Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

El Nusra Ile Işid Ile Birleşti Mi?

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

El Nusra ile İslam Devleti birleşti mi?

El Nusra lideri Cevlani bir bildiri yayınlayarak, İslam Devleti ile birleştiklerine dair ortaya atılan iddiaları cevapladı.

İslam Devleti ile birleştikleri ve Yermük Kampı'nda beraber savaştıkları iddialarını kesin bir ağızla reddeden Cevlani, kendilerine savaş açan İslam Ordusu (Ceyşül İslam) isimli muhalif grubu da çeşitli mesajlar gönderdi.

Bir zamanlar "ensar kardeşlerimiz" dedikleri Zehran Alluş'un İslam Ordusu isimli grubuyla ters düştükleri anlaşılan Cevlani, çaresizliğini militanlara "bize saldırmayın" diyerek örtmeye çalışması dikkatlerden kaçıyor.

İşte o bildirinin birebir tercümesi:

Biz daha önce herkese Suriye’nin güneyinde, Yermük kampındaki Devle (İslam Devleti -çevirmen) ile Eknafu Beytu’l-Makdis arasındaki mücadelede tarafsız durduğumuzu belirttik. Bu konuda tarafsız duran sadece biz değiliz. Başka guruplar da var, onlardan biri de Ahraru’ş Şam, bizimle aynı tarafsız yolu izledi.

Bu kararımızı, muhasaraya alınan, aç kalmış, yorgun düşmüş ve zalim Esad’la yapılan anlaşmalarla yenip bitirilen bu bölgenin maslahatı için aldık.

Tarafsız duruşumuz, bize iftira atıldığı gibi, sorumluluk yükünden uzaklaşmak için değildir. Bize Bu iftiraları atanlar, bölgede yeni zor yükleri yüklendiğimizi Unutmuş gibiler. Ve bununla beraber Yermük Kampında bulunan büyük bir kısımda, Nusayri Nizamına, Ahmed Cibril Şebbiha’sına ve Feth’ul-İntifada ketibesine karşı tuttuğumuz nöbet ve verdiğimiz mücadeleyi unutmuş gibiler!

Bu yük, Yelda’da, Beyla’da ve Beytu’s-Sahm beldelerinde Esad’la Anlaşmalar yapan Grupların karşısında durmadır. Ve bu yük, Bize ihanetten sonra kardeşlerinizin kanlarının bile hala kurumayıp, herkesin de izlemeye kaldığı ve hala bazı kardeşlerinizin onların hapishanelerinde olduğu yüktür.

Nusret Cephesindeki kardeşleriniz, Savaş başladığı andan ve şuana kadar, bu sıkıntıya bir çözüm ve çare aramaya devam ediyor. Yermük Kampının ileri gelenlerinin talebiyle ve kamptaki yardım kuruluşlarıyla işbirliği içinde, bu bölgedeki kuşatmanın ve açlığın rehin aldığı kötü bir halde olan insani duruma dikkat ederek sıkıntıyı çözmek için uğraşa devam ediyoruz.

Duyguların kararlarımıza etki etmesinden önce içinde yaşadığımız vakıaya –bölgenin durumuna- dikkat etmemiz lazım.

Dilleriyle bize iftira atıldığı anda, ecrimizi Allah’tan bekleyerek, bir çare bulmak için Nusret Cephesi’nden bazı kardeşleriniz yaralandılar.

İşte, Bu (İslam Devleti ile Eknaf Beytul Makdis Arasında ki Çatışmaya) katılmak istemeyip de barındırıp güvenliklerini sağlamak için Açmış olduğumuz Makarlarımız –evlerimiz- buna şahittir.

Ceyşu’l İslam (Zehran Alluş’un İslam Ordusu – çevirmen) bizim nöbet bölgemizden, Yermuk Kampına Devle (İslam Devleti) ile savaşmak için geçmeyi istediğini haber saldı.

Peki Kiminle beraber Girmeyi planlıyor?!

Livau’ş-Şami’r-Rasul (Şam’ı Rasul Tuğayı), zalim Esad yönetimi ile anlaşmalar yapan grupla girmeyi planlıyor. Bu grup ki, Betü’s-Sahm’da bizi arkadan vurup ve bizi çıkarmak için kışkırtıp bizimle savaştılar . Bizde Nusret Cephesi olarak bu (Geçiş) taleplerini reddettik..

Biz nasıl olur da bizimle savaşan ve mücadele eden kimselerin Yermük Kampına girmesine izin veririz!? Bunun üzerine hemen medyaya yönelip, Bizim Devle (İslam Devleti) ile işbirliği yaptığımızı ve kuvvetlerinin Kampa geçmesini Engellediğimizi iddia ettiler. Bizim savaşlarını haklı çıkarmak adına bu şekilde iftirada bulundular.

