Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Diyanetin Kitapları Güvenilir Mi?

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
Diyanet ktablari okunabilirmi meal ve peygamber efendimizin hayati var

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fıkhi konuları ele alan kitapları bilmem ama itikadi meseleler ve Rasul'un (s.a.v) hayatı kesinlikle diyanetin kitaplarından okunmamalıdır.

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
Ama meal okunabilir demi

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ama meal okunabilir demi
Diyanetin mealinde bazı yerlerde hatalar yaptığını farkettim. Fakat Diyanetin mealini tam olarak okumadığım için yine de kesin bir yorum yapamayacağım, Allah (s.v.t) katında üstleneceğim mes'uliyetten korkarım.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diyanetin mealinde bazı yerlerde hatalar yaptığını farkettim. Fakat Diyanetin mealini tam olarak okumadığım için yine de kesin bir yorum yapamayacağım, Allah (s.v.t) katında üstleneceğim mes'uliyetten korkarım.

Ahi bu id'den sonra iyice çığırdan çıktı. 8.sınıf din kültürü müfredatında zekat konusu var. Zekatla ilgili ayette "Allah yolunda cihad edenler" ifadesini "Allah yolunda olanlar" şeklinde tahrif etmiş Allah'tan korkmazlar. Siyer kitabında da Medine Sözleşmesi anlatıldıktan sonra bu şekilde Rasulullah'ın -Aleyhis'salatu ve's Selam- haşa bütün insanların eşit olduğunu gösterdiği yazıyordu. Bu kadarı yetmezmiş gibi birde kafir tağut Birleşmiş Milletlerin(Mürtedlerin) insan hakları bildirgesi verilmiş. Yaw Allah'ın ayetlerini batıl bir şekilde te'vil etmekten korkmuyorlar anladım da, açık açık tahrif etmekten de mi korkmuyorlar.

"Şüphe yok ki Zikr'i biz indirdik ve şüphe yok ki biz onu koruyacağız."
Hicr 9

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi bu id'den sonra iyice çığırdan çıktı. 8.sınıf din kültürü müfredatında zekat konusu var. Zekatla ilgili ayette "Allah yolunda cihad edenler" ifadesini "Allah yolunda olanlar" şeklinde tahrif etmiş Allah'tan korkmazlar. Siyer kitabında da Medine Sözleşmesi anlatıldıktan sonra bu şekilde Rasulullah'ın -Aleyhis'salatu ve's Selam- haşa bütün insanların eşit olduğunu gösterdiği yazıyordu. Bu kadarı yetmezmiş gibi birde kafir tağut Birleşmiş Milletlerin(Mürtedlerin) insan hakları bildirgesi verilmiş. Yaw Allah'ın ayetlerini batıl bir şekilde te'vil etmekten korkmuyorlar anladım da, açık açık tahrif etmekten de mi korkmuyorlar.

"Şüphe yok ki Zikr'i biz indirdik ve şüphe yok ki biz onu koruyacağız."
Hicr 9

Subhanallah, Rabbim ailelerimizi diyanetin bozuk itikadından korusun.

Üst Ana Sayfa Alt