Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Esir Mücahid:"biz Sadece Allah'ın Şeriatını Istiyoruz!"

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ahi ALLAH razı olsun keşke şu şerefsizler ne diyor mücahite anlasaydık

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Assalamu Alaikum wa rahmatullah..

Anlamadıgım bir sey var.. sadece benim mi içim içimi yiyor? yoksa hepimiz aynı duygular içindemiyiz? içindeysek neden birseyler yapmak icin cabalamıyoruz? işte sinirlendigim sey bu ! kendimede sinirleniyorum yanlıs anlasılmasın.. gercekten olmuyor hala anlamadık mı?.. yetmedi mi?Daha önce söylediim gibi.. Pc basında oturup vah vah.. tüh tüh.. etmekle olmuyor işte.. ne kadar cabalarsak cabalyalım.. yukarıda izledigimiz aslan mücahid'imin tırnagı olamayız..

Gercekten kardeşlerim.. Cok rahatız dimi namaz kılabiliyoruz.. oruc tuttugumuzda.. iftarda ve sahurda.. soframızda bir tek kuş sütü eksik.. ama zulüm altında olan kardeşlerimiz için 'Allah yardımcıları olsun' demekle yetiniyoruz.. SubhanAllah..

Rabbim hepimize cihad kapılarını acsın..

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
subhan Allah elimiz kolumuz bagli gibi nedense en azindan gece kiyama kalkip dua edelim subhan Allah onu bile yapmak belki zor gelir ama Allah için en azindan gece tehecudlere kalkip dua edelim insha'Allah bari kendimiz bir sey yapamyiyorsak Allah'a dua edelim en azindan maddi durum ile birseyler yapalim cami cami kapi kapi dolasip ne kadar vere bilirsek verelim ylolayalm goturelim ne bileyim daha akliniza ne gele bilirse Allah yardimcilari olsun amin

sahabeerkam Çevrimdışı

sahabeerkam

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim

islam düşmanlarına ,bilhassa bilmeden Laik-demokratik-kapitalizm dinine destek verilmesine karşı çevremizi uyaralım.münafıkları uyaralım.münafıklara destek verilmesine mani olalım.

münafıklar hem haktan olurlar hem de batıldan.

bunların sadece haktan olmalarını isteyelim.

iki taraflı iki dinli olanları tek dinli olmalarını teklif edelim.

bizim en büyük sıkıntımız bu konudur.

inşallah bu konuyu aşmak için müslümanların islam dinini öğrenme -öğretme-yaşama özgürlüğünü istediğimizi etrafımıza önce sülaleden,en yakınlarımızdan başlayıp anlatalım.filizler olsun. bu filizler büyüyünce mücadelemiz de büyümüş olacaktır.

Allah c.c yar ve yardımcımız olsun

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
subhanAllah !..hafsa ukhty ye katılıyorum sessiz ve ne yazıkki çarresizmişiz gibi oturduğumuz yerden ahlanıp vahlanmanın kime ne faydası var ki?nerede yiğitler ...nerde Allah yolunda canını vermeye hazır mücahidler mücahideler ...wallahi mücahidin yüzünde bir parça korku yok!..rabbim şehadetini kabul buyursun mücahidi firdevs-i Alaya eriştirsin ..rabbim bizede güç versin imkan versin ki, yerimize çakılıp kalmayalım ...

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Burda, kardeşlerimin yazdığı gibi sadece ağlamak, ah vah demekle yetinmemiz gerekir..
Her müslüman elinden gelen herşeyi yapmakla mükelleftir.
Hatta daha fazlasını yapmaya çalışmalıyız. Bunun için şeyh EWLAKİ'nin meşhur fetvasını okumamız gerekir.

Sükun_u ArIz Çevrimdışı

Sükun_u ArIz

Üye
İslam-TR Üyesi
yukarıdaki şehid olan mücahid teslimiyetiyle islama olan güveni ile büyük bir iman göstermiştir..
Elleri arkadan bağlı mücahidin sırtına bir ceket atılarak bağlandığı saklanmaya çalışılıyor. O, şahadeti göze aldığı için ne önlerinde yalvarıyor, ne de korkup alçalmıyor. Ölüm ...korkusu olan insanların ağzı kurur ve dilleriyle dudaklarını ıslatmaya çalışırlar. Bu yiğit sorulara istediği gibi cevap verip şehit düşüyor.
Arada gecen konuşmaları Çeçenceden Türkçeye çeviriyoruz. Videoda gözüken polisler Çeçenistan`ın Şali kentindenler.

mücahid ve rus askerleri arasında geçen konuşma ;

Mücahit: Gerçekte Allahın kanunları geçerlidir, Rusya`nın değil, Biz yalnız şeriat kanunları istiyoruz.
Polis: Biz Ruslarla savaşırken sen nerdeydin? (Gülüyor)
Mücahit: Ben o dönem 9 yaşındaydım!
Polis: O zaman sizin şeriat kanunları neredeyi?
Başka polis: Önceden Ruslara savaşırken, neden şeriata göre savaşmadınız? Şimdi Kadirov`a karşı cihat yapıyorsunuz?
Polis: Bizim elimize düşeceğine kendini niye havaya uçurmadın? Zaten şimdi öleceksin!
Mücahit: Ben intihar etmeyi düşünmüyordum!

USULU'D DİN Çevrimdışı

USULU'D DİN

Üye
İslam-TR Üyesi
cihad kolay mıdır ?
Allah ın askerliğini yapmak herkese nasip olur mu ?

bir çok kişi cihad a gönül verir, mücahidlere imrenir fakat Allahu Teala dilediğini kendi yolunda asker eder.

ve şehidlik makamı...
Allahu Teala kendi yoluna ilettiği askerlerinden yalnız özel olanlara şehidlik nasip ediyor...

o halde şehadet e ulaşmak hiç kolay bir nimet değilmiş.bu nimete ancak isteyenler kavuşuyor

orada eziyet gören kardeşlerimize Allah tan bir imtihan gelmiştir.eziyete dayanamayıp yan çizenler münafık olmuşlardır.burada oturanlar imtihanı kaybetmektedirler.burada oturmayıp da icraate geçenler kazanmaktadırlar.

görüldüğü gibi herkes kendi yaptıklarından mesul oluyor.o halde bize üzülmek yoktur.çünkü Allah ın vadi vardır.

''muhakkak Ben ve Resullerim galip geleceğiz '' diye.

o halde oturanların zararı kendine icraatte olanların faydası kendinedir.
ne kadar adaletli bir anlaşma ! la ilahe illallah

bu arada
bazı cihad aşığı uhtiler niçin birşeyler yapılmıyor diyorlar.icraatte bulunanları yalnış yerlerde arıyoruz da ondan.icraat edenlerin forumlarda işleri yok.eğer bizde gereğinden fazla boş işlerle uğraşırsak biz de çakılı kalanlarla kalacağız.onun için bilgisayar başından kalkıp icraate geçmeli..

Allah ın selamı Resul umuzun as ailesinin arkadaşlarının onun gibi giden mücahidlerin ve müslümanların üzerine olsun.

selamun aleykum

Üst Ana Sayfa Alt