Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

El-Kaide'nin Suriyeli muhalifleri infaz görüntüleri

Dadas2583 Çevrimdışı

Dadas2583

Üye
İslam-TR Üyesi
El-Kaide'nin Suriyeli muhalifleri infaz grntleri

El-Kaide bağlantı Irak - Şam İslam Devleti militanları rejime karşı savaşanları infaz etti.

Suriye'de Beşşar Esad rejimine karşı mücadele eden El Kaide bağlantı Irak - Şam İslam Devleti (ISIL) militanları, yine rejime karşı savaşan ılımlı İslamcı bir örgütün lideriyle altı üyesini şeriat kurallarına göre yargılayarak kalabalık önünde infaz etti. İnfaz görüntüleri dün rejim muhalifi Suriye İnsan Hakları Gözleme Örgütü tarafından yayınlandı.

TEK TEK BAŞLARINDAN VURDULAR

Görüntülerde, yüzü maskeli ve siyahlar giyinmiş bir grup ISIL militanı ile önlerinde diz çöktürülmüş yedi muhalif görülüyor. Ilımcı İslamcı Gureba El Şam grubuna bağlı oldukları belirtilen altı militanla liderleri Hazan Cezire'nin yolsuzluk ve adam kaçırmak gibi eylemlerden suçlu bulunduğunu söyleyen yüzü maskeli bir El-Kaide militanı daha sonra silahı çekerek yüzlerce kişinin önünde ılımlı İslamcıları tabancayla tek tek başlarından vurdu.

Görüntülerin, son zamanlarda ılımlı İslamcılarla El-Kaide bağlantılı militanların şiddetli çarpışmalarına sahne olan Türkiye sınırı yakınlarında İdlib'e bağlı Atarib kasabasında çekildiği bildiriliyor.

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu akbar
ummetin en hayirlilarini tekfir eden bir grup var suriyede.cok azlar.insallah onlarada sira catir.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
101973_1-300x170.jpg

Kafkasya Emirliği hareketinin resmi sitesi Kavkaz Center’ın Irak ve Şam İslam Devleti grubunun kaynaklarında dayanarak verdiği habere göre;Suriye’nin Halep kentinde bugün(29 Kasım),suç örgütü elebaşı Hasan Cezra hakkında verilen idam kararı infaz edildi. Cezrave bir grup adamı,Cuma vakti halka açık bir şekilde infaz edildi.
Hasan Cezra,Halep bölgesinin en meşhur mafya babalarından biri ve savaş öncesi Esed rejiminin muhaberat teşkilatının bir muhbiriydi.
Suriye’de Esed rejiminin suç çeteleri “Şebbiha’ları,sivil nüfusa karşı kanlı eylemlerde kullandıkları herkes tarafından bilinmektedir. Şiiler de Şebbihaları ülkenin pek çok bölgesinde Suriyeli Müslümanlara yönelik acımasız katliamlarda kullanmaktadırlar.
Cezra,ülkede çatışmaların başladığı dönemde ilk önce Esed ordusunda “saha komutanı” iken daha sonraları Özgür Suriye Ordusu’na katıldığını duyurmuş ve kendi çetesini “Guraba eş Şam Tugayı” olarak adlandırmıştı.
Cezra hakkında yüzlerce Suriyelinin öldürülmesi,eşkıyalık ve haydutluk ile Esed rejimine muhbirlik suçundan idam kararı verilmişti.

101973_1.jpg

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
videonun altındaki yorumları okuyorumda :( insanlık ne hale gelmiş... din-i islam kimlerin ağızlarına düşmüş... kederleniyorum :(

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
herkes kendini hak yolda sanıyor... akıbetinin hayır olacağına inanıyor .... bizlerde yarım yamalak ibadetlerimizle kendimizi en doğru yolda sanıyoruz... Rabbim halimizi ıslah etsin... hamdolsun ki birçoğuna göre hak yoldayız... bu da tesellidir gönüllerimize....

V Çevrimdışı

vesadece

Üye
İslam-TR Üyesi
ben muhalifim diyen münafık şebbihayla esedin şebbihası arasında fark olmadığını göremeyip, tecevüzcü sapık haydut müşrik tayfanın infazına sevinen, kardeşlerinin acısı yüreğini yakan ve bu haberlerle yüreği soğuyanları "insanlık ne hale gelmiş"diyerek eleştirmek, tecavüzcü sapık bebek katili esedi desteklemeye çıkar haberin olsun ebul fadl... zımmi olarak islam beldesinde yaşama hakkı bile yoktur asli müşriklerin ki bunlar Allah'ın dinine savaş açmışlardır. önce dinini öğren ve kendi haline kederlen diyorum.....İslama savaş açmış kafirleri boğazlamak insanlık değildir demek, Allah'ın hükmünü beğenmemeye çıkar... insancıllık edebiyatı yapmadan önce iyi düşünmek lazım.....
videonun altındaki yorumları okuyorumda :( insanlık ne hale gelmiş... din-i islam kimlerin ağızlarına düşmüş... kederleniyorum :(

