Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ekonomi Iyiye Gitmiyor

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Başlıksız-1.jpg

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kıl biber 2-3 hafta evvel 24 tl gördüm inanamadım !!!!! bu yaz bu anormallik biraz ucuzlayacak zira çiftçi domates biber soğan patatese falan hücum etti ama bu seferde kabak lahana ve sair pahalanır galiba denge anncak 2020 yazında sağlanır . bu arada tarıma yapılan en son büyük yatırım GAP idi o da 30-40 sene evveldi. şimdi istanbul için çılgın projeler üreterek işleri idare etmeye çalışıyorlar ...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gecen gormustum adam balkonunda yetıstırıyor biber sogan patates domates hatta patlıcan bile
balkonu seraya cevırmenın zamanı geldı.

Yaklasık kac senedir söyluyorum tohum alın abı butun yedıgınız seylerın tohumunu alın gun gelecek hıc bırsey kalmayacak ogun elınde organık tohum olan zengın olacak.ALtından bıle pahalı olacak :)

En azından sen ekeceksın dıkeceksın yiyeceksin.

Eskıden oyle degılmıydı zaten.Köyde ben ac ve acıkta kalan hıc gormedım.Bugday ver mısır al mis gibi.

İnsanları hazıra yonelttıler sımdıde kıvranıyorlar.Hazır olan daıma bitecektir.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gecen gormustum adam balkonunda yetıstırıyor biber sogan patates domates hatta patlıcan bile
balkonu seraya cevırmenın zamanı geldı.

Yaklasık kac senedir söyluyorum tohum alın abı butun yedıgınız seylerın tohumunu alın gun gelecek hıc bırsey kalmayacak ogun elınde organık tohum olan zengın olacak.ALtından bıle pahalı olacak :)

En azından sen ekeceksın dıkeceksın yiyeceksin.

Eskıden oyle degılmıydı zaten.Köyde ben ac ve acıkta kalan hıc gormedım.Bugday ver mısır al mis gibi.

İnsanları hazıra yonelttıler sımdıde kıvranıyorlar.Hazır olan daıma bitecektir.

aynen benim 200 m2 bahçe var patates soğan domates ektim kendiliğinden yetişen nane sarımsak falanda var , bahçenin toprağı güzel ve suyu bol olduğu için maşaallah çok verimli zaten 2 kişiyiz . şu hobi bahçesi olayına gıcık olurdum minnacık 500 m2 1 dönüm yere dünyanın parasını istiyorlar diye ama bir aileyidoyuracak kapasitesi varsa artık mantıklı çözüm olmaya başladı .

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aynen benim 200 m2 bahçe var patates soğan domates ektim kendiliğinden yetişen nane sarımsak falanda var , bahçenin toprağı güzel ve suyu bol olduğu için maşaallah çok verimli zaten 2 kişiyiz . şu hobi bahçesi olayına gıcık olurdum minnacık 500 m2 1 dönüm yere dünyanın parasını istiyorlar diye ama bir aileyidoyuracak kapasitesi varsa artık mantıklı çözüm olmaya başladı .

İman varsa imkanda vardır :)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
T.c nin geçmişi daha vahimdi Allahu alem

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
üretim yok !!!

Kurusoğan.

0a28f10ff464c5e_ek.jpg

Patates .

848e57d04bcbc3a_ek.jpg

kaynak tuik :

2013 TR nüfusu :

75.630.000

2018 TR nüfusu :

80.810.000

üstüne 4 milyon mülteci ekle :

84.810.000

nüfustaki artış : %12 buna yılda gelen 20 milyon turistin etkisini eklemedim !

