Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Düğündeki Rezillikler

H Çevrimdışı

Hakpeşinde

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Haftasonu arkadaşımın düğününe gittim sadıç olarak.Kızın ailesi zorla oynattırmak istediler kızı zar zor ikna etti arkadaşım.Zaten kızın ailesi zorla eğlenceli yaptı.Bir sürü para aldılar bide benden yok kuşak parası arabanın önü kesilme parası çeyiz yüklenirken para .Zorlaştırıyorlar sonra millet haramlara başvuruyor Allah s.v.t adet töre denilen bidatları yok etsin inşallah en kısa zamanda

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Başka bir yerde karıma kızıma baktı diye kavga edecek insanlar düğünde herkesin önünde bu saçmalıklara izin veriyorlar. Birde hamama giren terler demişler, bu tür yerlerden mümkün olduğunca uzak durmak gerekir.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuiz hocam peki Müslümanların düğünlerinde tespit ettiğiniz iyi niyetlede olsa yapılan yanlışlar varmı? Örneğin benim gördüğüm Kuran tilaveti yapılıyor ama insanlar uzun süredir birbirini görmediği için sohbet ediyor .küçük çocuklar ortalıkta .malum gürültü yapıyor ve Kuran maalesef ikinci planda kalıyor .çoğu kişi dinlemiyor,yada uzun konuşmalar olunca yine sıkıntılı durumlar oluyor. Müslümanların düğünleri nasıl daha hayırlı olabilir.

traji komik bir olayda sürekli sakal bırakan bir kardeşimiz kendi düğününde sakalını kesmiş ve kravat takmıştı :acpsnr:

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşımın nikahlı düğününe gittik. Nikah sarayı dedikleri yerde saatleri hatırlamıyorum ama nikah üçte idi.. yirmi dakika süre vermişler sanırım. Fakat bizim mübarekler saat 5 te başladı. Sebebi ise kuaför sırası, kuaför işleri vs. uzun sürmüş. Dedim yenge hanım tesettürlü zaten? Cevaben ''cahil başörtüsü kuaförü bu 350 gayme para verdim'' demezmi : ) .. Sırası gelenlerin nikah kıyması sebebi ile mübareklerin yüzünden 3 veya dört nikaha daha teşrifimiz olmuştu..

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendi kardesimin dugunune gitmedim desem yeridir calgi varsa yokkum musluman tavrini ortaya koyacak.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hazır Abdulmuizz Fida hocanın duasını görmüşken.. Belediye dairelerindeki nikahlara gitmek câizmidir?

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dugunler amacin disina cikiyor allaha yaklastiracagi yerde para ve gosteris olarak lanse ediliyor

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende gitmiyorum. Birde senin düğününe gelmezler filan diyorlar. Yav sizin gibi adamların benim düğünümde ne işi var zaten diyecem birgün o olacak.
sen evlen davet edersen biz gelir kardeşim. Bu arada forumdan kimse düğününe davet etmedi herhalde bundan sonra bir başlık açalım Düğüne davet diye davetiye fotosu atarsınız forumdaki kardeşlerde iştirak eder:krnz:

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Tr'deki düğünler=Ticaret

A kişisi 20 TL taktı - A kişisine 20 TL borcumuz var
B kişisi 50 TL taktı - B kişisine 50 TL borcumuz var
C kişisi çeyrek altın taktı - C kişisine çeyrek altın borcumuz var

vs.

:D:D:D

Üst Ana Sayfa Alt