Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dünya Islam Alimleri Birliği De Kınadı

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dünya İslam Alimleri Birliği Genel Sekreteri Ali Karadaği Paris'te Charlie HebdoDergisi ofisine düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı.

100120151349367468452_2.jpg

Dünya İslam Alimleri Birliği Genel Sekreteri Ali Karadaği Paris’te Charlie HebdoDergisi ofisine düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı.

Dünya İslam Alimleri Birliği Genel Sekreteri Ali Karadaği, Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo ofisine düzenlenen ve 12 kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıyı ”çirkef” olarak niteleyerek kınadı.

Konuya ilişkin bir basın toplantısı düzenleyerek açıklama yapan Ali Karadaği bu tür saldırıların hiç bir dine, millete ve davaya hizmet etmediğini belirterek, sadece savaş, çelişki ve çatışmaları körükleyen bu tür saldırıları hiç bir semavi dinin benimsemediğini söyledi. Karadaği ”saldırıyı kim yaparsa yapsın müslüman değil” sözleriyle eleştirdi.

Açıklamasının devamında, ”Allahûteaala Kur’an’da bir birimizi anlayabilmemiz için diyalog kurmamız gerektiğini, fikirlerimizi kelime kelime anlatmamızı öğütlüyor” diyerek, şiddet yolunun Allah tarafından benimsenmediğini vurguladı.

Fransız halkı ve devlet yetkililerine de seslenen Ali Karadaği, tüm radikal düşünce ve eylemlere karşı birlik olmalarını isteyerek, ”Bu durum Fransa halkı arasında Müslüm-Gayrımüslim çatışmasına dönüşmemeli. Çünkü Fransa halkı içinde çelişki ve çatışma yaratmak isteyenler bunu hedefliyor” dedi.

Dünya İslam Alimleri Birliği Genel Sekreteri Ali Karadaği konuşmasının sonunda, ”Hepimz şunu bilmeliyiz ki hiç bir din terörü teşvik etmez. Terör hiç bir dine ait değildir. Siyasetçiler ve aydınlar şunu yapmalı. Radikal görüş ve eylemler sebepleri ortadan kaldırılarak sonlandırılabilir. Dünya Alimler Birliği şu an dünyanın başına bela olan bu terör eğiliminin sonlandırılması için elinden geleni yapmaya hazırdır. Ancak hepiniz de çok iyi biliyorsunuz ki, radikalizmi ortadan kaldırmak için ortak çaba ve mücadeleye ihtiyaç vardır” ifadelerini kullandı.

star

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
faruk beşer bir şeyler söyledi.

_ bu günlerde nureddin hocanın derdi çok akhi :) evlilik yaşıyla ilgili bir sohbetini almışlar linç ediyorlar 2 gündür
Aynen akhi millet salak. Hoca zifaf olmaksizin diyor :) super uygulama keske beni de 7 8 yasinda evlendirselerdi :D simdi tam evli olurdum.

E Çevrimdışı

Ebu Said

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen akhi millet salak. Hoca zifaf olmaksizin diyor :) super uygulama keske beni de 7 8 yasinda evlendirselerdi :D simdi tam evli olurdum.

sohbet 1 saatlik bir kısmını almışlar akdi evlilik kısmını anlatırken kesmişler. fiili evlilik için buluğ gerekiyor. ama akit için yaş sınırı yok.
aslında ben bu hükmün hikmetini anlayamamıştım ilk öğrendiğimde yani 5 yaşındaki çocuğun evlenip buluğ çağına kadar beklemesinin sosyal hayatta ne faydası oluyor acaba

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sohbet 1 saatlik bir kısmını almışlar akdi evlilik kısmını anlatırken kesmişler. fiili evlilik için buluğ gerekiyor. ama akit için yaş sınırı yok.
aslında ben bu hükmün hikmetini anlayamamıştım ilk öğrendiğimde yani 5 yaşındaki çocuğun evlenip buluğ çağına kadar beklemesinin sosyal hayatta ne faydası oluyor acaba
Akhi

1. Kafan rahat es arayis derdin yok
2. Seni gunahlardan koruyacak bir es adayin var bir yanlisa meyledince napiyorum ben dedirtecek.
3. Evliligi geçe birakmamak
4. Evlenecegin kisi hakkinda cevresi aliesi hakkinda cokca sey bilmek

Falan filan. Bence mutis bir uygulama.

E Çevrimdışı

Ebu Said

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi

1. Kafan rahat es arayis derdin yok
2. Seni gunahlardan koruyacak bir es adayin var bir yanlisa meyledince napiyorum ben dedirtecek.
3. Evliligi geçe birakmamak
4. Evlenecegin kisi hakkinda cevresi aliesi hakkinda cokca sey bilmek

Falan filan. Bence mutis bir uygulama.

benim aklıma bir de şu geldi iyi bir aday buldu ailen senin için kaçırmak istemiyor. sonra zaten iptal hakkın oluyormuş akdi buluğa erince

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Sana yemin ediuorum 1. Sinifta okullarda cocuklar ellesmeye opusmeye basliyorlar daha mi iyi bu. Azgin sapiklar anlamaz akhim.

E Çevrimdışı

Ebu Said

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhi bu insanlar gerçek hayattan kopuk. gençlerin ne halde olduğundan çok habersizler. 40 yaşındaki beyinle 13 14 yaşındaki gence bakıyorlar onun hormonlarının durumunu hiç görmüyorlar. gerçekçi konuşunca da sapıklıkla suçluyorlar. halbuki bu biyolojik bir sey. aileler okulu bitirin askere gidin işe girin öyle evlenin diye diye gençlerin en fena zamanlarında onları zina dolu yerlerde bırakıyorlar.
_ bir şu tv deki diziler o kadar büyük bir fitne kaynağı ki. o dizilerde ilkokul çocuklarının ''sevgili'' leri oluyor. bu da izeyen çocuklara normalleştiriliyor sanki haram değilmiş gibi.

ayrıca nureddin hocanın konuşmasını öyle bir lanse etmişler ki sanki 4 5 yaşındaki kişiyle cinsel birliktelik için cevaz vermiş gibi

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Aynen akhi. Allah iftiracilara lanet etsin.

şukran gumuş Çevrimdışı

şukran gumuş

Üyeliği İptal Edildi
Banned
terör savaşında asla durum düşmana yansıtılmaz.takiyye şarttır.siyasi protokolde onların safındada yürürsün ,beylik konuşmalarla kınamada yaparsınız hiç sorun değil.timsah göz yaşlarıyla yola devam.Taaki ,düşman pes edene kadar.

şukran gumuş Çevrimdışı

şukran gumuş

Üyeliği İptal Edildi
Banned
azı dişini gösterecek bir güç yok islam duntasında..mezheb kavgaları ,tarikat çekişmeleri yedi bitirdi bizi..

siz t.c nin başbakanı olsanız ne yapardınız?teröriste sahib çıkan bir mesaj yayınlayabilirmiydiniz?

Üst Ana Sayfa Alt