Halbuki, Devle'nin Güçlü Oldukları Hacer’il Esved tarafından yollarının olduğunu herkes biliyor.

Bizler, Ceyşu’l İslam’daki samimi kardeşlerimize sesleniyoruz.

Sizler; Nusret Cephesi’ndeki kardeşlerinizin kendi gözlerinizle, Liderlerinizin önünde nasıl öldürüldüğüne ve esir alındıklarına şahit oldunuz. Ve her geçen gün göreceksiniz ki biz Beytü’s Sahm’dan ayrıldıktan sonra Livau’ş Şami’r Rasul Liderlerinden ve Esat’la en çok işbirliği yapan Ebu Abdo el’Hindi’nin sizlere nasıl baskı yapıp sıkıştırdığını göreceksiniz.

Bu hainlerle beraber Nusret Cephesinde ki kardeşlerinizle savaşmaya razı mı olacaksınız?

Bu hainlerle işbirliği yaparak Kardeşlerinize karşı silahlarınızı mı doğrultacaksınız?

Tam da Nusayri Yönetimi Yermuk Kampına saldırıp kontrolü ele geçirmek için uğraştığı anda!

Bugün hakkın yanında duruşunuzu sergileyin. Liderlerinizin ve komutanlarınızın sizi Müslümanların kanlarına ve namuslarına ihanet eden ve ellerini işbirlikçi grupların eline koyanlara hizmet edecek bir savaşa sürüklemelerine izin vermeyin.

Beyanâtın Arapça orjinali:

Açıklama (1).jpg

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bildiriyi gönderen cevlani değilki yermuktaki nusra grubu yayınlamış bildiriyi

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
bildiriyi gönderen cevlani değilki yermuktaki nusra grubu yayınlamış bildiriyi

Nerden biliyorsun? -Allahulalem- Cevlani'nin bildirisi olarak biliyorum. Eğer eminsen nedenlerini açık bir şekilde belirt, konuyu düzelteyim -İnşeallah-.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu beyanat yayınlanalı 3 gün civarı oluyor cevlanin bildirisi olarak yayınlanmadı hatta beyanatta cevlaniye biatlıyız yazıyordu yukarda ise yazmıyor

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bir zamanlar "ensar kardeşlerimiz" dedikleri Zehran Alluş'un İslam Ordusu isimli grubuyla ters düştükleri anlaşılan Cevlani, çaresizliğini militanlara "bize saldırmayın" diyerek örtmeye çalışması dikkatlerden kaçıyor.

Bu cümlede art niyet aradım...nusra düşmanlığı sezdim....haber nerden alıntı bilemiyorum...

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
bu beyanat yayınlanalı 3 gün civarı oluyor cevlanin bildirisi olarak yayınlanmadı hatta beyanatta cevlaniye biatlıyız yazıyordu yukarda ise yazmıyor

Doğru haberin linkini ver düzelteyim -İnşeallah-. Allah Razı olsun.

Bu cümlede art niyet aradım...nusra düşmanlığı sezdim....haber nerden alıntı bilemiyorum...

Beyanattakiler doğruysa "çaresizlik" doğrudur zannediyorum.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Beyanattakiler doğruysa "çaresizlik" doğrudur zannediyorum.

çaresizliğin çaresi vardır,ama ihanetin çaresi yoktur.çaresizlik insanı Allaha yakınlaştırır,ama ihanet insanı Allahtan uzaklaştırır.nusranın çaresizliğini,ışidin ihanetine tercih etmek imani ve ahlaki bir duruştur.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi boşver , bu eleman üç gündür lafı kıvırarak ışidli oldugunu belli ediyor @Hattab Amedi ...maksadı fitne çıkarmak
bu arkadaşla ilgil bişey demiyorum,çünkü hakkında bişey bilmiyorum kardeşim..sadece haber özerine mesaj yazdım,kalblerdekini en iyi bilen ALLAHtır,kimin kalbinde nifak varsa muhakkak bunu saklayamaz ve ortaya çıkartır,yinede hüsnüzan ediyorum,umarım sadece haber kopyalamaktan başka bir sebeb yoktur.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
çaresizliğin çaresi vardır,ama ihanetin çaresi yoktur.çaresizlik insanı Allaha yakınlaştırır,ama ihanet insanı Allahtan uzaklaştırır.nusranın çaresizliğini,ışidin ihanetine tercih etmek imani ve ahlaki bir duruştur.

