Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Eski Wi-fi Şifrelerinizi Windows 10’da Nasıl Bulursunuz?

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Her gün birçok farklı Wi-Fi'a bağlanıyoruz. Bazen bağlandığımız ağların şifrelerini unutabiliyor, ihtiyaç duyduğumuzda da sıkıntı çekiyoruz. Hiç kimseye sormadan ve sıkıntı çekmeden bu şifreleri geri getirmenin yöntemini sizlerle paylaşıyoruz.
Mobil devrim ile Wi-Fi hizmeti veren yerler öyle hızlı arttı ki, artık hangi ağa bağlandığımızı bile hatırlamıyoruz. Bazen bir kahve dükkanı, bazen bir kütüphane, bazen de bir arkadaşımızın ağı olabiliyor bu. Ancak bağlandığımız ağların şifrelerini unutabiliyoruz. Üzülmeyin, bunları hiç kimseye sormadan geri getirebileceğiniz bir yöntem biliyoruz. İki küçük adım bu iş için kafi.

Adım 1:
Komut satırını yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutu yazın.

netsh wlan show profiles

Aşağıda gelenler bugüne dek bağlandığınız Wi-Fi ağlarının SSID isimleri ile birlikte listelenmiş hali.
3568ff1a72fe2bb83151baea3f2ef25f97474e55.jpeg

Adım 2: Komut satırına aşağıdaki ifadeyi yazın.
“Profile-Name” ismi kısmına, hangi Wi-Fi’ın şifresini öğrenmek istiyorsanız onun SSID ismini yazmalısınız. Aşağıda doğru yazım şekli mevcut.

netsh wlan show profile name="Profile-Name" key=clear

f189e8fa2ecce4ccf8bd70b40ef3e64c6d4796f6.jpeg

“Enter”a basın. “Güvenlik ayarları”na gidin ve “İçerik Anahtarı”na bakın. Burada istediğiniz şifreyi göreceksiniz.
8c6134e6e36bcf8a219f1c851b52af22b4fcde5c.jpeg

Üst Ana Sayfa Alt