Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Eşini Aldatan Kadın, Kocasına Söyleyemiyorsa Ne Yapmalı ?

S Çevrimdışı

Serpil30

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamın Aleyküm..
Bir Arkadaşım 10 Yıllık Evli. Evlenirken Başkasını Seviyordu ve Eşide Bunu Bilerek Onu Kabul Etti Ve Evlendiler. Şimdi 6 Yaşında Bir Oğulları Var. Bayan Olan Arkadaşım Eşiyle Her Gezmeye Gitmek İstemesinde Eşi Sürekli Hakaretli Sözler Söylüyormuş. Sen Şöyle Ahlaksızlığa Çok Meraklısın Diyormuş. Bayan Arkadaşım Da Eşine Madem Bunları Bana Yakıştırıyorsun Seni Birgün Aldatıcam O zaman Bu Laflarını Hak ederim Diyormuş. Eşide İnanırım Sen Yaparsın Diyormuş. Kıskanmıyormuş, Hesap Sormuyormuş Falan.
Arkadaşım Birgün Eşkiden Sevdiği Adamla Karşılaşmış, Bir Süre Görüştükten Sonra 1 Kere Beraber Olmuşlar ve Çok Pişman Olmuş. Birdaha Görüşmemiş. Çok Tövbe Etmiş. Ama Eşine Söyleyemiyor, Korkuyor. Şu Anda Eşiyle Arasında Bir Sorun Yok. Arkadaşım Vicdan Azabından Kocasına Çok İyi Davranıyor ve Araları İyi.

Nikahının Bozulduğunu Düşünüyor. Eşini Nikah Yenilemek Konusunda İkna Etmiş. Nikah Yenilemişler. Nikahları Sayılırmı ? Tövbesi Kabul Olurmu ? Arkadaşım İçin Çok Üzülüyorum. Çok Pişman. Lütfen Bir Yol Gösterin. Eşine Anlatmadan Nasıl Olabilir ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam ;

Kardeşim, Arkadaşınız çok yanlış (büyük bir kabahat/günah) işlemiş. Şer'i bir devlette yaptığının karşılığı, recm edilerek öldürülmesidir. Bu durumda nikah da otomatikmen kopmuş olduğunu bilecektir.

Bir kızın, evlenmeden önce bir erkekten hoşlanması, beğenmesi (harama girmeden) mumkundur. Fakat evlendikten sonra artık kalbini kocasına ve yuvasına ayırmalıdır.
Nikah kıyılmış, çocuğu olmuş, aradan 6 sene geçtikten sonra, evlenmeden önceki eski arkadaşıyla buluşup zina etmesi, buna da kocasının kınama/hakaret sitemlerini ileri sürmesi geçerli değildir. Anlaşılıyor ki, unutamadığından dolayı bunu fırsat bilmiş. Bu durumdan kocanın da, kadına hitâben devamlı bu tür hakaretleri ederek tahrik etmemeliydi, hatırlatmamalıydı. Bundan dolayı kocanın da sorumluluğu olabilir.

Şu anki durumuna göre, (Şeyh Hasan Karakaya'ya göre) nikah bağı kopmuştur. Velev ki tevbe etse, kocası bu durumu öğrenip, kabul etse dahi. Sonradan nikah tazelemesinin bu durum içerisinde bir manası olmayacaktır.

Bu sebeble, eski kocasıyla bir arada bulunması caiz değildir. İster bunu Laik devlette yaşamanın verdiği rahatlıkla sadece dünyadaki durumu idare ederek ve kimseye söylemeyerek devam ettirse de; Ahiratta Allah (c.c.), kitabına yazdırmış olduğu bütün yaptıklarını ortaya döktüğünde, kocasıyla yüzleştirildiğinde, durumun daha feci olacağını bilmelidir.

Arkadaşınızın durumunun çok ağır bir durum olduğunu bilmemize rağmen, Allah (c.c.)'ye samimi nasuh tevbesiyle tevbe edip, tevhid akidesi üzerine bulunarak, ömür boyu işlediği günahın sebeble pişmanlığını düşünüp, Allahın afv ve merhametine sığınılmalı. (Alimlerin çok büyük ekseriyeti, Kadın zina yapsa da nikah bağı devam edeceği düşüncesindedirler)

Kocasına ise, durumu tam olarak (cinayet, saldırma vs sebeblerle) anlatamasa da (yazılı, başka bir dost aracılığıyla, imâ ederek vs), bu tiyatroya bir son verip, haberdar edilebilir, böylece hem her şeyden habersiz kocanın hakkına girilmesin, hem de bir hatadan sonra diğer hatalara devam etmiş olmamış olunur.
Bir diğer yol ise, Allaha samimice iltica edilir ve günahların kusurlarının gizlenmesi ömür boyu dualarında bulundurarak Allah'dan avfını diler.
Allah (c.c.) (arkadaşınızın) yardımcınız olsun.

İlgili Konu ve Deliller İçin

Evliyken Zina Yapan Kadının Ve Nikahın Hükmü Nedir ?

