Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dr. Iyad Kuneybi’nin Rus Elçisinin Öldürülmesiyle Ilgili Açıklaması

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi

Dr. Iyad Kuneybi’nin Rus Elçisinin Öldürülmesiyle İlgili Açıklaması

Sürgünde olan, muhasarada kalan ve işkence gören kardeşlerinle meşgul ol. Müslümanların yetim çocuklarıyla meşgul ol. Namuslarının kirletilmesinden korkan bacılarınla meşgul ol. Onların trajedileri hala devam etmekte ve hala artmakta.

Gayrimüslim olan birisine haddinden fazla önem verirken; aynı zamanda, ‘100 Suriyeli, 50 Iraklı, 30 Yemenlinin öldürülmesini’ sıradan bir haber gibi veren, adeta bir haber yayının başlangıç müziği şeklinde yayınlayan medyadan etkilenme!

Medya, bilinçaltına, senin değeri olmayan bir Müslüman olduğunu, başkalarının senden daha değerli ve daha önemli olduğunu telkin etmekte. Medyanın ölçülerine sessiz kalma. Allah’ın ölçüsünde bir Müslümanın (Sa’d b. Muaz) ölümüyle Rahman’ın arşının titrediğini hatırla. Diğerleri hakkında ise Allahu Teâlâ şöyle buyurmaktadır: “Onlar için ne gök, ne yer ağlamadı ve onların azabı ertelenmedi.”

Mütercim: Muhammed Atta​

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Maşaallah

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adamın benim gözümde bir sinek kadar değeri yoktur. Konunun gündem edilmesi bu adamın öldürülmesi bahane edilerek mazlum Müslümanlara zulüm olurmu olmazmı bundan ibarettir.

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adamın benim gözümde bir sinek kadar değeri yoktur. Konunun gündem edilmesi bu adamın öldürülmesi bahane edilerek mazlum Müslümanlara zulüm olurmu olmazmı bundan ibarettir.
Geneldede bu tarz durumların arkasından senın dediğin gibi müslümanlara zulum olur .Çekincene bende katılıyorum ağbi

Üst Ana Sayfa Alt