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben muhalifim diyen münafık şebbihayla esedin şebbihası arasında fark olmadığını göremeyip, tecevüzcü sapık haydut müşrik tayfanın infazına sevinen, kardeşlerinin acısı yüreğini yakan ve bu haberlerle yüreği soğuyanları "insanlık ne hale gelmiş"diyerek eleştirmek, tecavüzcü sapık bebek katili esedi desteklemeye çıkar haberin olsun ebul fadl... zımmi olarak islam beldesinde yaşama hakkı bile yoktur asli müşriklerin ki bunlar Allah'ın dinine savaş açmışlardır. önce dinini öğren ve kendi haline kederlen diyorum.....İslama savaş açmış kafirleri boğazlamak insanlık değildir demek, Allah'ın hükmünü beğenmemeye çıkar... insancıllık edebiyatı yapmadan önce iyi düşünmek lazım.....

sana sadece gülüyorum akhi... :) benim yazdığımdan bunumu anladın... videonun altında yazan yorumları okuyorum.. insanlık ne hale gelmiş ten kastım yorumu yapan insanlar ne hale gelmiş manasında... sen videonun altındaki yorumları okudunmu ?...

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

din-i islam kimlerin ağızlarına düşmüş... kederleniyorum :( eğer mücahitlerin fiillerinden bahsediyor olsaydım KİMLERİN ELİNE DÜŞMÜŞ yazardım... ben yorumları kastederek kimlerin ağzına düşmüş yazdım...

N Çevrimdışı

Nicat

Üye
İslam-TR Üyesi
Galiba kimse anlamamış ebu el-fadl-ın dediğini. ebu el-fadl linkdeki videonun altındakı yorumlardan bahs ediyor(islamda kesinlikle böle birşey yok, bu müslümanlıksa ben müslüman degilim, el kaideyi amerikanın israilin kurdugunu herkes biliyordur umarım müslümanları kötü göstermek için elinden gelenleri yapıyorlar dünyada islamı seçen hrıstyan sayısını azaltmak epey zor ...) , forumdaki yorumlardan değil.

V Çevrimdışı

vesadece

Üye
İslam-TR Üyesi
video foruma linkli olarak eklendiği için, videonun altındaki yorumlardan kastını buradaki kardeşlerin yorumlarına dair söylediğini sandım...(buradaki yorumlar için yazıldığını düşünürsen tepkime hak verirsin).net üzerinden iletişimler fazlasıyla sağlıksız, yazıyla kendini ifade etme yanlış anlaşılmalara sebep olabiliyor.hakkını helal et. sözlerimi tam olarak da senin kederlendiğini bahsettiğin yorumları yapanlara yönlendiriyorum:) selametle...
sana sadece gülüyorum akhi... :) benim yazdığımdan bunumu anladın... videonun altında yazan yorumları okuyorum.. insanlık ne hale gelmiş ten kastım yorumu yapan insanlar ne hale gelmiş manasında... sen videonun altındaki yorumları okudunmu ?...

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

diyordum ki din ortadayken bu insanlar nasıl deccale uyabilir.adamlar hz ömerin deyimiyle yaşadıklarını din zannediyorlar dini yaşayanlara da kafir diyorlar

Siz boyle yazinca bende yorumlara bakayim dedim, aksam aksam yine sinirlerim oynadi .. iste turk toplumunun hali boyle, bunlari zaten islamdan saydigimiz yok elhamdulillah bu kadar cahil degiliz .. adam diyorki din buysa ben musluman degilim oysa aynen oyle din bu ve kendisi musluman degil... birde hepsi isin uzmani gibi fetva vermisler iste esir hukukundan bahsetmisler, bu tur durumlarin islamla bagdasmadigini vs vs soylemisler gulermisin aglarmisin ..

bunlar kurandan fersah fersah uzak insanlar, hirsizlik yapanin elini kesen (sartlara bagli ) bir dinin mensubu olduklarinin farkinda dahi degiller.. onlar insan caninin onemi derken kafir, muslumanla savasan, dine dusman olan, hadlere bagli olarak kisas uygulanan ne varsa ne yoksa sayiyorlar.. oysa o soz mahsun ve muslumanin cani kani icin gecerlidir ..

yani hadlerin uygulanmasi haricinde muslumanin cani kani mali guvene alinmistir .. yoksa halkini olduren esad ve onun yandaslari sebihhalar gibi bozguncu insanlarin degil .. ki bunlar islam seriatina gore mahkeme edilmis insanlar ....

ben bir hadis duymustum sahabe bir yerden bir yere gidiyor vardiklari yerde bir kac kisinin ellerinin bagli oldugunu goruyor, soruyorlar bunlar kim cevab olarak bu kisilerin murted oldugunu ogreniyorlar ve diyorlarki siz bunlari hemen oldurmeseniz olmelerini ertelerseniz biz atimizdan inip size misafir olmayiz .. yani hemen oldurun bu murtedleri diyorlar ...

bu yorum yapan insanlar asil SEYTAN kendileri ama FARKINDA degiller .. Rahman islah etsin cumlemizi AMIN ...

Üst Ana Sayfa Alt