Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

esed in köpeklerinin şehitlerin cesetlerine yaptıkları işkence.

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
esed in köpeklerinin şehitlerin cesetlerine yaptıkları işkence...bu adamları hala destekleyenlerin Allah cc cezalarını verir inşAllah...
birleşmiş milletler insan hakları yüksek komiserliği esed in itlerini yaptıkları bu işkenceleri gösteren bu videoları araştırmaya karar verdi ayrıca özgür ordu bu işkenceleri yapanların kimliklerini tespit edecek ve onları savaş suçlusu olarak belirleyecek bir komisyon kurdu...

Enes b. Mâlik diyor ki: Amcam Enes b. Nadr'ı Uhud meydanında öldürülmüş olarak bulduk; üzerinde 80 kadar kılıç, süngü ve ok yarası vardı. Müşrikler işkence yapmış olduklarından, kimse onu tanıyamadı, yalnız kız kardeşi parmaklarından tanıdı. Biz şu ayetin amcam ve benzeri hakkında inmiş olduğunu sanıyoruz: Müminlerden bir çok kimseler Allah'a vermiş oldukları sözlerini yerine getirdiler" (el-Ahzâb, 33/23).
Resulullah (s.a.s) Uhud şehidleri hakkında şöyle buyurmuştur:

"Uhud harbinde kardeşleriniz şehit olunca Allah Teâlâ onların ruhlarını bir takım yeşil kuşların içlerine koymuştur. Bunlar Cennet ırmaklarına gelirler, içerler ve Cennet meyvelerinden yerler. Sonra bu kuşlar, arşın gölgesinde asılı bulunan altın kandillere konup tünerler. Şehid ruhları artık böyle mesut bir hayata erişince; bizim cennetteki bu halimizi dünyadaki kardeşlerimize kim bildirir ki, onlar da bilsinler de cihatdan çekinmesinler demişlerdi"

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum... Birde ALLAH-U EKBER diyor şerefsiz, müşrik herif... işte kur-an eğitimi, tevhid bilinci olmayınca böyle yapıyorlar... ALLAH c.c 'a hamd olsun ki tevhid bilincini bana nasib etti, hidayet verdi... Müslümanlar ne zaman uyanacaklar diye hep düşünüyorum, hep... Allah'ım sen uyanmamızı, birlik olmamızı ve senin yolunda savaşmamıza, gayret etmemizi sağla, bize yardım et Allah'ım...

Üst Ana Sayfa Alt