Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Diş Tedavisi Olurken Kan Yutmak Orucu Bozar mı?

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum
Dis ile ilgili saglik problemim var. Ramazanın içine doktor rendevu verdi. Tedavi oncesinde yarim bardak ilac tarzi birseyi calkalatiyor ve tedavi ederken de çok kan aktığı için ister istemez yutuyorsun.
O gün niyet etmesem ramazandan sonra kazaya biraksam olur mu acaba ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selamun aleykum
Dis ile ilgili saglik problemim var. Ramazanın içine doktor rendevu verdi. Tedavi oncesinde yarim bardak ilac tarzi birseyi calkalatiyor ve tedavi ederken de çok kan aktığı için ister istemez yutuyorsun.
O gün niyet etmesem ramazandan sonra kazaya biraksam olur mu acaba ?
Âleykum selam we rahmetullah kardeşim ;
Normal zamanda dişten dolayı ağızda biriken kan veya kanla karışık tükürüğün az veya çok olmasına göre durum değişiklik arzedebilir.
Kardeşim dişin acil değil ise Ramadan ayından sonraya tehir ettir, randevunu ona göre değiştir. Yok duramıyor, acilen gitmen gerekmişse (ki randevulu olduğuna göre böyle bir durum söz konusu değil) o zaman o gün oruç tutmaz, sonradan kaza edersin . Allah şifa versin.

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi cevap için Allah radı olsun.
Benim aslında ağrı sizi gibi acil durumum yok problem diş etleriyle ilgili ve belirli surelerde periyodik olarak gitmem gerekiyor yanı uzun sureli bir tedavi ayrıca o gün yine başka bir hastalığım dolayısıyla da kan vermem gerekiyor. Ben 3 aylık ve 3 haftalık gibi sürelerle sürekli gidip geliyorum. Ramadandan sonra gidersem hastalığın ilerleme ihtimali var. Ayrıca çok kalabalık olduğu için randevu almakta zor. Vallahi ne yapacağını şaşırdım.

Üst Ana Sayfa Alt