Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Dinden Uzaklaşma

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm namazda aşırı sıkılıyorum huşu içinde namaz kılamıyorum. Son 1 aydır böyle. Bazı gerçekleri öğrenince dine bakış açım değişti. Kafam çok karışık. Ne yapmamı önerirsiniz ?

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam

Dinden uzaklaşmak küfür yakınlaşmak ise imandır. Arada kalmak, uzak olmak vs. diye bir olay yoktur. Bir kişi ya Müslümandır ya da kafirdir.
Allah subhanehu ve tealanın buyruklarından uzak veya yakın yaşamak olabilir, uzak yaşamak fasıklığa ve yakın yaşamak salihliğe işarettir.

Namaz kılarken sıkıntı yaşıyorsan eğer, Rasulullah sallallahu aleyhi vesellem bunu yaşayan sahabisine şu tavsiyede bulunmuştur.

Osman İbnu Ebî'l-As (radıyallahu anh) anlatıyor:

"Ey Allah'ın Resûlü dedim, şeytan benimle namazımın ve kıraatimin arasına girip kıraatimi iltibas etmeme sebep oluyor, (ne yapayım?)"

Aleyhissalâtu vesselâm bana şu cevabı verdi:

"Bu Hınzeb denen bir şeytandır. Bunun geldiğini hissettin mi ondan Allah'a sığın. Sol tarafına üç kere tükür!"

(Osman İbnu Ebî'l-As) der ki: "Ben bunu yaptım, Allah Teâla Hazretleri onu benden giderdi."(Müslim, Selâm: 68)

Bunların dışında, hangi "gerçek"leri öğrendin ve dine bakış açın değişti?

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cinlerin insanlar üzerindeki etkisi gibi şeyler.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Uzaklaşmadım, bakış açım değişti. İnsanların arasında azımsanmıyacak kadar insan suretinde cin olduğunu öğrendim.

Tamam da bu bilgiden yola çıkarak önceden neydi bu bilgiden sonra ne oldu.

Başlık da dinden uzaklaşma demissin çünkü.
Bu bilgi seni neden uzaklaştırdı.

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son günlerde tartışmalarla dinden uzaklaştım sonra cinlerle ilgili bilgiler öğrendikçe din bana korkunç gelmeye başladı.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Son günlerde tartışmalarla dinden uzaklaştım sonra cinlerle ilgili bilgiler öğrendikçe din bana korkunç gelmeye başladı.

Ama sen cok kısır konuşuyorsun
Daha açık konuşursan yardımcı olabilir kardeşler.

Tartismalar derken ne tur tartışmalar
Kafani karistiran seyler neler
Yani cinler ile ilgi bilgiden dolayı din neden korkunc geldi?

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yalnız Kur'an düşüncesine sahip biriyle konuştum çok mantıklı geldi kafam karıştı. İnsanların arasında cinlerin olması korkunç. Cin dini bir terim.

Mücahidümmet Çevrimdışı

Mücahidümmet

Üye
İslam-TR Üyesi
Hadisleri reddeden, Türkçe namaz gibi
peki hadisleri ve buna binaen bazı nasları inkar eden bir şahsın seni ne kadar tatmin etmesini beklersin ki belli ki kafanda bazı soru işaretleri bırakmış sana tavsihem sağlam bir yayindan bu konu ile ilgili bir kitap al ki guraba yayincilikin bu konu ile ilgili bit kitabi var eger dedigimi yaparsın bakis acin biiznillah sekillenecek

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Yalnız Kur'an düşüncesine sahip biriyle konuştum çok mantıklı geldi kafam karıştı. İnsanların arasında cinlerin olması korkunç. Cin dini bir terim.

Öncelikle aleykumselam kardeşim

Bizzat şeytanın kendisi ile konuşmuşsun,Şeytan da mantıkla hareket etmişti nitekim ateş çamurdan üstündür demesi gibi ebedi bir zillete düşürdü bu mantığı !

Bu din nakil dinidir,akıl dini değil kardeşim

Vesvese durumuna mübtela olma hemen hemen her müslümanda mevcut bir şey,şeytan boş durmuyor nitekim ALLAH Resulu (a.s) bile günde 99 kez tevbe istigfar etmesini düşünecek olursak bizim bu durumumuzu sen düşün !

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdülillah iyiyim kafamdaki karışıklık gitti. Değişikliğe gitmemeye karar verdim. Eski istikamette devam.

Üst Ana Sayfa Alt