Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Erdoğan, Perinçek ve Sisi üçgeni

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye ile Mısır arasındaki durum hepimizin malumu, ama dün akşam ne oldu ise Mısır ile ilişkilerin "En üst düzeyin bir tık altı" haline geldiğini duyduk. Benim içimden ister istemez "Sıra İhvan'a geldi" diye geçti. Daha evvel Rusya ile bu tarz bir şey olmuştu ve Çeçenler, Rusya'ya teslim edilmişti. Çin ile olduğunda ise neler olduğu hepimizin gözleri önünde. Bilindiği üzere Türkiye'de yaşayan İhvan mensubları var şimdi sıra onlara geldi, her ne kadar başka bir hükümet müdafii olan TGRT haber bu konuda Erdoğanın kesin tavır sergilediğini yazsada(Kalblerinemi malum oldu(!) acaba) işin sonu ikidir oraya varmaktadır. Allah muhafaza yarın Esad ile araları düzelmese diyeceğim ama o kadar düşmelerini engelleyecek bir sebeb göremiyorum.
Peki nedir bu işin aslı:
Erdoğan'ın kendi yaptığı hatalar sebebi ile Perinçek'e muhtac kaldığı malum. Bir insan eğer "2014'ten beri Türkiye Erdoğanı yönetiyor" der ise ve belki onlarca defa bu minval üzere açıklamalar yapar ve ona kimse "Ayar vermezse" bu işte belliki bir bit yeniği vardır. Bunu ise hükümet kendisi yapmıştır, 15 temmuz sonrası güç-bela tasfiye edilen kemalist ve NATO-AB karşıtı olmaktan başka CHP'den hiçbir farkı olmayan kadroları tekrar devlete doldurmuştur.
Bunların ise SİSİ'ye olan destekleri herkesin malumudur. Esad'a dahi "Ülkesi için savaşıyor" yorumunun yapan ve onu Özgürlük savaşçısı ilan eden insanlardan başka ne beklenirki. Özellikle Uygurların iyade edilmesinden bunların oynadığı rol artık berde önüne taşmıştır.
Mavi Marmara davasını dahi satan insanların filmin sonunda geleceği nokta zaten budur.
İşin takdiri ilahi boyutunda ise şunu görmekteyim, özellikle Arap aleminde; Demokrasi yolu ile Erdoğan ve AKP hükümetinin yaptıklarından ötürü insanları fitneye düşmüş ve bu yolu meşru kabul edenler olmuştu. Bu gelişmeler inşaAllah onlarada ibret olur.
Ama şurası bir gerçek Türkiyedeki, İslami cenah hala Reis güzellemeleri yapmaya devam ederse eğer başlarına taş yağsa üzülmemek gerekir.
VESSELAM!

E Çevrimdışı

Ebu_Mervan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İhvan Forum diye bir site var. Oraya yazınız derim. Ben yazacaktım ama sizin gibi dakikane yazı yazma yeteneğim yok, içimden de gelmedi açıkçası. Trolluk yapıp gülesim var şimdi ama banlarlar mı?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
El Sharq TV, Watan TV, Mekameleen gibi İhvan kanallarının Mısır hakkında tenkit içeren yayınlarına son verilmiş. Sınır dışı hatta teslim etme gibi bir durum yok henüz. Mısır Katar ile de benzer antlaşmalar yapmıştı 2014'ten sonra.

Üst Ana Sayfa Alt