştınız mı? Mekke’den Habeşistan’a ya da Medine’ye hicret eden ashap gibi yıllarca memleketlerinden uzak kalan muhacirlerle yüz yüze geldiniz mi? Ya da böyle birilerinin varlığından haberiniz oldu mu? Muhaceretten dolayı mahrumiyetlerle iç içe yaşayan bir muhacirle karşılaştınız mı hiç? Hastane olmadığı için doğuştan gelen rahatsızlıklarının takibini yapamayan, evlendiği tarihe kadar dükkan köşelerinde polarını yastık yapan, aylarca ev yemeğine hasret dahası toprağına yangın bir muhacirle karşılaştınız mı? Kaldığı dükkandan çıkıp nikahına giden bir muhacir gördünüz mü hiç? Ve ben hasretin rengini, yüreğini yakan hüznün ağırlığını uzun yıllar sonra daha iyi kavradım. Şimdi kırık camlarıma naylon geçirme zamanı, kapanmayan kapılarının ardına taş koyma vakti geçti evimin. Şimdi muşamba ile kaplama zamanı ve kış geliyor biz çıkabilir miyiz allahu alem, umudumuz o yönde. Evet bizler muhaciriz Allah yolunun muhaciri. Müslümanca yaşamaya çalışmanın karşılığıymış bu, müslümanca bir hayat oluşturma çabasının karşılığı… Ben iyiyim..
Elhamdülillah ala küllü hal."

Alıntı.

Üst Ana Sayfa Alt