Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Ensar El Beyti’l Makdis, Israil Casuslarını Idam Etti

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısır el Kaidesi Ensar el Beyti’l Makdis, İsrail casuslarını idam etti

25 Temmuz günü İsrail insansız hava aracı saldırısı sonucu 3 direnişçisini kaybeden Ensar el Beyti’l Makdis Cemaati olayla ilgili yeni bir video yayınladı.
Hareket halindeki araca düzenlenen saldırıda 3 direnişçi feci şekilde hayatlarını kaybetmişlerdi.
Sadırı sonrası İsrail için casusluk yapanların peşine düşen direnişçiler, 4 casusu yakaladılar. Cemaat yakaladığı casusları önce itiraf ettirdi sonrada idam etti. Tüm bunları da videoya kaydetti.
Yayınlanan video şu ayetle başlıyor: “O (düşman) topluluğu takip etmekte gevşeklik göstermeyin. Eğer siz acı çekiyorsanız onlar da, sizin çektiğiniz gibi acı çekmektedirler. Üstelik siz Allah’tan, onların ümit etmedikleri şeyleri umuyorsunuz. Allah ilim ve hikmet sahibidir.” (Nisa/104)
Videoda ilk olarak İsrail saldırısında hayatını kaybeden direnişçilerin görüntüleri bulunuyor.
Videonun devamında casusluk yapan kişiler yaşlarını isimlerini ve hangi kabileden olduklarını söylüyorlar. Daha sonra casusluğa nasıl başladıklarını, ne karşılığında yaptıklarını ve hangi bilgileri nasıl aktardıklarını anlatıyorlar.
İlk konuşan casus: “5 senedir İsrail için çalışıyorum. İlk olarak İsrail istihbaratından bir kişi geldi ve bana çalışma teklifi etti. Eğer kabul edersem bana tüm imkanları sağlayacağını söyledi. 1000 dolar karşılığında benden bilgi toplamamı istediler. Yaşadığım bölgede neler oluyorsa hepsini onlara aktarmamı istediler.”
İkinci konuşan casus; “İsrail hapishanesinde kalırken istihbarat geldi ve bana casusluk yapmamı teklif ettiler. Casusluk karşılığında bana para ödediler. İsrailli yetkililer ile israil sınırında 5 kere görüştüm ve benden Sina’daki bazı yerlerin bilgilerini istediler. Özellikle mücahidlerin yaptıkları hakkında bilgi toplamamı istediler.”
Üçüncü konuşan casus: “Ben İsrail hapishanesindeyken bana geldiler ve casusluk teklif ettiler. Karşılığında hapisten hemen çıkacağımı söylediler ve sonrası için bazı sözler verdiler. Ancak verdikleri sözleri yerine getirmediler. Bazı kişilerin numaralarını bulmamı ve onlara vermemi istediler.”
Dördüncü konuşan casus: “Bana para ve bazı mallar karşılığında casusluk teklif ettiler. Ben de kabul ettim. 5000 dolar ve bir telefon verdiler. Her hafta düzenli olarak arayıp Sina’da topladığım bilgileri sordular.
Mısırlı bir güvenlik yetkilisi videonun gerçekliğini doğruladı. Videonun sonunda 4 casusun idam görüntüleri yer alıyor. Ensar Beytil Makdis Cemaati Sina’da casusluğa devam eden kişilere seslenerek tevbe etmelerini istiyor ve şu ayeti onlara tavsiye ediyor: “Ancak, siz kendilerini yenip ele geçirmeden önce tevbe edenler müstesna; biliniz ki Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.”(Maide/34)
Ümmet-i İslam

Üst Ana Sayfa Alt