Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dertleşmece

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
20220510_014209.jpg

CB'nin açiklamalarindan sonra babam ev içinde 4 dönüp, kanallari gezip, sosyal medyayi turlayip duy bunlari gor bunlari filan diyor bana :D

Abi sanki akp'yi ben kurdum
Hadi bakim dedim, sen de cb ol.

Bu saat oldu, hala ayni.

Napiyorsun diyor, tel de oyun oynuyorum diyorum. Tabii diyor.. tabii ne ? :D

Sanki misirli bir dedem var, bana piramitleri birakmis bozdurur bozdurur harcarsin tabiisi mi bu ne ?
40 küp altin mi buldum
Ayasofyanin kapisini kemirdim de icimde elmasa mi donuştu ne bu tabii?
Senin tuzun kuru der gibi.
Emlak zenginiyim de haberim mi yok.

Tuz almak icin bile 5 markete bakmadan almayan insanim ben babaaa
Diyemiyorum tabi gelip buraya yaziyorum :D

Ukalaca,
Cahille muhabbeti kestim desem volta atmasi flasha( marvel karekteri) dönüşür diye de korkuyorum.
Baba sonuçta,
Zaten denmez öyle.
Ayıptır.

Gerçi her an,
Sen Abdulhamiti savundun !!! Terbiyesiizz !! Dogu perincek gibi çoşabilir de yani.

Babalar, babalarimiz da ayri bi imtihan.
Onun icinde ben oyleyimdir muhakkak.

Ama ben sinirlendiğim zamanda gulebilen bir insan olduğum için, ciddiyetsiz zzz leri vurgulayarak, tansiyonunu filan firlar diye sakinleştirmek için,

Marketten ekmek alirken, akpye laf eden chpli komsu teyze mualla misali,

-bitirdi bu hukumet bu milleti bitirdi diyebiliyorum ancak.

Bir yastan sonra zar zor musluman oluyorsunuz
Ama alninizda, basortuyu takinca
Yaşasın akp yazisi filan beliriyor olsa gerek bu zihniyet icinde.

Yani iyi adam aslinda, babadir candir da
Akp li olmadigimi soyluyor ama ispatlayamiyorum :D
Ben toptan redciyim babaağ..

İşin ilginç yanı, siyasi konu acilsa ciddi ciddi de eleştiriyorum aslinda. Onayliyor hak veriyor.
Ama cb ne zaman konuşsa kabak başıma patliyor.
Ne çektim be.
Dimi arkadaşlar,çok çekmişim
Ailecek çenebazız biz.
Damarlarimizdan inat akar bizim.
Kelle veririz, davamizdan donmeyiz
1 inek alsak 7 mahalle dolaştiririz hava atmak için
Birinin kemerine basar kavga cikartiriz
Avrupanin çingen arnavutlariyiz :D
Bende çoştum bakin birden.
Babama cekmisim net.

Neyse,
Icimi doktum rahatladim biraz.
E kendinize ait yazi bolumune de yazdim.
Kimsenin konusunu da işgal etmedim.
Iyi takilirim burada böyle.
Forumdaşlarim musterih olsun.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Müslümanca yaşamanın en zor olduğu ülkelerden birinde yaşıyoruz. Bir tane ilim yoksunu yüzünden milyonlarca insan yokluk çekiyor. Artık Recep Tayyip Erdoğan'a bakınca Holodomor kırımının sorumlusu olan Joseph Stalin'i görüyorum.

Bir Müslüman erkeğin kazancı evine yetmeli. Ben Müslümanım diyen yönetici bunu sağlamak durumundadır. Recep Tayyip Erdoğan'ın iş bilmezliği yüzünden bir erkeğin geliri bir aileye yetmiyor. Müslüman anneler çalışıyor, Müslüman çocuklar kreşlerde büyüyor.

En kötü zamanda bile evin babası akşam evine gelir evinde eşi tarafından karşılanırdı. Şimdi yorgunluktan herkes bir tarafa düşüyor. Ben şuan 2 iş yapıyorum çocuksuz evi zor çeviriyorum. Babam mahallede küçük bir terzi dükkanı açıp dört çocuk büyüttü. O dört çocuk oradan gelen parayla okudu evlendi. Şimdi bir terzi kendi karnını doyuramıyor.

Son düzenleme:
Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Ben de bu dertleşmeceye dahil olmak istiyorum. Birazdan forum günlüğünde uzuuunca anlatayım da vereceğiniz fikirleri değerlendireyim. Düşünmekten başım inanılmaz ağrıyor, kalp çarpıntım da kesilmiyor. Rabbim çıkış yolları açsın.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Müslümanca yaşamanın en zor olduğu ülkelerden birinde yaşıyoruz. Bir tane ilim yoksunu yüzünden milyonlarca insan yokluk çekiyor. Artık Recep Tayyip Erdoğan'a bakınca Holodomor kırımının sorumlusu olan Joseph Stalin'i görüyorum.

