Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Deve Nasıl Kesilir?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Devenin de sol eli (sol ön ayağı) bağlı olarak üç ayak üzere ayakta iken boynu ile göğsü arasındaki lebbe denilen yere (kesici bir alet ile) vurarak nahredilmesi sünnettir. Sığır ve davar cinsinde ise sünnet, sol taraf üzerine yatırarak kesmektir. Yine, sığır ve koyunun kesilmesinde de deve kesiminde de sünnet hayvanın kıbleye döndürülmesidir. Bu vâcib değil sadece sünnettir. Kıbleden başka bir yöne kesilecek olsa da kesilen hayvan helâldir. Aynı şekilde yerde kesilecek olan ayakta ayakta kesilecek olan yerde kesilecek olsa yine helâldir. Ancak sünnete muhâliftir. Tevfîk Allah’tandır.

Mecmu‘û Fetâvâ ve Makâlât Mütenevvia 18/26

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Kurban bayramına az kaldı inşaALLAH

Kurban bayramında Müşrikler tarafından kesilen kurbanlara içim acıyor Hayvan öyle hararetli hareket ediyor ki onlar tarafından kesilmek istemiyor ALLAHU alem daha önce bir video paylaşmıştım Mücahidler cepheden döndükten sonra dağda bir tane dana ile karşılaşıyorlar onu yakalayıp kesiyorlar vallahi izlerken sanki hayvan kesilmek istiyor boynunu uzatıp ayaklarını bile bağlamadan kesiyorlar ben hayret ettim RABBİMİN bir ikramı olarak gelmişti onlara

Üst Ana Sayfa Alt