Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Diyarbakır Ulu Cami Davetçisi Ramazan Böçkün Akıl Hastanesi'ne Konuldu

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün gece sessiz sedasız Ramazan abi serbest bırakıldı elhamdulillah. Allah'ın izniyle sosyal medyanın bir kere daha gücünü gördük. Sosyal medyayı küçümseyenler için güzel bir örnek. Ne yazık ki bu ülkede adalet sosyal medyadan yürüyor. Ebu Hanzala'nın tahliyesini iptal eden sosyal medya, Ramazan abinin tahliyesine vesile oldu inş. Ulu Camide 20 kişiye davet yapan Ramazan abi için en az 200 bin tweet atıldı aslında güzel bir davet oldu : ) Bu gibi durumlarda tekfirde aşırıya gidenlerden yada ehli sünneti tapulu malı gibi zanneden tarikatcilerden farklı hareket edip aramızdaki fer'i meseleleri bir kenara bırakıp birlikte hareket etmemiz lazım. Çünkü karşı taraf isminden cisminden değil, İslami kimliğinden dolayı saldırıyor. Bu gibi durumlarda da bir araya gelemezsek zindanlarda bir araya geliriz zaten. Ramazan abi gibi telefonda bile davet yapan birisinin solcular gibi güçlü medyası, zengin finansmanları veya avukat ordusu yoktu ama zamanın ve mekanın sahibi iman ettiği Rabbi vardı.

"Allah, iman edenlerin dostudur. Onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Kâfirlerin velileri ise tâğûttur. (O da) onları aydınlıktan karanlıklara (sürükleyip) çıkarır..." (Bakara/257)

Kaynak: Ramazan Pişkin serbest bırakıldı

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kabara

Üye
İslam-TR Üyesi
Bende bu konu ile alakalı bazı yerlerde paylaşım yaptım neden hastaneye kaldırdılar diye. Dikkatimi çeken husus şu oldu bir insan dini camiye namaz kılanlara neden anlatıyor tebliğ etmeye çalışıyor. Onlar zaten inanmış ki camiye gidip namaz kılıyor. Onun yerine başka yerlerde anlatsa daha faydalı olmaz mı ? Müslümanlara dini tebliğ etmek ne kadar doğru.Onlar en azından camiye gidip namaz kılıyor. Gidip hiç namaz kılmayanlara neden anlatmıyor ki.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Bende bu konu ile alakalı bazı yerlerde paylaşım yaptım neden hastaneye kaldırdılar diye. Dikkatimi çeken husus şu oldu bir insan dini camiye namaz kılanlara neden anlatıyor tebliğ etmeye çalışıyor. Onlar zaten inanmış ki camiye gidip namaz kılıyor. Onun yerine başka yerlerde anlatsa daha faydalı olmaz mı ? Müslümanlara dini tebliğ etmek ne kadar doğru.Onlar en azından camiye gidip namaz kılıyor. Gidip hiç namaz kılmayanlara neden anlatmıyor ki.
Camiye gidip namaz kılmakla felah bulunmuş olsaydı şu an bütün dünya islam'a diz çökmüş olarak karşımızda olurdu hiç şüphesiz. (Namaz önemsizdir asla demiyorum. Namaz dinin direğidir)
Lakin namaz nedir niye kılınır kıldıkça hayatımızda ne değişir / değişmeli diye endişelerimiz olmadığı için var olsun bizlere hatırlatmalarda bulunuyor. Müslüman olduktan sonra insandan el etek çekilmeli mi? Zaten o andan sonra daha çok ilgilenilmemeli mi? Elinden geleni yıllardır bıkmadan usanmadan tüm olumsuzluklara rağmen anlatıyor. Bu durum da bizlere düşen ona destek, eksik olduğunu düşündüğümüz noktalarda eksiğini tamamlamaktır. Madem siz böyle bir eksiklik gördünüz sizde meydanlara çıkıp her olumsuzluğa direnerek hiç namaz kılmayanlara anlatın.

K Çevrimdışı

kabara

Üye
İslam-TR Üyesi
Camiye gidip namaz kılmakla felah bulunmuş olsaydı şu an bütün dünya islam'a diz çökmüş olarak karşımızda olurdu hiç şüphesiz. (Namaz önemsizdir asla demiyorum. Namaz dinin direğidir)
Lakin namaz nedir niye kılınır kıldıkça hayatımızda ne değişir / değişmeli diye endişelerimiz olmadığı için var olsun bizlere hatırlatmalarda bulunuyor. Müslüman olduktan sonra insandan el etek çekilmeli mi? Zaten o andan sonra daha çok ilgilenilmemeli mi? Elinden geleni yıllardır bıkmadan usanmadan tüm olumsuzluklara rağmen anlatıyor. Bu durum da bizlere düşen ona destek, eksik olduğunu düşündüğümüz noktalarda eksiğini tamamlamaktır. Madem siz böyle bir eksiklik gördünüz sizde meydanlara çıkıp her olumsuzluğa direnerek hiç namaz kılmayanlara anlatın.
Bu kişi kendine öyle bir misyon yüklenmiş ben değil. Bende madem öyle bir amacı var gidip meydanlarda değilde daha kuytu yerlerde dinden bile haberi olmayanlara neden anlatmıyor diye merak ettim.
Konuyu bana getirip meydanlara çık anlat derken siz çıkıp anlatıyor musunuz.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Bu kişi kendine öyle bir misyon yüklenmiş ben değil. Bende madem öyle bir amacı var gidip meydanlarda değilde daha kuytu yerlerde dinden bile haberi olmayanlara neden anlatmıyor diye merak ettim.
Konuyu bana getirip meydanlara çık anlat derken siz çıkıp anlatıyor musunuz.
Siz erkekler duruyorken bir hanım olarak sokağa çıkıp gece gündüz sürekli, her koşulda bu görevi bana yüklüyorsanız söyleyecek pek de bir şey yoktur sanırım.

Benim bi önceki mesajımda kast ettiğim asıl mevzu birileri bir şeyler yapıyorsa köstek olmak yerine destek olmak gerektiğidir.
Selametle.

K Çevrimdışı

kabara

Üye
İslam-TR Üyesi
Siz erkekler duruyorken bir hanım olarak sokağa çıkıp gece gündüz sürekli, her koşulda bu görevi bana yüklüyorsanız söyleyecek pek de bir şey yoktur sanırım.

Benim bi önceki mesajımda kast ettiğim asıl mevzu birileri bir şeyler yapıyorsa köstek olmak yerine destek olmak gerektiğidir.
Selametle.
Bayan olduğunuzu bilmiyordum. Kusura bakmayın.
Daha öncede belirttiğim gibi ben çok süper Müslümanım insanlara dini anlatacağım diye bir iddia da bulunamam. Ben öğrenmeye ihtiyaç duyarken başkasına nasıl anlatabilirim.
Ancak insanlara buradan dahi olsa bir faydamız dokunursa ne mutlu.
Bende naçizane görüşlerimi bildirmiş bulundum.

Üst Ana Sayfa Alt