Bir Müslüman erkeğin kazancı evine yetmeli. Ben Müslümanım diyen yönetici bunu sağlamak durumundadır. Recep Tayyip Erdoğan'ın iş bilmezliği yüzünden bir erkeğin geliri bir aileye yetmiyor. Müslüman anneler çalışıyor, Müslüman çocuklar kreşlerde büyüyor.

En kötü zamanda bile evin babası akşam evine gelir evinde eşi tarafından karşılanırdı. Şimdi yorgunluktan herkes bir tarafa düşüyor. Ben şuan 2 iş yapıyorum çocuksuz evi zor çeviriyorum. Babam mahallede küçük bir terzi dükkanı açıp dört çocuk büyüttü. O dört çocuk oradan gelen parayla okudu evlendi. Şimdi bir terzi kendi karnını doyuramıyor.

Ev fiyatlarina bak abi yükselişine

IMG_20220510_144415.png
IMG_20220510_144359.png

Devletin de yardmiyla kesin olan birşey var, acaba ev alabilir miyim sorusunun yanıtı net -hayır

Kuzenim 4 tlye kirada oturuyordu ev sahibi kirayi 12 bine cikartacagini soylemis
Vermiyorsan çık demiş. Bir sekilde 7500 tl de anlaşmışlar. O da işte çocuk var anneler yakin cocuga onlar bakiyor diye.
Sonra vazgecmisler nasil odeyecez biz bunu diye.Kari koca calisiyor cocugu da bu sene anaokulana vereceklermiş.
Anaokulu paralari da 3500 tlden başlıyormuş.
Simdi ev arıyorlarmış kiralik ama bulamiyorlar haliyle.

Orta sinif diye de birsey kalmadi zaten
Ya cok zenginler ya borc icinde ev dondurmeye calisanlar.
En dipte fakir olanlarin yasamaya hakki yok zaten.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Ben de bu dertleşmeceye dahil olmak istiyorum. Birazdan forum günlüğünde uzuuunca anlatayım da vereceğiniz fikirleri değerlendireyim. Düşünmekten başım inanılmaz ağrıyor, kalp çarpıntım da kesilmiyor. Rabbim çıkış yolları açsın.

Yaz, cok dusununce çikmaza girersin.hasta olursun.
Klişe ama ben bunun faydasini gordum
Suyu akisina birakmak lazim bazen.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Ev fiyatlarina bak abi yükselişine

Ekli dosyayı görüntüle 29341Ekli dosyayı görüntüle 29342

Devletin de yardmiyla kesin olan birşey var, acaba ev alabilir miyim sorusunun yanıtı net -hayır

Kuzenim 4 tlye kirada oturuyordu ev sahibi kirayi 12 bine cikartacagini soylemis
Vermiyorsan çık demiş. Bir sekilde 7500 tl de anlaşmışlar. O da işte çocuk var anneler yakin cocuga onlar bakiyor diye.
Sonra vazgecmisler nasil odeyecez biz bunu diye.Kari koca calisiyor cocugu da bu sene anaokulana vereceklermiş.
Anaokulu paralari da 3500 tlden başlıyormuş.
Simdi ev arıyorlarmış kiralik ama bulamiyorlar haliyle.

Orta sinif diye de birsey kalmadi zaten
Ya cok zenginler ya borc icinde ev dondurmeye calisanlar.
En dipte fakir olanlarin yasamaya hakki yok zaten.

