Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ekmek Yapımında Şeker Kullanımı.

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler aranızda bilen var mı? Ekmek yapımında ekmeğe şeker katılıyor mu? Şu gibi katkı maddeleri kullanılıyor muş bu doğru mu? ; (Sakaroz,Maltoz,Fruktoz,glukoz)

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Ahki, ekmek kabarması için mayalanır. Maya bizim için yararlı bir organizmadır. Maya bu kabarma işini yaparken şekere ihtiyaç duyar. Yani canlı organizma faaliyetiyle o kabarma gerçekleşir (SubhaAllah) o yüzden belli oranda şeker katılabilir. Ama bunun dışındaki bir ilave hem zararlı olabilir hem de eklenen maddeye göre haram bile olabilir.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi

Ahki , bir ekmek çok şeyden oluşmaz: Un, Su, Tuz, belli miktarda şeker, Maya. Olması gereken budur. Ayrıca bu oyunlar sadece ekmekte yoktur. Yediğin salçadan tut, haşladığın mısıra, konserveye, ete, yumurtaya, içtiğin suya, yediğin yoğurda, hatta toprağa ektiğin tohuma aklına gelebilecek çoğu "endüstriyel gıda" da bu oyunlar oynanıyor. Bunun Amerikası, Türkiyesi, Guetemalası falan fark etmiyor.

http://www.gidagundemi.com/
http://www.gimdes.org/

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Ben hazır baklavanın hamurunun iyi açılabilmesi için E921 veya E922 kullanıldığını öğrendim. Bu maddenin adı sistein. Sistein de insan ve domuz kılı gibi şeylerden elde ediliyormuş. Allahu alem..

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hazır baklavanın hamurunun iyi açılabilmesi için E921 veya E922 kullanıldığını öğrendim. Bu maddenin adı sistein. Sistein de insan ve domuz kılı gibi şeylerden elde ediliyormuş. Allahu alem..
Bu maddelerin Soframızda yediğimiz ekmekte'de var olduğunu söylüyorlar.. Hatta Fırıncılar bu madde olmadan ekmeğe şekil veremiyoruz diyorlarmış. tabii İnsan kılından yapıldığını bilmiyorlar.. Üstte Linkini verdim

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Anlamadığım eskiden açılabilen bu hamur şimdi nasıl açılmıyor? O zaman ya un un değil, yada ekmek ustası usta değil.

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir dilim ekmekte 6 Küp şeker varmış bütün ekmekte sen hesapla :ssrtcbya: lavaş ekmeklere koyuyorlarmış garip maddeler daha uzun süre dayansın diye zaten çiğ köfte lavaşları lastik gibi acayip birşey normal ekmekte zannetmiyorum Allahu alem

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu durumda aklıma şu hadis geldi

"Kişinin en hayırlı malının peşine takılıp dağ geçitlerini ve yağmur düşen yerleri takip edeceği koyunu olacağı zaman yakındır. Böylece dinini fitnelerden kaçırmış olur." [Buhârî, İman 12, Bed'ü'l-Halk 14, Menakıb 25, Rikak 34, Fiten 14; Muvatta, İsti'zan 16, (2, 970); Ebu Davud, Fiten 4, (4267); Nesâî, İman 30, (8, 123, 124).]

Gerçekleşmediğini kim iddia edebilirki

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl icat etmisler saçın özünü çıkarıp mayalama yapmayı

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Nasıl icat etmisler saçın özünü çıkarıp mayalama yapmayı

Sadece şunu örnek vereyim gerisini sen düşün ahki, bilirsin yoğurt sütün fermantasyona uğramış hali. Bu
'süper zekalar' süt yerine onun tozunu kullanır ayrıca fermantasyon bakterisinin geniyle oynayıp belli bir döngüden sonra bakterinin çoğalmasını durdururlar. Yani eskiden analar bir yoğurt yaptıktan sonra bir kaşık eski yoğurttan koyarlardı, artık bunu belli bir yere kadar yapabiliyorlar! Bir şeyden sonra yoğurt olmuyor çünkü. Kafa böyle bir kafa işte o yoğurdu veya bakterisini sana tekrar satacak!

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum we Rahmetullahi Şimdi napacaz ekmek yemiyecek miyiz? Çözüm bulan yok mu? Yani bunu almayın şunu yemeyin diyen alternetif bir çözümde bulmalı

Üst Ana Sayfa Alt