Çözüldü - Evliyken Zina Yapan Kadının ve Nikahın Hükmü Nedir ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
:( şuan ki mutluluğunu bu hatayı yapmadan önce yapsaydıya

Sana verdiği musibetten beni koruyan ve yarattıklarının bir çoğundan beni üstün tutan Allah’a hamd olsun. "

(Tirmizi 5/494 sahih senedle)

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
4 şahit işi bu işi yaparken görülmesi durumundamı geçerli yoksa başka bir yerde buluşup sevgili oldukları beliolacak şekilde samimi görülmeleri yeterlimidir

Abdulmuizz Fida

Admin
Kocanın görmesi (yakalaması), kadının itirafı nikahın bozulması için yeterlidir. Şahidler ise, haddin tatbiki içindir.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
helal lokmanın önemini anlatan bir konu...toplum gerçekten deforme olmuş bir durumda bu vakalar oldukça çok biçimde yaşanıyor..ve en kötüsü şeri bir devletimiz olmadığından dolayı bu rezillikler alışkanlık meydana getirip toplumu kanser gibi mahvediyor ALLAH azze ve celle hepimizi bilmediğimiz tehlikelerden muhafaza eylesin..

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
kadın itiraf ederse öldürülme hükmü verilebilirmi analdığım kadarı ile aynı kısas gibi bu olayı yapanında af temize çıkamsı ahirete bu işten sorumlu tutulmması için öldürülmesi şartmıdır.

s.muhammed Çevrimdışı

s.muhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün 3-4 saat kadar önce konuyu okudum o andan itibaren mide bulantısı ÇEKİYORUM.

Yazıp yazmama konusunda çok düşündüm. Fakat yazmasam aklımdan çıkmayacak diye düşündüm.

Evvela bu durumun şu necis kanunların ve necis yönetimin bir eseri olduğunu vurgulamak istiyorum. Allah'ın hükmünün dışındaki hükümlerin tümü zulümdür.

1- Arkadaşınızın eski kocasıyla yeniden nikâh kıydırması şuna benzer; Gusül gereken kişinin, namaz için abdest alıp namaz kılması. Oysa gusül gereken kişiyi namaz için abdest almak kurtarmaz.
2- Bunu bilerek yapıyorsa tıpkı zekâttan kurtulmak için sahtekârlık yapanların haline benzer bu durum -ki bu küfürdür- (bilerek yapması)
3- Kocasını kandırdı diyelim YA ALLAH?
4- Eski kocasının zina yapmasına sebep olmasın.
5- Tövbe ettim deyip işi bırakmasın tövbe etmeye devam etsin.

SON OLARAK; BURADA DİNİNİ PARA İÇİN SATAN YAHUT DİNİNİ DÜNYAYA PEŞKEŞ ÇEKEN KİMSEYİ BULAMAZSIN. O NEDENLE İSLAMDA NE VARSA BURADA ANCAK O KONUŞULUR. DOLAYISIYLA SENİ KANDIRIP OLUR DİYEN DECCAL HOCALAR OLACAKTIR -Kİ ONLAR TAVUKTAN DA KURBAN OLUR DİYOR-.

BU SÖZLERE İTİBAR EDİLMEZ. ARKADAŞINIZIN NİKÂH GİTMİŞTİR. KOCASIYLA YENİDEN NİKÂH KIYMASI -Kİ SAHTEKÂRLIKLA- DURUMU DÜZELTMEZ.

Bu arada arkadaşınıza değil, üzüntüm İSLAM'IN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ BU HALEDİR.

umarım arkadaşınız tesettürlü değildir.

O adamın yerine kendimi koydum ve saatlerdir aklımdan çıkmıyor! Peygamberin ailesinde bile tatsızlıklar oldu. Hatta ailesine zina iftirası bile atıldı. Çözüm fahiş işlerle mi oldu? Haşa.

Bir müslüman akıllı olacak. Zira Allah aklını kullanmayanların üzerine pisliği işte böylece bırakır. Ve Arkadaşınıza Allah zulmetmiş değil fakat arkadaşınız kendisine ve 6 yaşındaki masum çocuğa ve rızasını kazanmak için çalışması gereken kocasına zulmetmiştir.

BİRDE DİPNOT DÜŞMEK İSTİYORUM. BU SÖYLEDİĞİME HAK VERMEYECEK HİÇ KİMSE YOKTUR BUNDAN EMİNİM.
DİYORUM Kİ; Arkadaşınız için şuan mutlu eşine çok iyi davranıyor demişsiniz. İyi davranma sebebi nedir? Vicdanın rahatsız olması. Eşi iyi olunca kocasıda iyi haliyle ve dediğiniz gibi problemsiz bir haldeler şuanda.

Buna istinaden denir ki, Demek ki aralarındaki problem çözülmeyecek birşey değilmiş. hatta hata arkadaşınızınmış ki o düzelince bak eşi nasılda düzeliverdi.