Ahlaksız bir yöneticinin halkıda ahlaksız olur. Biri faiz yolunu açıyor biri buradan faydalanıp konut fiyatını artırıyor. Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de bir Müslüman'ın ev sahibi olamaması için yapabileceği her şeyi yapmaya çalışıyor. Bence şuan "Müslümanların ev sahibi olmasını tamamen engelleyebildim, acaba açlıktan sürünmeleri için neler yapabilirim" diye nefes nefese hesap yapıyordur. Müslümanları açlıktan kırıma uğratamadan ölürse gözü açık gider.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Kimse kusura bakmasın Müslüman'a ev alma yolunu kapatan, halkı faize yönlendiren, sefalete mahkum eden, sermaye sahipleriyle el ele verip spekülasyon yapan bir adamı tekfir etmekten çekinmem. Hani "bu kadarı fazla" diyecek varsa diye dedim. Dediklerimde eksik var fazla yok.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Herkes ekonomiden şikayet ediyor bu yüzden baştakileri tekfir ediyor sanki gelmiş geçmiş diğer cumhurbaşkanları müslümanmış gibi akıllarını başlarına yeni geliyor ama ekonomi daha iyi olsaydı bu ülkede ideolojisi olmayan kimse sesini çıkarmazdı baştakilere ,tekfir etmezdiler.İnsanlar paraya ve ırka tapar olmuş.Allahda onları zelil ediyor bir zalim tağut aracılığıyla.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eski den (on sene evvel) müslümanlarla mescidlere gider.Sohbet halkalarını dolaşır.Kim ne diyor,neyi savunur dinlerdik.Eleştirir,doğruyu yanlışı tartışırdık epey de faydasını görür, öğreneceğimizi öğrenirdik.Kimler kimler ile oturur kalkar ne yer ne içer bilirdik. Ammâ ekonomi denen zevat bozuldu bozulalı herkes bir yere dağıldı.Kimileri gitti,kimileri bekliyor,kimileride evine ekmek götürüyor. Bir de alketa gibileri var ailesinde ve kendisinde çeşit bol her yerden vuruyorlar mahalleden ayrı ev den ayrı bakkal dan çakkal dan ayrı baştaki konuşuyor muhalifinden kösteği biz yiyoruz nasıl iş anlamadım hırsızın hiç mi suçu yok. Konu dan konuya atlamışsın he

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Insanlik bozuldu haci abi birak ekonomiyi.
Ekonomi duzelirde azginlasip ar damari catlamis insani kara topraktan baskasi paklamaz.kiyamete dogru gitmekteyiz.butun helak olan kavimlerin suclarini gozlerimizin onunde heran gormekteyiz. Bu devrin ashabi keyfi nerede acaba yoksa bunlari bilip bunlardan uzak duran bizlermiyiz ??

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ekonomi duzelirde azginlasip ar damari catlamis insani kara topraktan baskasi paklamaz.kiyamete dogru gitmekteyiz.butun helak olan kavimlerin suclarini gozlerimizin onunde heran gormekteyiz. Bu devrin ashabi keyfi nerede acaba yoksa bunlari bilip bunlardan uzak duran bizlermiyiz ??
Akhicim zaten ben muvahhid ehlinden bahsetmiyorum elhamdülillah ayaklarımız sabit Allah svt istikametten ayırmasın son nefesimizi verene dek,demek istediğim birilerine bir şeyler anlatabiliyorduk zamanında ama şimdi birine bir şey anlatıyorum herif konuyu direk ekonomiye çeviriyor ?!₺;:!?! sözlerimiz hava da kalıyor.Ardını dönüp parti,pırtı meselesine giriyorlar halbuki hiç o konulara girmiyorum Allah sonumuzu hayr etsin. Ama haklısın tabii kendimide eleştiriyorum çok boşladım epey hatalarım var baya eksiğim var yerinde eleştiri yapmışsın kendimi gözeteceğim Allah radı olsun.

Son düzenleme:
salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Herkes ekonomiden şikayet ediyor bu yüzden baştakileri tekfir ediyor sanki gelmiş geçmiş diğer cumhurbaşkanları müslümanmış gibi akıllarını başlarına yeni geliyor ama ekonomi daha iyi olsaydı bu ülkede ideolojisi olmayan kimse sesini çıkarmazdı baştakilere ,tekfir etmezdiler.İnsanlar paraya ve ırka tapar olmuş.Allahda onları zelil ediyor bir zalim tağut aracılığıyla.

Tek kötü şey ekonomi değil, ekonomi gündelik mevzular arasında en çok fark edilen şey olduğundan çok konuşuluyor.

Hatta ekonomi yüzünden en az eleştirilen hükümet bunlardır. Gazeteler manşet atmaya, insanlar laf söylemeye korkuyor.

Bunların yaptığı en kötü şey eğitim sistemini İslamlaştırıyormuş gibi görünüyorlar ama eğitim kurumlarını içlerinde en fazla ahlaksızlığın döndüğü okullara çevirdiler. Okullar deist ve agnostik fabrikasına döndü. Hiç bir dönemde bu tür bir dinden uzaklaşma yaşanmadı. Eski yöneticiler en azından İslam kisvesi takınmadığı için insanlarda bunlarla zıtlaşma psikolojisine girip (Allahualem) İslam’a daha sıkı tutunmaya gayret ederdi.

Başka bir konuda var. Bunlar ticarette ahlaksızlığı ve faizi yaygınlaştırdılar. Beş vakit namaz kılan adamlar deli gibi kredi kullanıyor. Faiz hiç bu kadar ulaşılabilir olmadı. Eskiden maaşı keşke bankadan almasakta şu bankaya hiç uğramasak diyordu insanlar.

Bir başka konuda talibana karşı abd ile savaşanlara sahip çıktılar. Rusya’dan buraya sığınan bir çok Müslümana suikast düzenlendi bunlara yol verdiler.