üretimde artış ise %0

Yani 2013 den bu yana 10 milyon yeniboğaz geliyor ama üretim yerinde sayıyor . Vay şu stok yapıyor vay bu saklıyor hepsi hikaye gerçek yukardaki rakamlarda . İç anadolu ve egeye fırat ve diclenin suları taşınmalı Allah muhafaza yazın birde kuraklık olursa .... özellikle konyada tarım bölgeleri susuzluktan çöküyor yer altı sularına yöneldiği için üretici :

1742994_f81cef7d9744bfc4be97fcc409f50dd4_640x640.jpg

01(300).jpg

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu tür kıyamet tellallığını hiç sevmem, chplilerin arasında bulunduğum içindir herhalde. bizim çiftçinin yıllardır hatta yüzyıllardır çektiği çilenin bedeli olarak ucuz ucuz meyve sebze yiyoruz. almanyada ha ıspanak yemeği yemişsin ha et ızgara hiç bir fiyat farkı yok. hatta domuzlar daha ucuz diyebilirim. fiyatların bu seviyeye çıkması çiftçinin zenginleştiği sürece normaldir. avrupa birliği en büyük yatırımı çiftçiliğe yapıyor yine de fiyatlar bundan fena çünkü çiftçiler dilencilik yapmıyor adam gibi ücret alıyorlar. bizim ülkede devletin yapması gereken fiyatları yapay şekilde şişirenlerin değil çiftçinin zenginleşmesini sağlamak.

• Dua et
Tepkiler: M.S
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tarımda çılgın proje !

"Üreticinin yok sayıldığı bu proje ile, Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatı ile Tarım Kredi Kooperatifleri’nin birleştirilerek devlet tarafından kurulacak Milli Birlik Kooperatifi tarımdaki tasfiye sürecini kolaylaştıracak bir örgütlenme olacak.

Devlet eliyle kurulacak ve çiftçilerin ortak olması zorunlu kılınacak Milli Birlik Kooperatifi ve özel sektör işbirliği ile kurulacak Semerat Holding, tarımın tek patronu olacak. Yerli sermayenin yanı sıra uluslararası sermayenin de ortak olacağı Semerat Holding, devletin tarımsal KİT(Kamu İktisadi Teşekkülü)’lerine de sahip olacak.
"

Tüm Türkiye çiftçileri birleşin ve Semarat Holdinge çalışın projesi ... GERÇEKLEŞİRSE ÜLKE BABALARININ ÇİFTLİĞİ OLACAK . Türkiye tarihinin en büyük soygunu geliyor ! dünya tarihinede geçebilecek büyüklükte bir soygun diyeblirim .

M.S Çevrimdışı

M.S

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tarımda çılgın proje !

"Üreticinin yok sayıldığı bu proje ile, Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatı ile Tarım Kredi Kooperatifleri’nin birleştirilerek devlet tarafından kurulacak Milli Birlik Kooperatifi tarımdaki tasfiye sürecini kolaylaştıracak bir örgütlenme olacak.

Devlet eliyle kurulacak ve çiftçilerin ortak olması zorunlu kılınacak Milli Birlik Kooperatifi ve özel sektör işbirliği ile kurulacak Semerat Holding, tarımın tek patronu olacak. Yerli sermayenin yanı sıra uluslararası sermayenin de ortak olacağı Semerat Holding, devletin tarımsal KİT(Kamu İktisadi Teşekkülü)’lerine de sahip olacak.
"

Tüm Türkiye çiftçileri birleşin ve Semarat Holdinge çalışın projesi ... GERÇEKLEŞİRSE ÜLKE BABALARININ ÇİFTLİĞİ OLACAK . Türkiye tarihinin en büyük soygunu geliyor ! dünya tarihinede geçebilecek büyüklükte bir soygun diyeblirim .

ağalık sisteminin modern hali..

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Biberin kilosu benzinin litre fiyatinin iki katı olmuş

Hacı M. Çevrimdışı

Hacı M.

Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar yavaş yavaş DECCAL'in altyapısını hazırlıyor. Gıda'yı tekel'ine alarak devlet istediği kadarını halkın istifadesine sunacak. Zaten Deccal'de önce kendini iyi tanıtacak, Sonra peygamber olduğunu, Sonrada ilah olduğunu söyleyecek. Kendisine itaat etmeyenlere kuraklık, kıtlık gelecek. Kıyamet alametlerinin küçük olanları neredeyse tamamının gerçekleştiğini göz önünde bulundurursak Büyük alametlerin çıkmasına az kaldığı düşünülebilir. Kimbilir belki bu Nesil Hz. Mehdi, Kör Yahudi Deccal ve Hz. İsa'yı görebilir. En doğrusunu ALLAH bilir...

Üst Ana Sayfa Alt