Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Düğünle İlgili Bu Hadisin Kaynağını Bilen Var mı?

N Çevrimdışı

Nicat

Üye
İslam-TR Üyesi
Yakınlarda bir hadis duydum fakat kaynağını bilemedim. Hadisde şöyle geçiyor: Düğün sırasında, Allah Rahmet Meleklerine gidin benim Rahmetimi o düğündekilere yağdırın der. Melekler geri döner ve düğünde alkol olduğu için yapamadıklarını söylerler. Üç kez bu tekrarlanır ve Allah, ozaman gidin o düğündekilere benim lanetimi yağdırın der.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yakınlarda bir hadis duydum fakat kaynağını bilemedim. Hadisde şöyle geçiyor: Düğün sırasında, Allah Rahmet Meleklerine gidin benim Rahmetimi o düğündekilere yağdırın der. Melekler geri döner ve düğünde alkol olduğu için yapamadıklarını söylerler. Üç kez bu tekrarlanır ve Allah, ozaman gidin o düğündekilere benim lanetimi yağdırın der.
Bu hadisin sahih olmadığını düşünüyorum.İslamda çalgı çengi gibi şeyler yasaktır.Düğünlerde de malum çalgı çengi olur.Yani düğün alkolsüz olsa bile orada çalgı çalındığı için böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorum.

Üst Ana Sayfa Alt