Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru El Kaide Konulu Pdf Kitap Önerirmisiniz ?

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum. el kaidenin itikadını anlatan müslümanların yazdığı bir kitap pdf.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah.

El Kaide'nin siyasi düşüncesi hakkında Bülend Tokgöz'ün bir çok kitabı var. Eleştirici bir dille yazılmış ancak düşünceyi saptırmıyor. Şu kitaplara bakabilirsin: "Veziristan Sevgilim Elveda", "Yorgun Yabancı Savaşçı" ve "Rüyalar, "Mevsimler Gölgeler". Diğerleri Taliban veya Bosna/Türkiye hakkında.

Bir de El Kaide'nin kendisinden, Ebu Musab es-Suri'nin yazdığı "El Mukaveme" kitabı var, o da hususi El Kaide'nin harp stratejisini ortaya koyuyor.

Bu itikad değil ama galiba bunu kastediyorsun? Siyasi menhec.

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Demek istediğim şu ehli sünnet vel cemaat mi ? Şimdi türkiyede yaşadığımız için ve arapça bilmediğimiz için olaylara hem güncel hemde normal şekilde vakif olamıyoruz yani tam anlamıyla. Mensub olduğum cemaatin akidesini tam anlamıyla öğrenmek istiyorum. Tevhidi eksik bir hilafet devleti kurulmasını istemiyorum sadece kuran sünnete dayalı başka insanların kendi düşüncesini katmadığı bir devlet. O kadar canlar veriliyor o kadar kan dökülüyor sonunda zafer elimize gecince bayrağımızı dalgalandırcağımız bir devletin insanların kendi düşüncelerine göre değil sadece Allahın kitabı peygamberin sünnetine eksiksiz bir şekilde uyumlu şekilde olması gerekir bu devletin. Yani demek istediğim ben Allah yolunda Allahın dininin yer yüzünde hakim olması için savaşacaksam bu düşünce için savaşan insanları arıyorum. Bu yüzden cemaatimin akidesini tam anlamıyla öğrenmek istiyorum.

A Çevrimdışı

Ashabul_Yemin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl yani hala anlamadınmı akidelerini? Onca video, makaleleri var. Kaldı ki el mukaveme hem akidelerini hemde siyasetlerini hemde stratejilerini açık şekilde beyan eder.

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
PDF olarak var mı bilmiyorum ama "zerkavi El-Kaide nin 2. Kuşağı " El-Kaide hakkında bilgi sahibi olmaya çok faydalı

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Demek istediğim şu ehli sünnet vel cemaat mi ? Şimdi türkiyede yaşadığımız için ve arapça bilmediğimiz için olaylara hem güncel hemde normal şekilde vakif olamıyoruz yani tam anlamıyla. Mensub olduğum cemaatin akidesini tam anlamıyla öğrenmek istiyorum. Tevhidi eksik bir hilafet devleti kurulmasını istemiyorum sadece kuran sünnete dayalı başka insanların kendi düşüncesini katmadığı bir devlet. O kadar canlar veriliyor o kadar kan dökülüyor sonunda zafer elimize gecince bayrağımızı dalgalandırcağımız bir devletin insanların kendi düşüncelerine göre değil sadece Allahın kitabı peygamberin sünnetine eksiksiz bir şekilde uyumlu şekilde olması gerekir bu devletin. Yani demek istediğim ben Allah yolunda Allahın dininin yer yüzünde hakim olması için savaşacaksam bu düşünce için savaşan insanları arıyorum. Bu yüzden cemaatimin akidesini tam anlamıyla öğrenmek istiyorum.
El Kaideden her insanın farklı akideleri var hepsini nasıl öğreneceksin

Üst Ana Sayfa Alt