Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Doğu Turkistan'da Devam Eden Eziyetler

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Neti tararken az once rastgeldiğim bir haber
Ne kadar doğru bilmiyorum

Kuran, seccade
Dini sembolize eden seyleri de eklemisler
Teslim edilmezse cezai yaptirimlar uygulanacak diyor

Bilgisi olan ??

Haberi linki aşağida

http://www.rfa.org/english/news/uyg...opies-of-the-quran-09272017113203.html/ampRFA

20170928_201550.png

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçende aynı bölge için yine akıl almaz "önlemler" alındığını okumuştum. Çocuklarının ismine bile karışıyorlardı hatırladığım kadarıyla. Allah kardeşlerimizin bu baskılara karşı imanlarını kaybetmemelerini sağlasın. Amin.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne yazık ki doğru... Benim arkadaşımın eşi en son Çin hapishanesindeydi. Tahliye oldu mu bilmiyorum. Hapishaneden çıkması için dolar üzerinden kefalet ödemesi lazımdı. Çin için sakallı olman, örtülü olman suç için yeterli delil. İstihbarat o kadar gelişmiş ki örneğin; bir İnternet kafeye gidiyorsunuz kimliğinizi verip süre satın alıyorsunuz, siz daha bilgisayar başına oturmadan istihbarata bilgileriniz gidiyor hatta ''tehlikeli'' gördükleri kişilerin kaldıkları apartman girişlerine ''gizli kamera'' monte ederek giren-çıkanları takip ediyorlarmış. Erkekleri kaçakçılara kaç bin dolar para verip hicret ediyorlar, kadınları ise örtüleriyle iman dersi veriyorlar. Ben daha Özbek, Türkistanlı gibi Müslüman görmedim. Arkadaşım Doğu Türkistan'da gizlice,kaçak Arapça öğrenmiş oturur bize Sarf-Nahiv dersi verir...

Çin polisine yakalanmamak için nöbetleşe namaz kılan Türkistanlı çocuklar...
tumblr_n952djDKG91t1qmbvo1_500.jpg