Allah tüm Mü'minlere "İyi ile Kötüyü" ayırt edebilecek bir idrak gücü nasip etsin İnşeallah. Yazmayayım yazmayayım diyorum ama yine de yazayım -İnşeallah-: "Mücahitler senelerdir neden tağutlere baş kaldırıyor, ölüyor ve öldürüyorlar? Hedef -Allah'ın izni ve keremi ile- İslam Devleti ve Hilafet kurmak değil miydi?"

Şehid -İnşeallah- Şeyh Usame bin Laden'in bir sözüydü -Allahulalem- veyahut ona isnad edilen bir söz: "Siz kahrolsun amerika diye bağırırsınız; amerikayı kahredenede tarörist dersiniz."

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Allah tüm Mü'minlere "İyi ile Kötüyü" ayırt edebilecek bir idrak gücü nasip etsin İnşeallah. Yazmayayım yazmayayım diyorum ama yine de yazayım -İnşeallah-: "Mücahitler senelerdir neden tağutlere baş kaldırıyor, ölüyor ve öldürüyorlar? Hedef -Allah'ın izni ve keremi ile- İslam Devleti ve Hilafet kurmak değil miydi?"

Şehid -İnşeallah- Şeyh Usame bin Laden'in bir sözüydü -Allahulalem- veyahut ona isnad edilen bir söz: "Siz kahrolsun amerika diye bağırırsınız; amerikayı kahredenede tarörist dersiniz."

burda güzel güzel hasbihal ediyoruz,onun için kızma kardeşim...
şimdi amerikayı kahreden kim?elkaide(ben doğru bildiğimi yazıyorum)
peki onları öldüren kim? cevab ışid
sence burada terslik yokmu?
ışid amerikaya düşmansa,neden amerikalıların düşmanlarını kesiyor ve vuruyor?

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
burda güzel güzel hasbihal ediyoruz,onun için kızma kardeşim...
şimdi amerikayı kahreden kim?elkaide(ben doğru bildiğimi yazıyorum)
peki onları öldüren kim? cevab ışid
sence burada terslik yokmu?
ışid amerikaya düşmansa,neden amerikalıların düşmanlarını kesiyor ve vuruyor?

Sen daha çok gerilerdesin ve olup bitenlerden bi habersin. IŞİD'in amerika küffarıya ittifak ettiğine dair iftira atıyorsun -İnşeallah yanlış anlamışımdır-. Peki soruyorum sana 11 Eylül'ü yapan El-Kaide ile şimdi ki El-Kaide'yi bir mi tutuyorsun? Sen kahramanlığın, Menhecin soy yoluyla babadan oğula mı geçtiğine inanıyorsun. Bu yazdıklarınızı okudukça gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum -ağlamak daha ağır basıyor gibi-. Sana son olarak bir şey söyleyeyim: "Sen İslam Devleti ve Hilafet makamı için aranan şartlara bak. Daha sonra Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnet'le ölçüp tart herkesi ve her şeyi -heva ve hevesinden konuşanların sözlerine kulaklarını tıka-"

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sen daha çok gerilerdesin ve olup bitenlerden bi habersin. IŞİD'in amerika küffarıya ittifak ettiğine dair iftira atıyorsun -İnşeallah yanlış anlamışımdır-. Peki soruyorum sana 11 Eylül'ü yapan El-Kaide ile şimdi ki El-Kaide'yi bir mi tutuyorsun? Sen kahramanlığın, Menhecin soy yoluyla babadan oğula mı geçtiğine inanıyorsun. Bu yazdıklarınızı okudukça gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum -ağlamak daha ağır basıyor gibi-. Sana son olarak bir şey söyleyeyim: "Sen İslam Devleti ve Hilafet makamı için aranan şartlara bak. Daha sonra Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnet'le ölçüp tart herkesi ve her şeyi -heva ve hevesinden konuşanların sözlerine kulaklarını tıka-"

kusrua bakmazsan kardeş şimdiki el kaidenin suçu neymiş söyleyebilrimisin

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Daha fazlada bişey demek istemiyorum,çünkü uzadıkça sen dahada ileri gidersin,bunada sebeb olmak istemiyorum.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
11 eylülü yapan el kaidenin lideri şeyh usame bin ladin (rh), şeyh abdullah azzam'ın (rh) yanındaydı. malum şeyh abdullah azzam (rh) erbakanı övmüş birisi.

şimdi bakıyorumda ahraruş şam savcıya taziye verdi diye birileri akide meselesi yapıyor hemen mevzuyu.

eski el kaide'nin devamı acaba hangisi dewle örgütü mü?

Üst Ana Sayfa Alt