Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Dünyada Bildiğimiz İlk Cihad Ne Zaman ve Kim Tarafından Olmuştur?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dunyada bildigimiz ilk cihad ne zaman veya kim zamaninda olmustur.
Topluluklar halinde dusmanla savastan bahsediyorum
Habil kabil hadisesini cevap olarak yazmayin

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ibni kesir elbedi vennihayi kitabının kaçıncı cildi kaçıncı sayfasında olduğunu söyle sana doğru cevabı vereyim. :d

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
;)) yok ahki. Bu sorunun cevabini merak ediyordum epeydir.
Orda bunun cevabini bulmak icin daha 7000 sayfam var

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şit as sonra Amuş melik oldu.Ondan sonra Kaynan geldi.İşte Keyumers'ten önce gelen ve cihanda padişah olan Keyumers'tir.

İbn-i Mukaffa şöyle der :

-Kaynan melik olunca asker topladı .Cinnilerle cenge gitti...

Taberi Tarihi syf 121 sağlam yayınları.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Melik kaynan mı ? :D
Ben bilmediğimden sordum bu soruyu:) Cevabı bulmaya çalışıyorum.

Şit as sonra Amuş melik oldu.Ondan sonra Kaynan geldi.İşte Keyumers'ten önce gelen ve cihanda padişah olan Keyumers'tir.

İbn-i Mukaffa şöyle der :

-Kaynan melik olunca asker topladı .Cinnilerle cenge gitti...

Taberi Tarihi syf 121 sağlam yayınları.

Cinlerle cenge gitmiş.
O zaman "insanlara karşı ilk cihad ne zaman , kim zamanında olmuştur" diye düzelteyim sorumu.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bilmediğimden sordum bu soruyu:) Cevabı bulmaya çalışıyorum.

Cinlerle cenge gitmiş.
O zaman "insanlara karşı ilk cihad ne zaman , kim zamanında olmuştur" diye düzelteyim sorumu.

Akhim herhalde smil ( :D ) yüzünde yine yanlış anlaşıldım :( ''Melik kaynan :D ''şeklinde yazmamın sebebi;adı geçen ismin kuran ve hadisde yeri olmadığı (allahu alem ) ya israliyat yada diğer milletlerden alınmış tarihi bir isim diye yazdım.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kesin bir kaynak veremiyorum ama Şit a.s.'ın hayatını araştırırırsan bu sonuç çıkıyor , yazan çoğu kişi bunu söylemiş gerçi çoğu da aynı yazıyı paylaşmış ama aksi yönde bir iddia yok . Kaynak olarak ibnul esir adlı bir yazar ve bu verilmekte . "Heyet, Peygamberler tarihi ansiklopedisi cilt: 1, Hakikat kitabevi, Istanbul,"

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kesin bir kaynak veremiyorum ama Şit a.s.'ın hayatını araştırırırsan bu sonuç çıkıyor , yazan çoğu kişi bunu söylemiş gerçi çoğu da aynı yazıyı paylaşmış ama aksi yönde bir iddia yok . Kaynak olarak ibnul esir adlı bir yazar ve bu verilmekte . "Heyet, Peygamberler tarihi ansiklopedisi cilt: 1, Hakikat kitabevi, Istanbul,"
@EBU HANİFE ahinin dediği gibi cinlerle mi savaşmış Şit A.s?

Hakikat kitabevi ? itibar edebilirmiyiz bu yayınevi hakkında iyi şeyler söylenmiyordu sanırım

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@EBU HANİFE ahinin dediği gibi cinlerle mi savaşmış Şit A.s?

Hakikat kitabevi ? itibar edebilirmiyiz bu yayınevi hakkında iyi şeyler söylenmiyordu sanırım
Yok cinlerle demiyorlar Kabil'in oğulları ile savaştığını yazıyorlar kitabevi ve bahsi geçen ibnul esir hakkında da zerrece bilgim yok açıkçası :)

Üst Ana Sayfa Alt