Amerika suriye konusunda ne dediyse yaptılar. Rus destekli pkk/ypg’li kafirler kuzeye yol çekene kadar bunu yaptılar.

Anlatılacak çok şey var ama ekonomi deyince “derdiniz ekonomi” diye insanın ağzına lafı tıkamanın anlamı yok. Geçenlerde bir tedaviden dolayı para lazım oldu, mecburen altın borçlandık, ekonomi kötü yönetildiği için ben bu borcu ödemek için tayyip yüzünden aylarca evden sabah çıkıp gece gelicem evimde eşimle oturamadan sadece uyumaya yetecek kadar uğrayıp çıkıcam. Şimdi ben ekonomi kötü deyince para göz, sadece ekonomi konuşan adam mı oluyorum :)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi

Salticidae abi son yorumunda gayet acik ornekler vermiş.
Sorun sadece ekonomi değil gerçekten
ama çok fazla bel büktü haliyle oradan dem vuruluyor.
Tekfir eden grup yine ayni grup ana kitle eleştirse de devam ediyor desteklemeye. O da muhalefete muhalif olmak için.
En tipik cumle , ya tamam herseyi birbirine girdi de kime oy vericez kim var ? Oluyor.

Bir kisim tayfa solculuga kaydi
Baska partiler etrafinda toplandi
Cb konusuyor millet kırılıyor ama golgesi yeter deniliyor ayılan kim yaw.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi

Abi bizi kara toprakta teper
Belli olmaz valla.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Salticidae abi son yorumunda gayet acik ornekler vermiş.
Sorun sadece ekonomi değil gerçekten
ama çok fazla bel büktü haliyle oradan dem vuruluyor.
Tekfir eden grup yine ayni grup ana kitle eleştirse de devam ediyor desteklemeye. O da muhalefete muhalif olmak için.
En tipik cumle , ya tamam herseyi birbirine girdi de kime oy vericez kim var ? Oluyor.

Bir kisim tayfa solculuga kaydi
Baska partiler etrafinda toplandi
Cb konusuyor millet kırılıyor ama golgesi yeter deniliyor ayılan kim yaw.
Ekonomiyi tartışa tartışa ne elde ediyorsunuz ki ben çok önemsiz bir mesele olarak görüyorum bu meseleyi çünkü tartışmamız hiçbir şey değiştirmeyecek bu gidince başka biri gelecek oda hırsızlık yapacak ya Amerika'ya köle olacak ekonomi biraz düzelecek ya da Rusya'ya köle olacak ekonomi daha da bozulacak.Benim aklımdaki tek soru ekonomi nasıl düzelir nasıl düzeltebiliriz değil. Benim kafamdaki soru İslami nasıl hakim kılabiliriz bu toprakları bu zilletten nasıl kurtarabilir nasıl şereflendirebiliriz ?Kimse fakirlikten şikayet etmesin eline geçen azda olsa yetmese de kullansın fakat birilerine anlatıp kendini düşürmesin çünkü anlatman,tartışman senin eline birşey geçirmeyecek.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlere tavsiyem müslümanlar olarak birleşmeleri gerekirse sanal dünyadan gerekirse gerçek hayattan. Allah için birleşin ki Allah sorunlarınızı birbirinizle gidersin birleşin ki Allah'ın düşmanlarını korkutun. Davetler edin duvarlara davet broşürleri asın az da olsa bir kişi bile olsa size geri dönüş yapacaktır.Uygulamalar üretin kullanabiliyorsanız sosyal medyayı aktif kullanın diğer müslümanlarla iletişime geçin tanışın.Böylece Allah'ın izniyle sorunlarınıza birbirinizle tek yumruk olarak çözümler bulun.Kalkın musafahalaşın vücudlarınızdan çok kalplerinizle sarılın.Bir vücudun organları gibi olun.Umulur ki kurtuluşa erersiniz.Boş meseleleri tartışmayı bırakın.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ekonomi ve benzeri diğer ileri derecede yapılan yanlışlar ile, önemli bir kısım körün gözleri kısmen açıldı. Bazıları hala tamamen kör, Allah gözlerini açsın ama bu olumsuzlukların tekraren tek olumlu yanı: dediğim gibi insanların önemli bir kısmının gözü ve beraberinde algısı açıldı. Ve fırsat bu fırsat: daha evvel anlat anlat başarılamayan bir çok hakikati bu vesileler ile kolayca anlatabilme olasılığımız mevcut oldu.

Kısaca tebliğ ortamı daha önce hiç bu kadar müsait olmamıştı sanırım; çektirdiği acılar ayrı, bu da tek olumlu tarafı.

Üst Ana Sayfa Alt