Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Derin Kadın Serisi - (Arabca-Türkçe) Dr. İyad Kuneybi

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
Hepsini izleme imkan ve zamanımız yok.Bu videoların konusu ne acaba?izleyen kısaca yazarsa sevinirim..
Seri, Batılı kadının hikayesi ile başlıyor. Kadının "özgürleştirilmesi" adına nasıl modern bir köle haline getirildiğine dikkat çekerek, Doğu kadınlarına model olarak sunulan Batılı kadınların maruz kaldıkları psikolojik ve fiziksel acılar, pek çok örnek eşliğinde kaynaklarıyla veriliyor.

Serinin 18 bölümünün tamamında ise İslam'ın kadın olsun, erkek olsun tüm insanlara ideal olarak gösterdiği değerli ve izzetli konuma yeniden nasıl kavuşabileceklerine dair teklifler sunuluyor. Seride, kadın ve erkeklerin ortak sorumluluklarına, kadının eğitimine, evliliğine, çocuk yetiştirmesine, çalışma hayatına dair başlıklarla beraber, kadınların dövülmesi gibi tartışılan bazı konularla beraber, erkeklerin kavvamlığının anlaşılması gerektiği gibi meselelere de tek tek değiniliyor.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
11-"Ben Özgürüm" Bölümüne Yöneltilen İtirazların Ele Alınması
12-Kalbin Mutmain Olsun Diye
13-"Dış Görünüşüne Önem Veren Bayan Elaman Aranıyor"
14-Kadın ve Benlik Arayışı
15-Evliliklerin Birçoğu Neden Başarısız Oluyor?
16-"Ben Evin Hizmetçisi Değilim!"
17-Sadece Eğitim mi?
18-Okullar...Eğitim mi, Paketleme mi?
19-Okullar...Sorunun Temel Sebepleri ve Çözümün Ana Hatları
20-"Başörtüsünden Kurtulun!" Çağrıları

Üst Ana Sayfa Alt