Arkadaşınız eşine iyi davranmak için zina yapmak zorunda mıydı?

KAFAYIIIIIIIIIIIIIIIII YİCEMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM ÜMMETİN HALİNE BAK!

Abdulmuizz Fida

Admin
kadın itiraf ederse öldürülme hükmü verilebilirmi analdığım kadarı ile aynı kısas gibi bu olayı yapanında af temize çıkamsı ahirete bu işten sorumlu tutulmması için öldürülmesi şartmıdır.

Şer'i devlette İtiraf ederse ahiratte sorunu olmaması için dünyadayken Rabbin hukmune rıza gösterip temizlenmek içindir. Ne yazık ki günümüzde tağuti coğrafyalarda yaşadığımızdan dolayı hadler tatbik edilemediği için Hukum Ahirata kalmaktadır.

Asr-ı saadette Rasulullah (s.a.v.)'in recm ettiği kişilerden Ğamidiye'li kadın, Rasulullaha (s.a.v.) gelerek "beni temizle" demiştir.

Recm cezası Peygamber tarafından erkek olan Mâîz İbnu Mâlik el-Eslemî (r.anh)'ye tatbik edilmiştir. Mâiz, bizzat gelerek, Peygamber (s.a.v.)'e zinâ yaptığını itiraf etmiştir. Rasûlullah, onu üç sefer reddeder. Mâiz dördüncü sefer müracaat ederek zinâ yaptığını beyan edince, yakınlarına: "Bunun aklında bir eksiklik var mıydı?" diye sorar. "Yoktu!" cevabını alınca recmedilmesini emreder ve recmedilir.

Kadın olarak da Gâmidiyye (radıyallahu anhâ) recmedilmiştir. Bu da kendisi gelip Peygamber'e "Ey Allah'ın Rasûlü, beni temizle!" diye itirafta bulunmuş, Rasûlullah onu: "Git!" diye geri çevirmiş, ancak o, ertesi günü tekrar gelip hâmile olduğunu da belirtmiştir.
Rasûlullah çocuğunu doğurmasını söylemiş, doğumdan sonra gelince "sütten kesilinceye kadar" mühlet vermiş, çocuk sütten kesilince tekrar gelen kadının recmedilmesini emretmiştir.

Gâmidiyye ile ilgili rivayette Hâlid İbnu Velid'in attığı taşın kadında açtığı yaradan yüzüne kan sıçrayınca, Halid (r.anh) kadına küfreder. Ancak Peygamber müdahele ederek:
"- Yapma! Ruhumu elinde tutan Zât-ı Zulcelâl'e yemin olsun, o öyle bir tevbede bulundu ki, öylesini alışveriş sahtekârları yapsaydı affa uğrarlardı" buyurur.
Kadının cenaze namazını kıldırır ve defnedilir.

Zinan%C4%B1n-H%C3%BCkm%C3%BC-Somali-2009-680x452.jpg
Somali 2009

İslam'da Recm Sabittir
https://www.islam-tr.org/konu/islamda-recm-sabittir.10976/

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
recm cezsı illada taşlamı yapılması gerekir yoksa böyle bir şey yaptığını itiraf eden kadın her hangi bir şeriat mahkemesini kararı olmaksızın kocası tarafından kesilerek yada vurularak öldürülemsi uygun olurmu çünki tc de olsun tağuti sisteme sahip devletlerde bu hükümü verecek bir mahkeme yok .

s.muhammed Çevrimdışı

s.muhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
recm cezsı illada taşlamı yapılması gerekir yoksa böyle bir şeyyap tığını itiraf eden kadın her hangi bir şeriat mahkemesini kararı olmaksızın kocası tarafından kesilerek yada vurularak öldürülemsi uygun olurmu çünki tc de olsun tağuti sisteme sahip devletlerde bu hükümü verecek bir mahkeme yok .

Hadler şahıslarca uygulanmaz. Böyle olsa hiç birşeyi önü alınmaz.

Abdulmuizz Fida

Admin
recm cezsı illada taşlamı yapılması gerekir yoksa böyle bir şeyyap tığını itiraf eden kadın her hangi bir şeriat mahkemesini kararı olmaksızın kocası tarafından kesilerek yada vurularak öldürülemsi uygun olurmu çünki tc de olsun tağuti sisteme sahip devletlerde bu hükümü verecek bir mahkeme yok .
Kafir ülkelerin öldürmeleri had sayılmadığından , ahiratteki cezasından kurtulmuş olmaz. Şeriatın emri gereğince öldürülmesi lazımdır, sunnet olan pratikte recm'dir.
Not : Konu başlığından (bu tarz) alakasız sorularınızı bu başlık altında değil, ya yeni başlık açınız, ya da özelden sorarsanız, konuyu unutturmamış oluruz.

s.muhammed Çevrimdışı

s.muhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuiz kardeşim bence şu konuyu kapat gitsin. Hanımefendi gereken cevabı aldı nasılsa. Bu iğrenç konu dallanıp budaklanmasın.

Üst Ana Sayfa Alt