Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Sizi En Çok Etkileyen Sahabi Kimdir?

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
Sahabîlerin hepsini ancak hayırla yad ederiz. Allah onlardan razı olsun. Amin

Ömer b. Hattab radıyallahu anh
Savaşta bile ilim peşinde olması beni hayran bırakmıştır. Ayrıca hilafetinde yaptığı icraatlarıyla İslam fıkhının donuk bir yapıda olmadığı göstermesi muhteşem.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Hangi sahabinin hayatını okuyorsam ona hayran oluyorum. Hepsi ayrı ayrı bir dünya, ayrı ayrı mükemmeller..
Allah hepsinden razı olsun bizleri onların yolundan gidenlerden eylesin. Hepsi ayrı bir yıldız dediğim gibi ve bu yüzden karar vermek çok zor ))

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yalnız yaşar,yalnız ölür,yalnız haşrolur.

Eba zer r.anh

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Ben bu soruya şöyle bir cevap vermek istiyorum sahabelerden kim Allah ve Resulü nu en çok seviyorsa bende en çok onu seviyorum soru sorarken Allah için dikkat edin sırayı peygamber efendimiz belirlemiş zaten

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ben bu soruya şöyle bir cevap vermek istiyorum sahabelerden kim Allah ve Resulü nu en çok seviyorsa bende en çok onu seviyorum soru sorarken Allah için dikkat edin sırayı peygamber efendimiz belirlemiş zaten
İnce bir noktayı yakalamışsınız; başlık uyarınız doğrultusunda değiştirildi kardeşim, cezakAllahu hayran.

Üst Ana Sayfa Alt